Merkür Balık Burcunda

desktop34

Rasyonel düşünme biçimine saklı kalmakta zorlanma…

Balık burcunun sahip olduğu yoğun ve taşkın duygular bu burcun duygusal, sezgisel, empatik, fedakâr, hayalperest, heplik ve bütünlük anlayışını doruğa çıkarır. Şimdi bu burçta ilerleyen Merkür, bu burcun taşıdığı nitelikselliklere hizmet edercesine çalışacak ve yine bu burcun temel özelliklerini Merkür’e özgü prensipler ile ortaya koyacaktır.
Merkür, aklın, zihnin çalışma fonksiyonlarını ifade eden bir gezegen olarak, Balık burcu geçişi süresince, zihin ve akılsal fonksiyonlar, duyguların, hislerin kontrolünde gelişecekler. Merkür’ün Balık burcu geçişi, rasyonel aklın zarar görmüş olduğu, duyguların, hislerin düşünme, karar verme süreçlerinde etkili olduğu bir dönem içinde olunduğunun göstergesi. Mantıksal düşünce ve kararlar yerini sezgisel ve hissi olarak alınan kararlara bırakacak, gerçeklerden kopmak, hayali idealler ile şekillenmiş düşünceler, mecazi anlam yüklenmiş, sisli, netlikten uzak bir iletişim şekli Merkür’ün bu burçta iken taşıdığı ifadeler.
Merkür Balık burcu geçişi süresince sırasıyla Güney Ay Düğümü, Güneş, Neptün ve Kiron ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda geçtiğimiz Pazar günü Balık burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması derecesine ilk varan gezegen olacak.
İçinde bulunduğumuz bu sürece gökyüzünün tüm diğer açıları ile baktığımızda, retro hareketinde olan Jüpiter, Uranüs karşıtlığının, Pluto T- karesinin etkili olduğu bu zaman diliminde Merkür’ün çalışma prensiplerinde gelişecek bu değişimlerin, düşüncesiz, gerçeklerden kopuk, idealleştirilmiş fikirlerin peşinde olma etkisi taşımakta olacak olduğu görülmekte. Yanııtıcı, aldatıcı, tutarsız, gerçeklerden kopuk fikirlerler, düşüncelerin getirebileceği zararlardan korunmak için zihnin analitiksel, rasyonel düşünme biçimine saklı kalarak hareket edebiliyor olmak fayda getirici olacaktır. Merkür, 14 Mart Salı günü Balık burcu geçişini tamamlayarak Koç burcuna geçiş yapmış olacak.

Dilâra B. Efeoğlu

 

 

One Reply to “Merkür Balık Burcunda”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: