Jüpiter ileri hareketine başlıyor

Type = ArtScans RGB : Gamma = 1.882

Jüpiter retrosu sonlanmak üzere, 10 Haziran sonrası artık ileri hareketine başlayan Jüpiter’in enerjisi bizi yeni deneyimlere, yeni ufuklara doğru yol aldıracak fırsatları beraberinde taşımakta…

Terazi burcu geçişini sürdürmekte olan Jüpiter yaklaşık 120 gündür retro hareketi içinde bulunmaktaydı. 10 Haziran Cumartesi günü akşamüstü saatlerinde (17:02) Jüpiter retro hareketini sonlandıracak ve ileri hareketine başlıyor olacak. Retro durumda olan Jüpiter; bir nevi kendi içimize dönmemiz gereken, hayatımıza dair yeni beklentiler, yeni anlamlar, yeni gelişmelere doğru yönelmeden önce varolanı hazmetmiş olmanın, kazanılmış değerler ile gerçekten bütünleşebilmiş olmanın muhasebesini iyi yapmış olmamız gereken bir zaman dilimini yaşamakta olduğumuzu söylemekteydi. Bu geçen 120 günlük süre için kendimize ve çevremizde gelişen olaylara dikkatli bir bakış açısı ile dönüp baktığımızda, bize bu türde enerjileri taşıyan yansımalar ile karşılaşmış olduğumuzu farkedebiliriz.

Jüpiter retro hareketini tamamlamadan hemen önce gerçekten kendi iç dünyamıza dönerek, kendi anlam ve değer yargılarımız üzerine düşünebilir, , manevi duygularımız ile yüzleşebilir, idealize etmiş olduğumuz fikir ve görüşlerimizi, adaletli olma, başkalarınında haklarını teslim ediyor olma adına sorgulayabilir, kendi ahlak ve yargı anlayışlarımızı bu yönden de değerlendirebilir ve güçlendirebiliriz.10 Haziran sonrası artık ileri hareketine başlayan Jüpiter’in enerjisi bizi yeni deneyimlere, yeni ufuklara doğru yol aldıracak fırsatları beraberinde taşımakta.

Büyümenin, genişlemenin, gelişmenin olduğu her yerde Jüpiter enerjisi vardır. Jüpiter’in taşıdığı dürtüsellik genişlemek, ilerlemek, yayılmak, enginleşmek ister. Dokunduğu her yere bu etkileri taşıyan Jüpiter bu yüzden şans ve bolluk taşıyan gezegen olarak hayatlarımıza dokunuşu ile bu türde gelişmeler yaşatır. Jüpiterin haritalarımızdaki yerleşimi ve transit etkileri bu enerjileri en çok alacağımız hayat alanımızı gösterirler. Jüpiterin retro hareketinini sonlandırıp ileri hareketine başlıyor oluşu her birimizin hayatında yer alan bolluk, zenginlik, iyimserlik, başarı ve güven duygusunu çok daha net ve çok daha görünür olmasının yaratıcısı olacaktır.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Jüpiter ileri hareketine başlıyor”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: