31 Temmuz – 6 Ağustos Haftası Gökyüzü

 

61892ff0e609b53b24d6367808e30621

31 Temmuz – 6 Ağustos Haftası Gökyüzü

31 Temmuz Pazartesi günü Venüs burç değiştiriyor. İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiş yapan Venüs bu burçta doğasının duygusal, hissi yönlerini baskın bir biçimde açığa çıkaracaktır. İçinde bulunacağımız dönem, ilişkiler, karşılıklı kurulan bağlar ve sevgi alışverişine ait konular üzerinde Yengeç burcunun, duyguları ve hisleri ile hareket eden, koruyucu, kollayıcı, şefkat duyan, besleyen, ilgi gösteren ve aynı zamanda ilgi bekleyen yönleri ön planda olacak. Venüs’ün Yengeç burcunda hareket ediyor oluşu, aile, yuva, vatan sevgisi, geçmiş bağlar gibi aidiyet duygularına vurgu yapmakta. Pluto ile burç bazında karşıtlık içinde ilerleyecek olan Venüs, bu kavramlar üzerinde yaşanacak dönüşümsel etkiler barındıran, krizlere, kopukluklara, oluşabilecek karşıtlıklara açıklık sergilemekte olacak. 26 Ağustos Cumartesi günü Aslan burcuna geçene değin Venüs, Yengeç burcunda yolculuğunu sürdürecek.

Gökyüzünde Jüpiter ve Pluto birbirleri ile kare açıya yaklaşmaktalar. Terazi burcunda ilerleyen Jüpiter ile retro ilerleyişini sürdüren Pluto arasında, 4 Ağustos günü kesinleşmiş derece gelecek olan kare açı (21:06) iki gezeninde yavaş hareket etmesi ile etkisini uzun süredir hissettirmekte. Terazi burcunda ilerleyen Jüpiter bu burçta kavramsal olarak, eşitlik, adalet, denge, uyum, huzur ve ilkeli düzen arayışının öne çıkacak olduğunun işaretçisi . Oğlak burcunda ve retro ilerleyişinde olan Pluto ile yaklaşan kare açısı, iki gezegenin arasında son kapanan kare açı olması dolayısıyla tüm bu prensipler üzerinde etkili olacak aktif bir dönemin göstermekte. Global olarak inançsal ve yargısal sistemler üzerinden ortaya çıkabilecek olan kriz etkisi taşıyan olay ve gelişmelere açık bir süreç içinde olduğumuz görülmekte. Jüpiter, Pluto arasında oluşan kare açının daha geniş etkilerini https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/07/21/jupiter-pluto-dongusu-son-kare-fazinda/ yazımda bulabilirsiniz.

Pazartesi günü, Ay’ın, Neptün ile olan üçgen açısı saat (06:28) kesinleşiyor. Akrep burcunda ilerleyen Ay’ın, Neptün ile oluşan üçgen açısı, duyguların derinlik ve yoğunluk kazanıyor oluşunun, artan hayal gücünün ve duyarlılığın işaretçisi. Ay, Neptün açıları güçlü sezgisellik taşırlar, şefkat ve merhamet duygularını ön plana çıkaracak olan açı, sanatsal, ilhamsal yaratıcılıkları da beslemekte. Artan duygusal yoğunluk içinde gerçeklerden kopmuş , kendini feda eden, olaylar içinde kurban yada kurtarıcı rolüne bürünen türde davranışlar içine giriyor olmamaya karşı dikkat etmekte fayda var.

Salı günü, Akrep burcunun son derecelerinde ilerleyen Ay bu burç geçişini tamamlamadan hemen öncesinde Kiron ile üçgen açı yapıyor olacak (11:28). Retro hareketini sürdüren Kiron ile Ay’ın üçgen açısı, geçmişten gelen ve bizde duygusal iz bırakmış yaralarımızı dönüştürebileceğimiz, iyileştirme fırsatı yakalayabileceğimiz bir gün içinde olacağımızı göstermekte. Akşamüstü saatlerinde Ay, Yay burcuna geçiyor (15:01). Ay’ın Yay burcuna geçişi ile birlikte duygu dünyamız heyecan, hareket, coşku kazanıyor olacak. Artan bağımsızlık ihtiyacı ile birlikte davranış ve kararlarımızda inançların, idealize edilmiş fikir ve görüşlerin etkisi ön plana çıkacak. Ay’ın, Salı günü oluşmaya başlayan Güneş ve Mars ile üçgen açısı, isteklerin, amaçların gerçekleştirilmesi yönünde olumlu bir görünüm çizmekte. Gerek fiziken gerek duygusal olarak cesaret, atılganlık, girişkenlik gerektiren işler, durumlar için bugünün ve Çarşamba gününün pozitif etkisinden faydalanabiliriz.

Çarşamba günü, Sabah saatlerinde Ay, Mars üçgeni kesinleşiyor. Cesaret ve hareket güdümüzü kuvvetlendirecek olan bu açının etkisini pozitifsel olarak kullanabilmek fayda sağlayıcı olacaktır. Sabah saatlerinde Ay’ın Merkür ile olan kare açısının aktif oluşunu dikkate almak, sabırsızlık, patavatsızlık, agresiflik içeren türde bir iletişim dili kullanmıyor olmaya dikkat ediyor olmak önemli. Düşüncesizce alınan kararlardan ve yine düşüncesizce yapılacak konuşmalardan sakınmakta fayda var.

3 Ağustos Perşembe günü, Yay burcunda ilerleyişini sürdüren Ay’ın Jüpiter ile kontağı iyimserlik ve uyum arayışı içinde olduğumuzu göstermekte. İnançlar ile şekillenen duygular ve davranışların ön planda olacağı Perşembe günü gerçekleşecek olan Ay, Satürn kavuşumu ile birlikte, ciddi ve gerçekçi yaklaşımlar ve yeni yapılandırmalar arayışı içinde olunacak bir güne işaret etmekte. Pluto ile kare açı yapan Jüpiter, Satürn ve Ay kavuşu ile uyumlu yapmakta. Güçlü ve tutkulu inançların, görüşlerin, fikirlerin, ideallerin hayata geçirilmesi adına oldukça yüksek dürtüler barındıran Perşembe ve Cuma günü, toplumsal boyutta ortaya çıkabilecek krizlere, gerilimlere, stres yaratmaya dönük olaylara karşı farkındalık içinde olmak gerekmekte.

4 Ağustos Cuma günü, Ay, Oğlak burcuna geçiyor (04:00). Kuvvetlenen gerçekçi bakış açısı ile birlikte artan sorumluluk ve görev bilincimizi abartıyor olduğumuzda bizi duygu dünyamızdan kopartacak hale gelebilir. Ay ve Venüs arasında oluşan karşıtlık saat 12:26 ‘da kesinleşiyor. Duygusal olarak ihtiyaçlarımızın karşılanmadığı hissi içinde olabilir, arzu ettiğimiz sevgi ve ilgi için yetersizlik hissediyor olabiliriz.
Saat 21:06’da Jüpiter, Pluto kare açısı kesinleşmekte. İnançsal ve yargısal sistemler üzerinden ortaya çıkabilecek olan kriz etkisi taşıyan gelişmelere, olaylara açıklık sergileyen bir süreç içinde olduğumuz bu dönem toplumsal oluşabilecek olaylara karşı dikkatli olmakta fayda var. Jüpiter, Pluto kare açısı için , https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/07/21/jupiter-pluto-dongusu-son-kare-fazinda/ okuyabilirsiniz.

5 Ağustos Cumartesi günü, Oğlak burcunda Ay, Pluto ile kavuşum yapmakta. Jüpiter, Pluto karesininde etkilerinin gökyüzüne hakim olduğu Cumartesi günü, Ay’ın, Pluto ile kavuşumu olaylar üzerinde kontrolcü, denetimi elinde tutmak isteyen, güç peşinde olan, kendi doğrularında ısrarcılık sergileyen türde enerjilerin aktifliği sert tepkiler barındıran olaylara sebebiyet verebilir.

6 Ağustos Pazar günü, Yarın (Pazartesi günü) akşam saatlerinde Kova burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor olacak. Pazar günü Ay’ın ışığı dolunay öncesi en yüksek halini almakta. Oğlak burcunda ilerleyişine devam eden Ay, Uranüs ile kare açı yapıyor. Bir yere ait olmak, bağlı olmak ile özgür olmak, bağımsız olmak arasında çelişkiye düşebilecek olduğumuz Pazar günü, artan değişim arzusu ve kolay heyecana kapılabiliyor olma etkileri ile duygusal dalgalanmalar ve huzursuzluk hissediyor olabileceğiz. Ay öğleden sonra saat 15:16 dolaylarından Kova burcuna geçmekte. Kova Burcunda Ay artan özgürlük ve bireycilik arayışını çok daha fazla öne çıkaracaktır. Toplumsal ve grupsal amaçların oluşturduğu duygular ve olayları açığa çıkaracak olan bir döneme girdiğimiz Pazar günü sonrasında, 7 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşen Ay tutulması ile ilgili ayrıntılı yazımı https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/07/27/kova-burcunda-ay-tutulmasi-donusumun-anahtari/ okuyabilirsiniz.

Sevgiyle kalın

Dilâra B.Efeoğlu

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: