Güneş – Satürn kare açısı

a4aaaed922f21a5cbc8eded78e507ac5

Kısıtlayan, engelleyen, endişe ve kötümserliğe iten şartların hakimiyetine işaret etmekte,

Gökyüzünde Güneş – Satürn karesi aktif hale gelmiş durumda, 17 Mart Cuma günü kesinleşecek açının etkisi 27 Mart gününe değin sürmekte olacak.

Baskılayan, endişelendiren, kısıtlayan, sınırlayan, mahrum bırakan, engelleyen,zorlayan, türden enerjilerin hakim olacağı çevresel koşullar içinde olmaya çok yakın olduğumuz bir süreç içindeyiz. İçinde bulunduğumuz dönem, ruh halimizin, melankoliye, depresifliğe, endişe ve korku içinde olmaya doğru çekildiğini hissedebilecek olabiliriz. Kendini kısıtlanıyor hissetmek, geleceğe dair karamsar duygular içinde olmak, umutsuzluk bu açının göstergesi olan ruh halleri olabilmekte. Olumlu tarafından ise, kişisel anlamda yüksek bir irade gücü, şartlara karşı dayanıklılık, gerçeklere aşırı bağlılık gösterse de hayal aleminden uzak durabilmek, yüksek bir görev ve sorumluluk duygusu taşımak şeklinde gelişir. Enerjinin bu yönünü kendimizde canlı tutabilmek çok daha yapıcı ve yıpratmamış etkiler bırakacaktır.

Satürn, Scorpius (Akrep) Takımyıldızında Aculeus ve Acumen sabit yıldızları ile kavuşum derecesinde. Bu ikiz iki yıldız, kutuplaşma ifadesi taşır. Sözlü yada fiziksel, gizli yada alenen saldırı ile ilişkilendirilir. Aynı zamanda gözlerde oluşabilecek sağlık sorunlarına karşıda oldukça dikkatli olmaya işaret eder.(Brady)

Toplumsal olarak üzerimizde karamsarlığın hakim olması, zor şartlara tabii olma durumunda kalma, mecburiyetler, ülke yönetici figüründeki kişilerin engeller ve blokajlar ile karşılaşıyor oluşu ve yine yönetici konumunda olan kişiler üzerinde çıkabilecek sağlıksal sorunlar baş gösterebilir.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Güneş – Satürn kare açısı”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: