18 Eylül – 24 Eylül Haftası Gökyüzü

40ec8e1cd816ed7e24574e7c47dd2e56.jpg

Venüs, Başak burcuna geçiyor. 20 Eylül Çarşamba günü (04:30) Venüs’ün Başak burcuna geçişi, sevgi, güzellik, aşk ve değer anlayışımıza değişkenlik getirecek. Başak burcunun gerçekçi, analizci ve eleştirel yapısı ile her şeyi kolay beğenmeyecek, her şeyde fayda ve verim arayacak ve ancak bir fayda, bir verim içeren şeyleri güzel bulacak olabiliriz. İlişkilere karşı temkinli yaklaşmak, sosyal hayatı daraltmak, iş hayatına yönelmek Venüs’ün Başak burcunda ortaya çıkaracağı etkiler olacak. 14 Ekim Cumartesi gününe kadar bu burçta yolculuğunu sürdüren Venüs, sonrasında yöneticisi olduğu Terazi burcuna geçiş yapıyor.

20 Eylül Çarşamba (08:30) günü Başak burcunda Yeniay gerçekleşmekte. Yeniay ile birlikte gökyüzünde Başak burcu vurgusu öne çıkmakta. Aynı gün Başak burcuna geçiş yapmış olan Venüs ile birlikte, Merkür ve Mars’da Başak burcu ilerleyişini sürdürmekteler. Bu burçta oluşan gezegen toplaşması, Yeniayın oluşturucu, başlatıcı etkisinin Başak burcu özelliklerini kuvvetli olarak yansıtacağını göstermekte. Sistem ve düzen oluşturma prensibini ifade eden Başak burcunda gerçekleşen Yeniay, akıl ve mantık yürütme yönümüzü kuvvetlendirecek. Olaylara ve durumlara bakış açımız fayda oluşturmak, fayda bulmak, fayda yaratmak amacı taşıyor olacak. Hayatlarımızda fayda sağlayan, verim ve yarar getiren işler ve uğraşlar içine girme dürtüsü içinde olacağız. Yeniay derecesinin yönetici gezegeni Merkür, Zosma sabit yıldızı ile kavuşum yapmakta. Bernadette Brady’e göre bu sabit yıldız, bir kurban yada kurban uğruna savaşan bir kişi ile ilgili olabilir. Fazla çalışmak, eziyet görmek ile ilişkilendirilen yıldız, başkalarına yardım eden, başkalarına şifa veren etkiler taşımakta. Yeniay derecesinin Balık burcunda ilerleyen Kiron ile karşıtlık yapıyor oluşu ile birlikte, öğrenmemiz gereken hem kendimize hem başkalarına yarar sağlayacak, fayda getirecek düzen kurma becerimizi kullanabilmek olmalı. Kendimizi olayların akışına bırakmak yerine ikinci planda kalabilme yetimizi geliştirip diğer kişileri de hayatımızda ön plana alarak, oluşturacak olacağımız düzenin başarı getirecek olacağını bilmeliyiz. Yeniay derecesi, Kiron karşıtlığı Satürn apeksli bir t-kare oluşturmuş durumda. T-karenin apeksinde yerleşmiş transneptünyen Cupido’yu da yoruma aldığımızda, bu yeniay ile birlikte sorumluluk duygumuzun oldukça yoğunlaşacak olacağını söyleyebiliriz. Hayatımıza gerçekçi ve sorgulayıcı bir bakış açısı ile bakıyor olacağız. Artan gerçekçilik duygumuzun mükemmelliyetçilik arzusu halini almasına izin vermemek gerekmekte. Aşırıya kaçan sorumluluk duygusu, kusursuzluk arayışı ile birleştiğinde sosyal hayatımıza, ailemize, arkadaş çevremize olumsuz olarak yansıtabileceğimiz durumlar içine girecek olmamıza yol açabilir.

Gökyüzünde Terazi burcu ilerleyişinde Jüpiter, retro hareketinde olan Uranüs ile karşıt açıya ilerlemekte. Koç burcunda Uranüs ile Jüpiter 2010 yılında aralarında başlayan döngünün son karşıt açısını yapıyor olacaklar. Etkisi aktif olan açının kesinleşeceği tarih 28 Eylül Perşembe. Jüpiter, Uranüs karşıtlığı, Jüpiter’in ifadesinde olan konular üzerinde bağımsızlaşma, özgürleşme, bireyleşme etkisi ile birlikte artan inançsal özgürlük arayışı, fikirsel özgürlük arayışı taşımakta. Aynı zamanda bu karşıtlık fazlaca uyum arayışı içinde olmanın, fazlaca uzlaşma yanlısı olmanın bireyleşmeyi engelleyen en önemli sorun haline gelebileceğini de göstermekte. Terazi burcunun son derecelerinde olan Jüpiter’in Akrep burcuna geçiş yapması öncesinde Uranüs ile yapacağı karşıt açı, bu burcun ifadesinde olan eşitlik, adalet, denge, uyum, huzur unsurlarını ne kadar yenilikçi göz ile bakma farkındalığı yaratmış olduğumuzu gösterecek.

Haftanın günlerine göre baktığımızda,
Pazartesi günü, Balzamik fazında seyreden Ay, sabah erken saatler itibari ile Başak burcuna geçiyor. Bu yerleşim ile birlikte gökyüzünde Başak burcu vurgusu artmakta. Ay, gün içerisinde Merkür ve Mars ile kavuşum yapıyor olacak. Etrafımızda gelişen hiçbir olaya sıradan bakmayacağımız, ince eleyip sık dokuma yanlısı düşünceler ve tavırlar içinde olacağımız bir gün bizi beklemekte. İletişim yönünden kuvvetli, hareketli bir haftaya başlamaktayız. İletişimin hızlanan trafiği ile birlikte, düzen verme, biçim oluşturma amaçlı hareket etme güdümüz artıyor olacak. Titiz ve ayrıntıcılık kazanmış bakış açımızı ve mantıksal düşünme biçimi kuvvetlenmiş olan aklımızı 20 Eylül günü gerçekleşecek Yeniay öncesinde, tamamlamamız gereken işlerimize ayırabilir, elimizde birikmiş olan işleri bitirmeye yönelebiliriz.
Salı günü, Ay’ın Neptün ile karşıt açısının etkisi ile başlayan gün duygusal olarak hassas bir gün içinde olacağımızı göstermekte. Duygularımızda oluşan dalgalanmalar kararsızlığa, endişeye, evham içinde olmamıza yol açabilir. Gün içerisinde Merkür’ünde Neptün ile oluşmaya başlayan karşıt açısının etkisi ile zihinsel karışıklık, bocalama, akıl yürütmekte zorluk, kararsızlık yaşayacak olabiliriz. Yanılmalara, gerçeklerden uzak kararlar vermeye sebep olabilecek açının etkili olacağı birkaç gün bu yönden dikkkatli olmakta fayda var.Günün ilerleyen saatlerinde Ay, Pluto ile uyumlu açı yaptıktan sonra akşam saatlerinde Satürn ile kesinleşecek kare açıya ilerliyor olacak. Yeni başlayacak bir döngüye doğru kendimizi güçlenmiş hissecediğimiz akşam saatlerinde endişe, melankoli, huzursuzluk hislerinin bizde artabilecek etkisi ile duygularımızı bastırma, fazlaca kontrol altına almanın verebileceği gerginlikten uzak kalmaya çalışmak faydalı olacaktır.
Çarşamba günü, sabah 08:30 ‘da, 27 derece Başak burcunda Yeniay gerçekleşmekte. Sistem ve düzen oluşturma prensibini ifade eden Başak burcunda gerçekleşen Yeniay, akıl ve mantık yürütme yönümüzü kuvvetlendirecek. Olaylara ve durumlara bakış açımız fayda oluşturmak, fayda bulmak, fayda yaratmak amacı taşıyor olacak. Hayatlarımızda fayda sağlayan, verim ve yarar getiren işler ve uğraşlar içine girme dürtüsü içinde olacağız. Yazının ilk paragrafında Yeniay hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Öğlen saatleri sonrası Ay, Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte, uyum, samimiyet, denge, barış ve adalet arayışı güdülerimiz ön plana çıkıyor olacaklar.
Perşembe günü, Terazi burcunda ilerleyişine devam eden Ay, Pluto ile kare açıya ilerlemekte. Akşam saatlerinde kesinleşecek olan bu açı, duygusal tepkilerimizin daha gerginlik içeren, stres yüklü, yıkıcı durumlar yaratabilecek olacağını göstermekte. Duygusal kontrolü elde tutabiliyor olmak, ani, sert ve baskıcı tavırlar takınmaktan uzak durmak faydalı olacaktır.
Cuma günü, Gün Ay, Jüpiter kavuşumu ile başlamakta. Saat (13:27) de kesinleşecek olan Ay, Jüpiter kavuşumu, uyum, samimiyet, denge, barış ve adalet arayışı duygularımızı güçlendirmekte. İyimserlik veren kavuşum, kendimize olan güven duygumuzu arttırmakta. Aynı saatlerde Ay, Uranüs ile de karşıtlık yapıyor olacak. Özgürlük arayışı içinde olacağımızı gösteren bu yerleşim, özellikle Terazi burcunun ifadesinde olan haklar ve eşitlik konularında özgürlük ihtiyacımız ile tavırlar alacak olduğumuzu ve bu konular üzerinde duyarlaşacak olduğumuz saatleri göstermekte. Cuma gecesi saat 23:02 ‘de Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor. Terazi burcunun ilkesi ilişkilerdir. Uyum, uzlaşma, sosyallik, barış üzerine kurulu kavramlar ile Güneş’in Terazi burcuna geçişi, bu kavramları taşıyan amaç duygumuzu yükseltiyor olacak.
Cumartesi günü, sabah erken saatlerde Ay, hafta başına kadar kalacak olduğu Akrep burcu yolculuğuna başlamakta. Derinleşen duygu dünyamız ile birlikte güven arayışımızda derinleşmekte. İsteklerimizi, arzularımızı güçlendiren Ay’ın Akrep geçişi, akşam saatlerinde Neptün ile yaptığı üçgen açı ile birlikte, sezgiselliği güçlendiren, hayal gücünü canlandıran, duyguları hassaslaştıran etkiler veriyor olacak. Mars’ın Neptün ile yaklaşan karşıtlık açısı, yanlış zamanda yanlış hamle yapabilecek olacağımıza işaret etmekte. İsteklerimizi elde etme güdümüzü kontrol altına almak, hayali, yanıltıcı, aldatıcı durumlara karşı dikkatli olmak Pazar günüde dahil olmak üzere önemli görülmekte.
Pazar günü akşam saatlerinde Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü karşıtlığı ile t-kare oluşumuna giren Ay, ikilemde kalan yönlerimiz, bizi çelişkiye götüren ruhsal amaçlarımız arasındaki duygusal çatışmanın bize yansımasını hissedebilecek olacağımıza işaret etmekte. Ay’ın Kiron ile üçgen açısı, aradığımız duygusal gücü kendimizde yada dışarıdan gelecek bir destek sayesinde bulabileceğimizi göstermekte.

Sevgiyle kalın…

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: