28 Ağustos – 3 Eylül Haftası Gökyüzü

730d0324e7b5b4e4a993a82efe4f5ec8 - Copy.jpg

Mars gezegeninin yoğun etkisini hissedecek olacağımız yeni bir haftaya başlıyoruz. Başlatan, harekete geçiren, savunan, savaştıran, mücadele ettiren dürtüleri taşıyan enerjiler haftaya hakim olacaklar.

26 Ağustos Cumartesi günü Aslan Burcu ilerleyişine başlayan Venüs, hafta boyunca, değer anlayışımızın, zevklerimizin, isteklerimizin konfor ve lüks içeren arayışlara doğru yoğunlaşacağını göstermekte. Özellikle ilişkilere yönelik, özel olma, merkezde olma güdüsü ile birlikte artan beğenilme, ilgi ve takdir görme, dikkatleri üzerine çekme arzusu taşıyan gösterişçi, abartılı tavırlar yer alıyor olabilir.

Geri giden Merkür, hafta içi, 31 Ağustos Perşembe günü Aslan burcuna dönüş yapıyor olacak ve retro hareketi sonrası (6 Eylül Çarşamba), Başak burcuna ilerleyişine (10 Eylül Pazar) değin bu burçta kalıyor olacak. Merkür, Aslan burcunda iken iletişimin dili, gösterişçi, abartılı, üstünlük taslama ve direktif vermeye yönelik olan bir eğilim içine girer. Sözler ve fikirler kendine artan özgüvenin izlerini taşırlar. Merkür, bu burçta iken 31- 6 Eylül günleri içinde hem Mars ile kavuşum yapmakta hem de 21 Ağustos’da Aslan burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması derecesini Mars ile birlikte tetikleyen gezegen durumunda. Mars ile kavuşum yapan Merkür, sivri dilli, acıtıcı, yaralayıcı konuşmalara, dilin bir silah gibi kullanılabilir olmasına meydan verici olabilir. Kendine güven içeren, cesur kararlar, fikirlerin cesaretle ortaya konulabiliyor olması etkisi taşıyan gökyüzü, tartışmaya açık, öfkeli, sabırsız, ani kararlara, ani hareketlere, öfke patlamalarına yol açacak enerjiler barındırıyor.

2 Eylül Cumartesi günü kesinlik kazanacak olan Mars, Uranüs üçgen açısı, hafta boyunca etkili olacak. Yenilik, bağımsızlık ve özgürlük güdüleri ile hareket etmeye yönlendiren, cesaretlendiren enerjiler, arzu edilen değişimi gerçekleştirmek adına kararlı olmaya ve gereken aktifliği gösterebilmeye yönelik etkiler yaratmakta. Açığa çıkan enerji pozitif gelişmeler yaratacak olabileceği gibi, kendi bildiğinden hiç şüphe duymayan, yanlış yada doğru düşünmeden ani, heyecanlı, riske açık yönde oluşabilecek davranışların meydana çıkaracağı olumsuz neticelerde getirebilir.

Tutulma derecesine doğru ilerlemekte olan Mars hafta içi 3 Eylül Pazar günü tutulma ile tam dereceye ulaşacak ve tutulmanın etkilerini aktive eden, harekete geçiren bir tetikleyici durumuna gelecek. İçinde bulunduğumuz hafta Mars’ın tutulma derecesine olan etkileri aktiflenmiş durumda. Gökyüzünde gerçekleşen her tutulma derecesi, o noktanın, sonrasında aldığı transit gezegenlerin etkileri ile aktive olurlar.Tutulma derecesi ile irtibata giren bir diğer gezegen tutulmanın etkilerini aktiflemek adına tetikleyici olur ve bu sırada kendi doğasını tutulmaya yansıtır. Mars ile tetiklenen tutulma derecesi, Mars’ın barındırdığı enerjileri açığa çıkarmaya yönelik çalışmakta. Girişimcilik, efor, atılganlık, cesaret güdülerinin artması yönünde etkili olacak olan tetiklenme, global anlamda, siyasi ve toplumsal olaylar üzerinde etkisini gösterecek bir şekilde, güç gösterilerine doğru giden bir meydan okuma, mücadele, kavga, öfke, rekabet ve eylemsellik taşıyan olaylar ve durumlara açık bir süreç içinde olduğumuza işaret etmekte.

Sevgiyle kalın...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: