Mars, Boğa Burcunda

5633d798dab5ca6cedec08e141a7b9ea - Copy

Mars’ın Boğa burcunda ilerleyişi en üst anlamda güven oluşturmak amaçlı dürtülerin açığa çıkmasını ifade eder.

10 Mart Cuma günü Boğa burcuna geçiş yapan Mars, 21 Nisan gününe değin bu burçta olan ilerleyişini sürdürecek.
Mars, Boğa burcunda hayatta kalma güdüsünün -savunma fonksiyonu- ile çalışıyor olmasını kuvvetlendiren etkiler yüklenir. Güvenlik güdüsü kişiler için oldukça önemli bir hal halini alır. İhtiyaç duyulan güven duygusunun sağlanabiliyor, elde edilebiliyor olması amacı ile şekillenen eylemler burada Mars’ın karakterine uygun olacak şekilde mücadeleci, gayret içeren ve özellikle Boğa burcunda oluşu ile savunmacı bir hal halini alacaktır.
Mars’ın Boğa burcunda ilerleyişi en üst anlamda güven oluşturmak amaçlı dürtülerin açığa çıkmasını ifade eder. Somut kazanımlar, maddi güven arzusu kişisel enerjinin yönlendirileceği en önemli yön haline gelir.
Mars kendi doğasına uymayan bu burçta yavaşlamış, sınırlanmış enerjisini huzur, güven, istikrar, sabitlik arayışını sağlama güdüsüne yönlendirecektir. Fakat kendi doğası ile ters düşen bu güdüler Mars’ın bu burçta ani ve şiddetli öfke patlamaları yaratmasına yol açabilecektir. Mars, buyurgan, öfkeli, savaşçı karakterini bu burçta iken, bu burcun temel güdüsü olan güven, huzur ve istikrar sağlama amaçlı olacak şekilde ortaya koyar. Bu durum, bu geçişin etkilediği alanlarda şiddet ve öfke içeren bir savunma halini alabilir.
Mars, Boğa burcunda ilerleyişi süresince, Oğlak burcunda ilerlemekte olan Pluto ile uyumlu açı içinde olacak. Mars’ın, Pluto ile uyumlu açı ile birbirini görüşü, kişisel eylemlerde güven duygusunu arttıran, cesareti destekleyen, fiziksel, bedensel gücü yükselten etkiler taşımakta.
Türkiye natal haritası üzerinden baktığımızda Mars’ın 11. evden transiti, 11. ev konuları üzerinde bir sağlamlaştırma prensibinin işleyişinin ön plana çıkacağını göstermekte. 11. ev ülkenin meclisini, yasama organlarını, yasa değişimlerini ifade eder. Mars’ın bu alandan geçişi önümüzdeki 42 günlük süreçte istikrar sağlama, güvenli alan oluşturma, hükümetin sürekliliğini sağlama amaçlı güdüler ile şekillenecek yasa görüşmeleri, meclis çalışmalarına işaret etmekte.

Dilâra B.Efeoğlu

One Reply to “Mars, Boğa Burcunda”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: