Merkür, Satürn kavuşumu

 

Desktop31.jpg

Merkür, Satürn ile kavuşuma yaklaşmakta ve kavuşum içinde iken Merkür retro hareketine başlıyor olacak, zorlu bir süreç bizi bekliyor olabilir…

Gökyüzünde Merkür ve Satürn kavuşum yapmak üzereler, 28 Kasım Salı günü (09:58) kesin dereceye varacak olan kavuşum aktif durumda. Merkür buradan retro hareketini başlatıyor olacak. 4 Aralık günü retroya girecek olan Merkür, 24 Aralık gününe değin retroda kalacak ve ileri hareketine dönüşünde Satürn ile kavuşumunu Oğlak burcunda tekrarlıyor olacak. Merkür, Satürn kavuşumunun ülkemiz üzerinde, toplumsal konular üzerinde ortaya çıkarabileceği etkiler oldukça ön planı alabilirler. Kişisel olarakta etkilerini hissedebilir olacağız.

Merkür ve Satürn kavuşumları, zihinsel ve akılsal ifadeler, kararlar üzerinde etkili olacak olan sorumluluk getirme, sınırlanmalar, disiplin ve ciddiyet etkisi taşıyor olurlar. Düşüncelerin, fikirlerin gerçekçilik ve uygulanabilirlilik arayışını ifade eden açı, iki gezegeninde Yay burcunda hareket ediyor olmaları dolayısıyla, ideolojik fikirlerin ortaya çıkıyor olmasına ve uygulanabiliyor olmasına yönelik artacak olan isteklere işaret etmekte. Ciddi ve uzun vadeli düşünülen yeni alınacak kararlar arifesinde olmak mümkün. Sorumluluk anlayışını arttıran açı, gerçekçi olmak, hayata ciddi bakıyor olmak, düşünceleri gerçekleştirebiliyor olmak ve plan, proje içinde hareket ediyor olmanın enerjisini taşımakta. Ancak kavuşum içinde retro hareketine başlayacak olan Merkür bu aşamada zorlayıcı etkiler getirebilir. Merkür retrosu süresince yeni kararlar almak yerine yada yeni anlaşmalar yapmak yerine varolanlar üzerine düşünmek, içinde bulunulan durumları analiz etmek, ayrıştırmak, düzene koymak ve ancak retro sonrasında gelecek planları devreye sokmak çok daha tavsiye edilir bir şeydir.

Hukuksal, yargısal konular, uluslararası anlaşmalar, uluslararası ticaret başta olmak üzere, Satürn, Merkür kavuşumu ve bu burçta Merkür’ün retro hareketinin etkisini üzerinde taşıyan konular olacaklar. Ülkemiz haritasının 6. evi içinde gerçekleşen kavuşum, askeri alanda ve askeri güçler üzerinde artan sorumluluklar, zorluklar ve görevlere işaret edebilmekte. (Daha ayrıntılı bilgiyi haftalık yazımda paylaşıyor olacağım).

 

One Reply to “Merkür, Satürn kavuşumu”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: