Terazi Burcu

100864eaad335a6025cffb1c5364655f.jpg

Doğa Terazi Burcu Zamanında

Sonbahar ekinoksu olarak adlandırılan, yerkürede gündüz ve gece saatlerinin eşitlendiği gün olan ve doğanın kuzey yarım kürede sonbaharın gelişini haber verdiği, Güneş’in Terazi burcuna geçişi bu gece saat (23:01) gerçekleşiyor olacak.

Antik Mısır devri dini metinlerini içeren Mısır Ölüler Kitabı’nda yer aldığı şekilde; ölüm zamanı gelen ve sorguya alınan ruhlar, bir kefesine hakikat ve adaleti temsil eden devekuşu tüyü konulmuş terazinin diğer kefesi üzerinde tartılır ve ancak tüyden daha hafif kalbe sahip olan ruh ölüm sonrası tanrılar katına çıkmaya hak kazanırmış. Terazinin diğer kefesindeki tüyden daha ağır gelen ruh ise kalbinin bir tüyden daha hafif oluşunu sağlayana dek tekrar yaşama geri gönderilirmiş. Bu mit’de yer alan terazi sembolü, Terazi burcunun denge, adalet,tarafsızlık ve hakemlik vasıflarını yansıtmakta.
Terazi Burcu yönetici gezegeni Venüs’ün sevgi, güzellik, sanat, ilişkiler, uyum ve denge arayışı özelliklerini taşır nitelikte geliştirdiği sosyal kimliğe sahip olan bir burçtur. Terazi burcunun ilkesi ilişkilerdir. İlişkiler üzerine kurduğu kavramlar ile gelişme sağlama yolunu seçen Terazi burcu bu amaç doğrultusunda işleyiş sergileyen kişisel ve sosyal bağlar oluşturma yanlısı davranışlar gösterir.
İlişkilerin sürdürülüyor olma güdüsünü taşıyan bu burç, uyum, barış, uzlaşma içeren türden davranış modellerini benimseyecek, düşünceli, işbirlikçi, hoşgörülü tavırları ile dahil olduğu gruplarda bu yönden insiyatifi ele almaktan çekinmeyecektir. Denge kurma ve uyum geliştirici kimliği ile tanınacak olan Terazi burcu gerek kişisel ilişkilerinde gerek sosyal ilişkilerinde tek başınalığın dışına çıkan bir bakış açısına sahiptir. Diğer kişilere ve diğer olgulara karşı farkındalığı yüksek olan bu burç, karşılıklı ilişkilerde denge yaratma, adalet dağıtma, uzlaşma getirme dürtüleri ile hareket eder. Kendi bireyselliğini yok saymak Terazi burcunun fazla uzlaşmacı olma uğruna edindiği yanlış kullanılan bir kişilik dürtüsü halini alabilir olduğunda, bu burç kişisinin ikili ilişkilere ihtiyaç hissetmeye, tek başına kalmaktan kaçıyor olmaya, ancak ilişkiler ile kendini ifade etmeye ya da ilişki içerisinde kendi varlığını yitirmeye varacak durumlar ve duygular içerisine girmesine neden olabilir. Güzellik ve estetik değerlere olan eğilimi ve yatkınlığı yüksek olan Terazi burcu, resim, müzik gibi güzel sanatlar dallarında artistik beceriler geliştirebilen bir burçtur.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: