11 Eylül – 17 Eylül Günleri Gökyüzü

0,,45217701,00 (1).jpg
Merkür niteliksel özelliklerini en doğru ve rahat olarak sergileyebileceği Başak burcuna geçiyor. 10 Eylül Pazar günü Merkür’ün bu burçta başlayan yolculuğu ile birlikte zihinsel aktivite ve iletişimsel faliyetler hızlı bir trafik sergiliyor olacak. Başak burcunda Mars ile kavuşuma ilerleyen Merkür’ün bu gezegen ile kesinleşen kavuşumu 16 Eylül Cumartesi günü. Merkür, Başak burcunda bilimsel düşünce biçimine yönelmiş bir aklı ifade eder. Merkür bu burçta haraket ederken, düşüncelerde ve kararlarda akıl ve mantık arayışı ön plana çıkar. Sistem ve düzen oluşturma amacı güderek çalışmaya başlayan zihin için planlara odaklanmak, çalışma ve disiplin içine girmek kolaylaşır. Olumsuz açıdan, içinde bulunduğumuz dönem, Başak burcunda Merkür’ün Mars ile kavuşum yapıyor oluşu, kişisel olarak olaylara bakış açısını çok fazla eleştirel uçlara götürebilecek, mükemmelliyetçilik arayışı duygusunu arttıracak, sinirsel gerginlikler yaratacak noktalara kadar taşıyabilir. İki gezegenin Başak burcunda kavuşum yapıyor oluşu ile hızlanan zihin, artan kavrama yeteneği ile birlikte güçlü ve etkili bir iletişim yeteneği oluşturmakta. Kendi fikirlerini, kararlarını, plan ve projelerini ifade etmek, ortaya koymak istenilen bir zaman aralığını göstermekte. Bu dönem, tartışmacı bir uslup takınıyor olmaktan ve endişe, evham duygusu ile birlikte aceleye getirilmiş kararlar içine girmekten uzak kalmak yerinde olur. Özellikle 16 – 30 Eylül arası günlerde, Neptün’ün çözen, dağıtan, süptil hale getiren karşıtlık açısı ile birlikte ilerleyecek olan Merkür ve Mars, zihinsel ve fiziksel olarak odaklanılan konular üzerinde konsantrasyon kaybı yaşama yönünde oluşabilecek kayıplara, yanlış algılamalara, yanlış kararlara, gerçeklerden kopmaya yol açabilecek enerjilere karşı dikkatli olmak gerektiğine işaret etmekte. Olumlu açıdan, Neptün’ün sezgisel, duygusal, ilhamsal duyuları arttıran etkisini pozitif olarak kullanabilmek zihinsel yaratıcılığın, hayal gücünün artışını sağlayacak.
Başak burcunda Güneş ve Yay burcunda Satürn arasında oluşan kare açı otorite sorunlarını açığa çıkarmakta. Kişisel olarak üzerimizde otorite kurmak isteyen kimselerin yaratacağı daraltıcı, sınırlandırıcı durumlar ile karşı karşıya kalabilir, kendi otoritemizi ortaya koymak arzusu ile baskıcı, despot, katı ve korkak davranışlar içerisine girebiliriz. Amaçlarımızı gerçekleştirme, kendimizi gösterme, olmak, yapmak istediğimiz şeyleri ortaya koymak, başarmak adına mücadele etmemiz gereken bir zaman dilimi içindeyiz. İsteklerimizi elde etmek için bir savaş vermemiz gerekiyor. Mücadelemiz kendimizle olmalı, yetersizlik duygusuna düşmekten, karamsarlığa çekilmekten uzak kalabilmemiz isteklerimizi elde etmemiz için anahtar görevi görecek.

13 Eylül Çarşamba günü İkizler burcunda hareket eden Ay, Yay burcunda ilerleyen Satürn ile karşıt açı yapıyor olacak. Kendimizi duygusal baskı altında hissedebilir, sınırlandırılmışlık, engellenmişlik hisleri içinde olabiliriz. Gün içerisinde olaylara istediğimiz yönü vermekte zorlanmaya düşeceğimiz, kontrolü başkalarının, bizden daha üst pozisyonda olan kişilerin ele alma müdehalesi ile karşı karşıya kalacağımız bugün, üzerimizdeki psikolojik baskının dışına çıkabilirsek çok rahat farkedeceğimiz Ay’ın Jüpiter ile olan üçgen açısı aradığımız özgüveni, gücü, inancı ve iyimserliği bize taşıyor olacak. Jüpiter’in hem Satürn ile hem de oldukça şanslı bir yerleşimde olan dispozitörü Venüs ile uyumlu açısı Ay ile bize yansıyor olacak. Yapılandırmak istediğimiz durumlar üzerinde iyi gelişmeler yakalama, yeni fırsatlar ile karşılaşma, fırsatları değerlendirebilme, uyum ve barış içeren gelişmeler içinde olmak mümkün.
14 Eylül Perşembe günü Yengeç burcuna geçen Ay ile birlikte duygular güçlenmekte. Yapıcı olma, koruma, gözetme ve besleme duygularımız ön plana çıkıyor olacak. Venüs ve Jüpiter arasında oluşan uyumlu açı, ailevi birlikler, dostluk, arkadaşlık içeren sosyal ortamlardan destek alınan olumlu bir güne işaret etmekte. Ay ve Neptün arasında kesinleşen üçgen açı (22:40) hayalleri, idealleri destekleyen, yaratıcı zihni açığa çıkaran, duygusal duyarlılık, fedakarlık ve uyum katan enerjiler taşımakta. Ay, Güneş ile sekstil açıya ilerliyor oluşu ile diğer kişilerden destek bulduğumuz, ilişkilerimizde çatışmadan uzaklaştığımız akşam saatlerini göstermekte. Aradığımız destek ve uyumu bulabiliriz.
15 Eylül Cuma akşamı (22:43) Venüs ve Jüpiter arasında kesinleşen sektil açı özellikle karşılıklı ilişkiler üzerinde iyileştirici, uyum getirici, barışcı etkilerini sürdürmekte. Sosyal hayatımızda aktifleşebilir, yeni gelişmelere, yeni başlangıçlara açık olabiliriz. Öğleden sonra (15:52) kesinleşen Güneş ve Ay arasında uyumlu açı kendimizi rahat ifade etme imkanı bulacağımız, karşı cins ile olan ilişkilerimizde denge sağlayabileceğimiz saatleri içermekte.
16 Eylül Cumartesi günü, Aslan burcuna geçen Ay, durumları kontrol etme, olaylar üzerinde hakimiyet kurma, yönetme arzumuzu tetiklemekte. Başak burcunda hareket eden Merkür ve Mars kavuşumunun kesinleşeceği bugün zihinsel olarak kendimizi dinamik ve enerjik hissediyor olacağız. Sözler ve uslup Ay’ın Aslan burcu geçişi işle birlikte gösterişçi, abartı taşıyan, hükmedici bir hal alabilir. Artan kendine güven duygusunu ile fikirlerimizin, düşüncelerimizin mücadelesine girişebilir, savunuculuğunu yapabiliriz. Tüm hafta içi etkili olan Merkür, Mars kavuşumu ile tartışmacı, fazla iddiacı bir yol çizmek yerine kıvraklaşan zekayı pozitifsel olarak kullanabilmek, yaratıcı beceri haline getirebilmek çok daha olumlu kazanımlar sağlayacaktır.
17 Eylül Pazar günü, Aslan burcunda ilerleyen Ay, Kuzeydüğüm ve Venüs ile kavuşum yapıyor olacak. İlişkilere yönelik ihtiyaç hissedeceğimiz ve uyum arayışımızın yoğunlaşacağı bugün Ay’ın balzamik fazında ve Satürn ile üçgen açıya ilerliyor oluşu ile birlikte bazı sonlanmalar ve devamında yeni başlangıçlara doğru ilerleme gösteren enerjiler ile karşılaşabilir olacağız.

Sevgiyle kalın…

 

 

 

One Reply to “11 Eylül – 17 Eylül Günleri Gökyüzü”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: