Uranüs Retro ilerleyişine başlıyor

b6aa1f46af2ccea6e9ee0f4aefd775e9.jpg

Uranüs Retro ilerleyişine başlıyor,

Uranüs öngörülemez, beklenmedik, sıradışı, ani ve sarsıcı değişimler yaratarak bilinç üzerinde reform gerçekleştirmeyi esas alan bir çalışma prensibi işleyişine sahiptir. Şimdi retro hareketi süresince Uranüs, bilinçsel reform yaratma enerjisini ruhun derinliklerine, içsel benliğe doğru çeviren bir bakış açısını açığa çıkaracak ve bilinçsel farkındalık yaratma enerjisini bu yönde ortaya koyacaktır. Uranüs retro konumunda olduğu müddetçe içselleşmiş algılar, özgürlük isteği, yenilik, geleceğe yönelim, kural ve yaptırımlara karşı duruş, düzen karşıtı olmak, bireysellik güdüsü, bağımsızlık arayışı yönünde artan duygu ve davranışlar içeren olaylar ve durumlar yaratma potansiyelini taşımakta olacak.

2 Ağustos Çarşamba günü durağanlaşacak olan Uranüs, 3 Ağustos Perşembe günü retro hareketine başlayacak. 2011 yılı Mart ayından bu yana Koç burcunda yolculuğunu sürdürmekte olan Uranüs’ün 2018 Mayıs ayında Boğa Burcuna geçmeden önce son istasyonu olacak olan retro, 3 Ocak 2018 günü ileri hareketine başlayışı ile son bulacak.

Uranüs’ün amacı edinilmiş bireyselliği sağlamaktır. Uranüs sağlanılmış bireyselliğin gerçekte bütünün bir parçası olduğu ilkesini taşıyor olduğundan dolayı kolektifi etkisine alacak olaylar yaratır. Düşüncelerimizde bizi dar kalıplarımızı aşmaya zorlayan, daha geniş, daha objektif ve daha bütünsele yönelik bakış açısı oluşturma yönünde algısallık kazandıran etkiler açığa çıkarır. Koç Burcu yolculuğu müddetince Uranüs, özgürleşme, bağımsızlaşma, yenilenme gerekliliği duyulan, eski ile yeni arasında oluşması gereken değişime yönelik, mücadele, cesaret, öncülük ve varoluşsal girişimlerin öne çıktığı enerjiler ile şekillenecek olan bir dönemi ifade etmekte. Retro süresince bu etkilerini daha derin ve daha içsel olarak hissedeceğimiz, sezgilerimizin güçleneceği bu dönem, hayatımıza ve benliğimize Uranüs’ün taşıyor olduğu zihinsel farklılanma kavramları ile bakabiliyor olmak ve çevremizde gelişen olayları bu kavramlar ile değerlendirmek Uranüs’ün aydınlanma enerjisini kendimizde oluşturmamızın sağlayıcısı olabilecektir.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: