Terazi Burcunda Dolunay

d48eee5c6e08a32b820cc1882f14409e.jpg

11 Nisan Salı günü Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay enerjisine doğru gökyüzü gergin, zorlayıcı etkilere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Gökyüzünde 4 gezegeninde retro hareketleri içinde oldukları bir dolunay gerçekleşecek. Terazi burcunda Jüpiter retro hareketinde olan gezegenlerden biri, diğer retro hareketlerinde olan gezegenler Merkür, Venüs ve Satürn.
Dolunaylar ortaya çıkarma, görünür hale getirme etkisi taşırlar. Bir amaç taşıyan girişimlerin neticesini beklediğimiz, gelişimi hakkında bilgi aldığımız süreci gösterirler. Ay ile kavuşum yapan Jüpiter, dolunay haritasının düzenleyici gezegeni, gerçekleşecek olan dolunay Jüpiter’in barındırdığı etkileri görünür kılacak. Jüpiter’in barındırdığı etkilere bakacak olursak; içinde bulunduğumuz yıl, Jüpiter, Uranüs ve Pluto döngülerinin karşıtlık ve kare fazını yaşamakta olduğumuzu hatırlamak ve unutmamak gerekli, Jüpiter, Uranüs karşıt açısı ve yine bu iki gezegen ile kare açı yapan Pluto toplumsal olayların gelişiminin niteliği açısından bilgi verici. İnançlar, dini, felsefi konularda ortaya çıkan anlaşmazlıklar, çatışmalar, radikal değişim ve düşünce özgürlükleri peşinde olma yaşanmakta olan döngülerin içinde bulunduğu fazın ana ifadesini taşımakta. Jüpiter’in retro ilerleyişi ile birlikte, Kendini dış dünyadan geri çekme eğilimi, gelişimlere karşı kapalı tutum sergilemek, İdealler ve fanatizm içeren fikir ve düşünceler içine dalmak, yaşanılan içsel ve çevresel koşulların ana kaynağını oluşturmuş durumda.
İçinde bulunduğumuz Dolunay öncesi şu günlerde Güneş, Uranüs ile kavuşuma doğru yaklaşmakta. Sıradışı, isyankar enerjiler taşıyan, ani, beklenmedik olanın beklenebileceği bir dönem içinde olabildiğimizi gösteren bu kavuşum, Koç burcunda ve 14 Nisan günü kesinleşmiş olacak. Geri giden bir diğer gezegen olan Satürn bu kavuşuma üçgen açı ile yaklaşmakta. Uranüs ve retro Satürn arasındaki bu akış kontrollü bir değişim enerjisi taşıyor olabileceği gibi, beklenmedik ani çıkışlar, eski realiteyi savunmak ya da kurulu düzene karşı çıkmak amaçlı çıkışlar taşıyor olabilir.

Dilâra B.Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: