Yay burcunda Satürn retro hareketine başlamakta

1ab9f6c226a7d3412fa5a14a58615f52 (1)

Yay burcunda Satürn retro hareketine başlamakta,

İnançlar ve ideallerin sorgulanması
Dürüstlük ve doğruluk anlayışının sınanması
Otoriteye karşı çıkış, içsel başkaldırı
Geçmişi yapılandırmak

Yay burcunda yolculuğunun son durağına gelmekte olan Satürn, 5 Nisan Çarşamba günü oluşacağı durağan pozisyonundan sonra, 7 Nisan Cuma günü retro hareketine başlıyor olacak.
Satürn kişisel bütünlüğün sağlanması açısından maddesel dünyada elde etmemiz ve kendi varlığımıza adapte etmemiz gereken prensipleri ifade eder. Bu prensipler dünyasal düzlemde temel anlamda sorumluluklar, görevler, sınırlandıran gerçeklikler olarak karşımıza çıkarlar. Buradan da anlaşılacağı gibi Satürn, disipline eden, kurallar koyan ve sınırları belirleyen, düzen sağlayan enerjiler taşır.
Satürn 23 Aralık 2014 den bu yana Yay burcunda yolculuğunu sürdürmekte. Bu burçta Satürn’ün, ifade ettiği konular üzerine https://dilaraefeoglu.wordpress.com/karmanin-efendisi-saturn-yay-burcunda-neyi-ifade-etmekte-2/ geçmiş yazımı okuyabilirsiniz.
Felsefi ve dini inançlar, manevi düşünce sistemleri, din adamları, yüksek eğitim ve öğretim üyeleri, hukuksal tabanlı konular, mahkemeler, yabancı kültürler, yabancı kişiler, yabancı ülkeler, uzak seyahatler Yay burcu yönetiminde olan konulardır. ‘ Kaosa düzen getiren Satürn’ geri giderken, özellikle Yay burcu yolculuğunun temel anlamı ile yapılandırılma içine girmiş olarak; tüm düşünce, olgu ve yapılar üzerinde önemli ölçüde bir sorgulama, sınama, eleme etkisi taşıyor olacaktır. Satürn’ün retro enerjisi yukarıda verilmiş konular üzerinde bir nevi geriye dönük olarak güçlü bir kontrol mekanizması yaratır. Bu süreç içerisinde, kişisel olarak kendi içsel bütünlüğümüzü yapılandırabilmek adına, inançlarımız, ideallerimiz, dürüstlük ve doğruluk anlayışımız üzerine derin bir eleştiri ve sınama geliştirebiliyor olmak önemli. Düşünce ve fikirlerimizin nerede, ne yönde değişmesi gerektiğini gerçekçi bir şekilde görmeli ve gerekli gördüğümüz her noktada yeniden yapılanma altına almalıyız. Uzun bir dönemi kapsayan Satürn retrosu, geleceğe yönelmeden önce tamamlanması gereken ödevler, yerine getirilmesi gereken görevler üzerine odaklanmaya, alınması gereken sorumlulukları üstlenmeye ve gereklerinin yerine getirilmesine davet eder. İçsel ve çevresel gelişen duygular ve şartlar oluşturulması gereken bir realiteye işaret eder olur. Bu süreç içerisinde gelişebilecek endişe, korku ve depresyon Satürn’ün sağlamaya çalıştığı farkındalıktan uzaklaştıkça artacak, Satürn’ün sağlamak istediği objektif, gerçekçi bakış açısına yaklaştıkça yerini başarı ve güven duygusuna bırakacaktır.
Transit Satürn ülkemiz natal haritasının 6. evi üzerinde iken retro hareketini sürdürmekte olacak. 6. ev, ordu, askeri ve polis güvenlik teşkilatı, kamusal alan çalışanları, sağlık sektörü ve çalışanları, bulaşıcı hastalıklar ve oluşabilecek salgınlar konusunda bilgi aldığımız bir ev olarak, Satürn’ün 6. ev transiti boyunca bu alan kişi ve kurumları üzerinde fazlalaşan görev ve ağırlaşan sorumlululara işaret etmekte. Retro Satürn, bu ev konuları dahilinde oluşabilecek geriye dönük hedeflerin gündeme gelişine, yeni bir düzen arayışına, yeni gelişebilecek yapılanmaya ve yine bu ev konuları üzerinde otorite arasında gelişebilecek sorunlara işaret etmekte. Geri giden Satürn, Koç burcunda ilerleyişini sürdürmekte olan Uranüs ile uyumlu açı içinde. Uranüs geleceğe odaklı, radikal değişimler peşinde olan,reformsal yenilikler amacı taşıyan enerjiler taşımakta. Uranüs ve retro Satürn arasındaki bu akış kontrollü bir değişim enerjisi taşıyor olabileceği gibi, beklenmedik ani çıkışlar, eski realiteyi savunmak ya da kurulu düzene karşı çıkmak amaçlı çıkışlar taşıyor olabilir.
Yay burcunda yolculuğunun son durağına gelmekte olan Satürn, 5 Nisan Çarşamba günü gireceği durağan pozisyonundan sonra, 7 Nisan Cuma günü retro hareketine başlıyor olacak. Yay burcunun 27 derecesinde (27.47′) retro hareketine başlayan Satürn, 25 Ağustos 2017 gününe değin bu burçta geri hareketini sürdürüyor olacak. 25 Ağustos sonrası, içinde bulunduğu Yay burcunun 21. derecesinden ileri hareketine başlayan Satürn bu burçtaki yolculuğunu 21 Aralık’ta Oğlak burcu geçişine değin sürdürüyor olacak.

Sevgi, umut ve farkındalık ile yarınlara…

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Yay burcunda Satürn retro hareketine başlamakta”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: