Mars, Yengeç Burcunda

886d3fa390331a2c2b0c60bc7e95c58c.jpg

Mars, Yengeç burcu ilerleyişine başlamak üzere , Mars’ın Yengeç burcunda yerleşimi ne ifade eder ve transit Mars ne yönde bir enerji yansıması oluşturur;

İkizler burcu geçişini tamamlayan Mars, 4 Haziran Pazar günü Yengeç burcuna geçiyor ve 29 Temmuza kadar bu burçta kalacak. Yengeç burcunda ilerleyişi süresince Mars, bu burcun, duyguların ve hislerin yönetiminde olan, koruyucu, kollayıcı doğasına hizmet edecektir. Mars’ın kontrolünde olan, kişinin kendini ortaya koyma ve isteklerini elde etme güdüsü, aktif, dışa dönük ve direkt olmaktan uzaklaşarak, bunun yerine pasif, pasif agresif ve dolaylı bir üslup taşır hale dönüşecektir.

Mars, Yengeç burcunda güçlü bir savunma mekanizması yaratır. İçe dönük, kırılgan ve güven arayışında olan Yengeç burcunun savunmaya yönelik güdüleri, kişinin kendi güvenliğini ve koruması altına aldığı diğer kişilerin güvenliklerini sağlamak üzerine kuruludur. Natal haritasında Mars, Yengeç burcunda yerleşmiş olan kişiler için bu güdüler hayatta kalma ve hayatla mücadele etme güdülerinin temelini oluşturur. Bu güven ortamının tehlikede olması Mars’ın Yengeç burcunda iken tepkisel olarak açığa çıkacak olan cesur, gözükara, eyleme dönükleşebilen ve fedakârca yönünü aktive edecektir.

Aile bağları, duygusal bağları, vatan sevgisi, köklere olan bağlılığı kuvvetli olan Yengeç burcunda hareket eden Mars’ın bu burçta ilerleyişi süresince koruma güdülerimizi, sahiplenme güdülerimizi en fazla bu alanlar üzerinde ortaya koyacak, savunmacı, tepkisel, gerektiğinde atak tavırlar sergilemeye meyilli olacağız.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Mars, Yengeç Burcunda”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: