Jüpiter, Pluto kare açısı

27b263e91c7ebc3da6016ed1f178bb3b

Jüpiter ve Pluto kare açısı gökyüzünde etkin. 30 Mart günü kesinleşen bu açı, Jüpiter’in retro ilerleyişi esnasında Pluto ile buluşuyor olmasının kendine özgü enerjilerini taşımakta.

Hazır olanı kabul etmeyen, yüzeyde olanla değil en derinde olanla ilgili Pluto ile, kendi içinde sorgulamalar yaratan, kişiyi iç dünyasına çeken retro konumunda Jüpiter’in açısal konumu, içinde bulunduğumuz dönem en derin inançları su yüzüne çıkartan ve fikirlerin, ideallerin aşırı odaklanılmış hale gelmiş oluşunu anlatan ifadeler taşımakta. Doğru bilinen tüm hükümlerin doğruluğunu ortaya koyma, kabul ettirme, baskın olma arzusu, inançlar adına yıkıcı olabilecek güç savaşları, manevi duygular ve düşünceler ile geçmişin hesaplaşmasına girme içinde olabilmeye ait durumlar hem içsel hem çevresel koşulları oluşturmakta.

Jüpiter(r) ve Pluto arasında oluşan bu açı bir diğer yönden; kişisel olarak kendi içinde derin ve güçlü anlam arayışı, doğru kabul edilmiş, sorgulanmamış tüm hükümlerin doğruluğunu sorguluyor olma ve inançlar ile gerçekleri birbirinden ayrıştıran bilinci açığa çıkartan etkileri ile zihinsel arınmayı sağlayan koşulların oluşmuş olduğunu da ifade etmekte.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Jüpiter, Pluto kare açısı”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: