Mars, Türkiye natal transiti 15.06.2017

SFPage.jpg

Mars Türkiye haritasının 1. evine doğru ilerlemekte, bu ilerleyişi ülkemiz natali üzerinden baktığımızda önemli etkiler yaratmakta.

Transit Mars, ülkemiz natal haritasının 1. evine doğru ilerlemekte şimdilerde tam ASC derecesi yani bir nevi 1. evinin giriş kapısı üzerinde etkisini hissettirmekte. Ülkemiz haritasının 1. evini Yengeç burcu yönetir ve gökyüzünde Mars’ın, Yengeç burcu ilerleyişini yaşıyoruz. Yengeç burcu korumak, kollamak, sahip çıkmakla ilintili bir burçtur. Savunma güdüleri en yüksek burçlardan biri olan Yengeç burcunun bu güdüsü onu savaşkan hale getirebilir. Şimdi ülkemiz haritasının 1. evinden Mars’ın transiti ile toplumsal olarak duygusal tepkilerimizin çoğalacağını ve yine toplumsal olarak hassas, kırılgan, milli değerlerin öne çıktığı, vatan sevgisi ve özellikle koruma, sahip çıkma güdülerimizin öne çıktığı bir zaman dilimi içine gireceğimizi ön görebiliriz. Geçtiğimiz yaklaşık 50 gündür ülkenin 12. evi üzerinde transit eden Mars’ın aktif, eyleme dönük enerjisini dışa yansımış olarak göremiyorduk bu durum bize daha çok gizli , üstü örtülü kalan hareketlenmelerin varlığına işaret etmekteydi.

Şimdi 1. eve geçişi ile birlikte Mars taşıdığı enerjinin aktif yüzünü görünür hale getirmeye başlamakta. Toplum bazında siyasi, kamusal konularda Mars enerjisi taşıyan eylemler, ayaklanmalar, hareketlenmeler beklenebilir. Eylemlerin milli duygular, ülke, vatan sevgisi, vatandaşlık, aidiyet duygusu taşıyarak gerçekleştirilecek olacağı ve güçlü bir güven sağlama, güven arayışı içinde olma tepkileri içerecek olacağı apaçık. Koruma kuvvetleri askeri kuvvetlerin ön plana geçeceği bir süreç yaşayacak olabiliriz. Mars’ın 1. evden transiti aynı zamanda Ülkemiz natal haritasının 1. evinde yerleşmiş bulunan Pluto’nun (12 derece) tetiklenmesine yol açmakta (24 Haziran 2017) ve yine unutmamamız gereken bir durumda transit Pluto’nun ülke natalinin 7. evi üzerinden geçiş yapıyor oluşu. Bu oluşan gezegensel görünümler ülkemiz açısından Mars’ın, Yengeç burcu geçişini oldukça önemli kılmakta. Mars-Pluto karşıtlığı ise 2 Temmuz 2017 günü kesinleşmiş dereceye gelecek fakat daha öncesinde ve sonrasında iki açıda etkisini gösteriyor olacak.

Gökyüzünde içinde bulunduğumuz yıl boyunca öncü nitelikler taşıyan burçlarda yerleşmiş Jüpiter, Uranüs, Pluto t-karesi oluşumunu dönem dönem aktifleşiyor oluşu ile yaşadık. Mars’ın 1. ev transiti , Uranüs’ün uzaklaşmış dereceye ilerlemiş olmasına rağmen bu t-kareyi yeniden tetiklenmiş hale getirecek ve burç bazında büyük kare oluşumuna döndürecek. Bu oluşum toplumsal boyutta büyük mücadeleler içinde olma gereğine, şiddetli bir çekişme, gerilim ve ani, sabırsız davranışların yaratacağı gergin ortamların oluşumuna işaret etmekte. Dışarıdan gelecek baskılar gerilimi arttıracak etkiler yaratacak olabilir. Doğru, gerçekçi, akla uygun ve yerinde yargılar verme yeteneğimizi asla kaybetmeyeceğimiz günler içinde olalım dilerim.

Dilâra B. Efeoğlu

Görsel, Türkiye natal haritası üzerine yerleştirilmiş 15.06.2017 günün transit haritası.

One Reply to “Mars, Türkiye natal transiti 15.06.2017”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: