Merkür Boğa Burcunda ve bu burçta retro hareketine başlayacak

 

17_kasim_2013_boga_burcunda_dolunay.jpg

Merkür Boğa burcu ilerleyişinde ve bu burçta iken retro hareketine başlayacak,
Boğa burcunda ilerlemeye başlayan Merkür, somut, sağlamcı, düzen yanlısı nitelikleri öne çıkan zihinsel yapıya işaret etmekte. Merkür ve Boğa burcunun birbirine yakın doğası bu burçta iken Merkür’ün rahat etmesine olanak sağlar. Merkür bu burçta rasyonalist yapısını sergilemekte zorlanmayacaktır. Merkür’ün rasyonalist zihinsel yapısı ile Boğa burcunun somut, gerçekçi, maddesel tabiatı, sağlamcılık, kalıcılık içeren düşünme ve karar verme süreçleri içerisine girmiş olan zihinsel yapıyı ifade etmekte.

İçe dönük bir burç olan Boğa burcunun sabitlik ihtiyacı, içinde bulunduğumuz dönem, düşünme, karar verme, fikrini söyleme süreçlerinde emin adımlar içinde olmaya, temkini ön planda tutuyor olmaya işaret etmekte. Boğa burcunun güvenlik ve sağlamlık arayışı olaylara gerçekçi yaklaşım, somutsal algılar ve uzun vadeli planlar üzerine düşünüyor olma eğilimine işaret etmekte.

Merkür, Boğa burcu ilerleyişi esnasında retro hareketine girecek. 9 Nisan Pazar günü geri hareketine yönelik durağanlaşacak olan Merkür, 11 Nisan Salı günü geri hareketine başlayacak. 20 Nisan Perşembe günü Koç burcuna gerileyen Merkür, 3 Mayıs Çarşamba günü Koç burcunun 24. derecesinden ileri hareketine doğru tekrar durağanlaşacak ve 5 Mayıs Cuma günü ileri hareketine başlamış olacak.

Boğa burcunda retro hareketine başlayan Merkür, düşünme, öğrenme, ifade etme konuları üzerinde yavaşlama, zorlanma, yanlış anlama ve anlaşılmalara sebep olacak etkiler taşıyacaktır. İçselleşen zihin, fikirlerde ve düşüncelerde artan sabitliğe, kendi fikrinde aşırı ısrarcı olmaya, yeniliklere açık olmamaya, değişime karşı direnmeye ve duygusal güven ihtiyacı ile savunmacı reaksiyonlar içerisine girmeye yol açacaktır.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Merkür Boğa Burcunda ve bu burçta retro hareketine başlayacak”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: