25 – 31 Aralık Haftası Gökyüzü

christmas-new-year-pictures4.jpg

Haftaya Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ve bu burçta ilerlemeye başlayan Satürn ile kavuşum yapıyor oluşu ile başlıyor olacağız. Oğlak burcunda Venüs, gerçekçi, ciddi, ağır, temkinli, güven arayışı içinde şekillenen, sorumluluk duygusu yüksek olan bir sevgi tarzı, ilişki kurma tarzı içinde olacağımızı göstermekte. Satürn ile Venüs kavuşumunun etkisi ilişkilere bakış açımıza, ilişkilere verdiğimiz değer anlayışımıza ve aradığımız, ihtiyacımız olan mutluluk anlayışımıza değişimler getirmekte. Hafta ortasına doğru Mars ve Neptün arasında oluşan uyumlu görünüm isteklerin, hayallerin, duyguların peşinden gidecek olacağımıza işaret etmekte…

25 – 31 Aralık Haftası Gökyüzü

Venüs, Oğlak burcunda

Venüs, Oğlak burcunda, gerçekçi, ciddi, ağır, temkinli, güven arayışı içinde şekillenen, sorumluluk duygusu yüksek olan bir sevgi tarzını, ilişki kurma tarzını oluşturmakta. 25 Aralık Pazartesi günü Venüs’ün bu burçta hareket etmeye başlıyor oluşu sevmek, sevilmek, ilişkiler kurmak, paylaşmak, ortaklıklar oluşturmak anlayışımız üzerine daha fazla sorumluluk duygusu taşıyan, gerçekçi yaklaşımlar içine giren bir oluşum getiriyor olacak. Bununla birlikte Venüs, Oğlak burcunda iken, ne yöneticisi olduğu Boğa burcunda ki kadar keyif ve zevkleri ne de Terazi burcunda ki kadar sosyal ve ikili ilişkilerde uyum ve anlaşma dürtüsünü ön plana çıkarıyor olmayacak. Venüs’ün 18 Ocak günü Kova burcuna geçişine değin sevgi anlayışımız, ilişkilere bakış açımız Oğlak burcunun saygınlık, ciddiyet, başarı ve gerçekçilik anlayışı ile şekillenmekte olan değer yargıları taşıyor olacak.

Venüs, Satürn kavuşum

25 Aralık Pazartesi günü Oğlak burcu ilerleyişine başlayan Venüs bu burçta hareket etmeye başlamış olan Satürn ile kavuşum yapmakta olacak. Venüs ve Satürn kavuşumları ilgi, beğeni, sevgi ve değer anlayışımız üzerine önemli değişimler ortaya koyarlar. Hafta sonundan bu yana etkili olan görünüm, ilişkilere bakış açımıza, ilişkilere verdiğimiz değer anlayışımıza ve aradığımız, ihtiyacımız olan mutluluk anlayışımıza değişimler getirmekte. Venüs, Satürn kavuşumu müddetince gerçekçi yaklaştığımız, ciddi beklentiler oluşturduğumuz ilişkilerimiz ön plana çıkıyor olacaklar. Yine ilişkilere dair sorumluluklar üstlenebilmek, bir ilişkiye dair yapıcı gelişmelere yönelik istek ve arzular duyuyor olmak yine bu açının olumlu yaratıcılığı olacak. Sevgiye yönelik eksiklik hissediliyor olmak, beğenilme ve mutluluk anlayışında eksiklik ve yetersizlik hissi ise bu açının yaratabileceği olumsuz bir durum olarak ortaya çıkabilmekte. Gerek ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri üzerinde gereken sorumlulukları üstlenmek, beklentileri yeniden gözden geçirmek, bir nevi hem bizim hem karşımızdaki kişi yada kişilerin sınanacağı birkaç günlük süreç içinde olacağımızı bilerek hareket etmek önemli fayda sağlayıcı olacaktır.

Mars, Neptün üçgen

28 Aralık Perşembe günü Mars ve Neptün arasında oluşmakta olan uyumlu görünüm kesinleşmiş dereceye ulaşmakta. Açı hafta başından bu yana aktif konumda. Neptün ile üçgen açısı Mars’ın üzerinde duyguların, hayallerin gerçekleştirilebilir olma arzusu ile hareket etme isteği ve aktifliğini getirmekte. İsteklerin peşinden gitmek, severek mücadele etmek, kendini yaptığı işe yada verdiği kararlara adayarak hareket etmek bu açının getirisi olan davranışları oluşturuyor olacak. Hayalleri gerçekleştirmek için gerek fiziksel gerek duygusal anlamda çaba gösterebiliyor olmak demek olan açı bütüne dair verilen mücadele anlamını da taşımakta. Güçlü yerleşimde olan Mars, Jüpiter ile kavuşuma yaklaşmakta. Bu görünüm kolektife yönelik hareket etmek, yardım ya da fayda amaçlı gelişen hareket etmek ile ilgili istekleri arttırmakta.

Sevgiyle kalın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: