Merkür Koç Burcunda

hermes.jpg

İletişimin dili değişiyor,

14 Mart Salı günü Koç burcunda ilerlemeye başlayan Merkür, iletişim ve karşılıklı kurulan bağlar üzerinde hissedilir şekilde, meydan okuyucu, rekabet yanlısı, cesur, sabırsız, benmerkezci, düşünmeden konuşan, yazan, çizen türde enerjilerin hakim olacağını göstermekte. Merkür bu burçta hareket ederken hızlı düşünme , hızlı ve ani kararlar verme etkisi taşır. Heves yada macera isteği ile şekillenen düşünmeden ve sabırsızca verilmiş kararların sonrasında pişman olmak, gerçekten istemeyen durumlar içine girmek Merkür, Koç burcunda iken kaçınılması gereken durumlar olarak dikkate alınmalıdır.

Merkür bu burçta iken, Koç burcunda ve retro hareketini sürdürmekte olan Venüs ile kavuşum açısına doğru yaklaşmakta. 18 Mart Cumartesi günü kesinleşecek olan kavuşum, girişimcilik, aktiflik, sosyallik getiren etkiler taşımakta. Koç burcunun kendine güvenen, spontane yapısını gerek sosyal gerek kişisel ilişkilerimiz üzerinde olumlu olarak hissedebiliriz. Venüs’ün retro hareketinde oluşu ile daha içe dönük, daha zor beğenen, değer anlayışını sorgulamaya alan ilişkilerimiz üzerine düşünmek, konuşmak, karşılıklı kararlar almak söz konusu olabilir. Yine bu dönem özellikle ani ve sonrasını düşünmeden alınabilecek kararlara karşı dikkatli ve sabırlı olmak oldukça önemli görülmekte.

Merkür, sonrasında Uranüs ile kavuşum açısına doğru ilerliyor olacak, 26 Mart Pazar günü kesinleşecek Merkür, Uranüs kavuşumu hızlı, çok yönlü, alışılmışın dışında akan zihinsel yapıyı, ani şekil değiştirebilen ve geleceğe yönelmiş düşünceleri işaret etmekte. Bireyleşme güdüsü ile kendi düşünce ve kararlarına yönelme, ısrarcı olma, düşünce özgürlüğü, bağımsızlık arayışı bu kavuşumun etkileri. Merkür, Uranüs kavuşumunun taşıdığı yenilikçi ve ileri görüşün pozitifsel kullanımı yine ancak istikrarsız, sürekli fikir değiştiren, sadece değişiklik arayışı ile şekillenen düşünce tarzından uzak kalmak ile sağlanabilir görülmekte.

Dilâra B.Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: