Mars – Pluto karşıtlığı, 2 Temmuz Pazar

 

4be51a20fc6653f58d45a7d8e099b878 - Copy

Oluşmakta olan oldukça zorlu bir enerjiyi ifade eden Mars – Pluto karşıtlığı, istekleri elde etmenin güçlü mücadelesi içine girebilecek olmanın göstergesi ve istekleri elde etmeye yönelik girişimlerin açığa çıkardığı şiddetli, yıkıcı, zorlayıcı hareketler ile karşılaşabiliyor olmak bu açının işaret ettiği konular.

Mars’ın Yengeç burcunda ilerleyişi istekleri elde etme güdülerinin duyguların kontrolünde bir hareket anlayışı taşıdığını gösterir. Harekete geçme anlayışının ana kaynağını savunma, koruma, sahip çıkma dürtüleri şekillendirir. Mars, Yengeç burcunda kendi ifadesinde olan eylemsel dürtülerini, aktif, dışa dönük olarak kullanmaktan uzaklaşarak, savunmaya yönelik , edilgenleşmiş bir boyutta kullanma tarzı yaratabilecek olduğundan, dışa olay bazlı yansımayacak olabilen enerjiler, içsel krizler yaratma, pasif eylemlere dönüşme halini alabilecektir. Ülkemiz natal haritasının 1-7 aksı üzerinde gerçekleşen Mars- Pluto karşıt açısı, toplumsal olarak gergin, stres yaratan unsurlar ile karşılaşacak olabileceğimizin işaretçisi. Dış ülkeler ile olan ilişkilerimiz üzerinde de gerilimi arttıran bu süreç içinde ani, beklenmedik olaylar, gelişmeler gündeme gelebilir.
Mars – Pluto karşıtlığının riske açık, yıkıcı, zorlayıcı, tahrip edici tavır ve hareketlerde bulunmaya açık doğasına karşı dikkatli olmakta fayda var. Hırs, öfke, şiddet içeren davranışlar, durumlar ile karşılaşma olasılığını gözönünde bulundurmak, düşünmeden harekete geçiyor olmaktan uzak durmak gerekmekte. Bu açı aktif olduğu müddetçe kazalara, büyük çaplı yangınlara, patlamalara dair risk artmakta olduğundan bu yönde de yüksek dikkat geliştirmek fayda sağlayıcı olacaktır. Mars-Pluto karşıtlığı 9 Temmuz günü gerçekleşecek Dolunay haritasında da etkin görülmekte.

Mars, retro ilerleyişini sürdürmekte olan Neptün ile üçgen açı yapmakta (Neptün retrosu hakkında ayrıntılı bilgi için https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/06/16/neptun-retrosu/ yazımı okuyabilirsiniz), 26 Haziran Pazartesi günü kesinleşen bu açı, Mars’ın taşıdığı eylemsel dürtülerin vatan, aile, yuva, geçmiş üzerine ideolojiler çerçevesinde oluşmuş olduğunun ve bu ideallerin gerçekleştirilmeye yönelik güçlü isteklerini taşıyan mücadeleci hareketlerinin göstergesi.

One Reply to “Mars – Pluto karşıtlığı, 2 Temmuz Pazar”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: