Jüpiter-Pluto Döngüsü Son Kare Fazında

JüpiterDesktop50.jpg

Global düzeyde inançsal ve yargısal sistemler üzerinden ortaya çıkabilecek olan kriz etkisi yaratan gelişmelere açıklık sergileyen bir süreç içindeyiz. İdeolojik düşünceler ile üstünlük kurma peşinde olmaya yönelik etkilerin oluşturacağı güçler, güç çekişmelerine, çatışmalara, savaşlara meydan vermekte.

Gökyüzünde Jüpiter ve Pluto birbirleri ile kare açıya yaklaşmaktalar. Terazi burcunda ilerleyen Jüpiter ile retro ilerleyişini sürdüren Pluto arasında, 3 Ağustos günü kesinleşmiş derece gelecek olan kare açı, iki gezenin de yavaş hareket etmesi ile etkisini uzun süreye yaymakta.
Jüpiter ve Pluto arasında oluşan açılar büyük bir güç ile ilişkilendirilir. Jüpiter’in büyüten, çoğaltan, genişleten etkisi, Pluto’nun taşıdığı sınırsız güç ile birleştiğinde gezegenlerin açığa çıkardığı enerji muazzam bir güç halini almakta. Oluşmakta olan büyük, muazzam güç, iki gezegenin birbirleri ile açıya yaklaştıkları dönemler çok daha fazla hissedilir etkiler açığa çıkarırlar.
Jüpiter ve Pluto’nun 2007 yılının Aralık ayında Yay burcunda yaptıkları kavuşum ile başlayan döngü, Jüpiter’in ifadesinde olan inançsal ve yargısal tabanlı tüm sistemlerin üzerinde Pluto’nun ifadesi olan dönüşümsel gücün çalışmaya başlamakta olduğunun göstergesiydi.
Döngü sonuna kadar, Pluto’nun dönüştürücü etkisi, kendisini tüm yoğunluğu ile bu sistemler kanalıyla ortaya koymakta olacaktı. Pluto’nun prensibi değişimin gerekli olduğu tüm yerlerde değişimi gerçekleştirecek unsurları açığa çıkartmaktır. Pluto değişim yaratırken sarsar, kriz yaratır, tahrip eder, gizlenir, gizli olanı yüzeye çıkarır ve zayıf olan unsuru yok eder. Pluto ile açığa çıkan süreç zihinsel dönüşümü sağlamaya yönelik çalışmaktadır.
Şimdi içinde bulunduğumuz günlerde Jüpiter ve Pluto’nun son kapanan kare açısı yaklaşmakta. Terazi burcunda ilerleyen Jüpiter bu burçta kavramsal olarak, eşitlik, adalet, denge, uyum, huzur ve ilkeli düzen arayışının öne çıkacak olduğunun işaretçisi. Jüpiter’in prensipler oluşturma güdüsü, Terazi burcunda eşitlik, adalet, hak, hukuk üzerine oluşmuş ve oluşturulmak istenilen prensiplere yönelmiş durumda. Oğlak burcunda ve retro ilerleyişinde olan Pluto ile yaklaşan kare açısı, iki gezegenin arasında son kapanan kare açı olması dolayısıyla tüm bu prensipler üzerinde etkili olacak aktif bir dönem içinde olacağımızın işaretçisi. İnançsal ve yargısal sistemler üzerinden ortaya çıkabilecek olan kriz etkisi taşıyan gelişmelere açıklık sergileyen bir süreç içinde olduğumuz görülmekte.

Dilâra B.Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: