15 Ocak – 21 Ocak Haftası Gökyüzü

tree-in-a-broken-bowl-digital-art-hd-wallpaper-1920x1080

Hayatlarımızda önemli, kalıcı, rasyonel değişimler getirebilecek olan bir haftaya başlıyoruz;

Uzun vadeli planlara hazırlanmak, yeni girişimlerde bulunmak açısından kullanabileceğimiz bir haftaya başlamaktayız. Özellikle 17 Ocak Çarşamba günü sonrası harekete geçmek adına kullanabileceğimiz, verimli sonuçlar alabileceğimiz zamanlara işaret etmekte. Kararlı, ciddi ve gerçekçi olarak yaklaşımda bulunduğumuz tüm işlerden pozitif geri dönüşler almayı mümkün kılabilecek olan gezegenler arası uyumlu görünümler var. Gelebilecek desteklere, fırsatlara, yardımlara açık bir haftadayız.  Sorumluluk duygusu taşıyan, ne istediğini bilen ve kararlı başlangıçlara şans oldukça yüksek, değerlendirebiliriz. Çarşamba günü gerçekleşecek Yeniay ile birlikte geleceğe, kariyere odaklanmak, hayatı yeniden şekillendirme arzusu, kalıcı şeyleri yaşantıya katmak yönünde artan istekler ve duygular hayatımızı şekillendirmeye başlayacaklar. Pluto ile güçlenen Jüpiter, Kiron ile desteklenen Mars, Neptün ile vizyon kazanan Merkür haftanın önemli açıları.

15 Ocak – 21 Ocak Haftası Gökyüzü

Güneş, Kiron sekstil

15 Ocak Pazartesi hafta Güneş ve Kiron arasında oluşan sektil açı ile başlıyoruz. -Olmak- istediğimiz her şey için kendimizi baştan yaratma isteği ve gücünde hissedecek olabileceğimiz Pazartesi günü, artık en karanlık safhasına girmiş olan Ay ile birlikte yenilenmeye, hayalini kurduğumuz, yaratmak istediğimiz -benlik- üzerine düşünmeye ve onu gerçekleştirmek için harekete geçme öncesi sakinlik ve bilgelik ile hazırlanmaya yönelebiliriz.

Jüpiter, Pluto sekstil (16 Ocak Salı)

Haftanın ikinci günü kesinleşmiş derecesine varacak olan Jüpiter, Pluto sekstili  geçtiğimiz haftanın da en etkin olan açılarından biriydi.  Hem güçlü bir Mars tarafından dispozite edilen hem de -güç- kavramı ile bağdaşık Pluto ile uyumlu görüm içinde olan Jüpiter, kendine güven, inanç, eminlik duygusunu desteklemekte. Koşulları belirlemek, kendimizi, fikirlerimizi, inanç ve ideallerimizi ortaya koymak ve güçlü bir şekilde savunuculuğunu yapmak için değerlendirilebilecek bir zaman dilimi için şans getiren açı etkisi tüm hafta boyunca aktif olarak sürdürüyor olacak.

Oğlak Burcunda Yeniay, 17 Ocak Çarşamba (05:17)

UZUN VADELİ PLANLAR İÇİNDE OLACAĞIZ…

Çarşamba günü Oğlak burcunun 26. derecesi içinde bir Yeniay gerçekleşiyor olacak. Oğlak burcunda gezegen yoğunluğu taşıyan Yeniay haritası önemli miktarda odaklanma içinde olmak, belirli bir şeye yada belirli bir konuya yönelmek etkisi taşıyan görünümde. Bu görünüm önümüzdeki dönem uzun vadeli planlar içinde olacağımızın göstergesi. Baş köşeye oturttuğumuz sağlamcılık prensibine bağlı kalarak yeni girişimler, yeni başlangıçlar içine girebilmek mümkün. Kariyere odaklanmak, hayatı yeniden şekillendirme arzusu, kalıcı şeyleri yaşantıya katmak yine içinde bulunduğumuz şartları  şekillendiren duygularımız olacaklar. Bu yönde istek ve arzularımızı gerçekleştirme gücünü vadeden bir yeni haritası, hedeflere ulaşmanın çok çalışma gerektirdiğini bilmek, sorumluluk duygusunu yüksek tutmak, ciddi ve  projelendirilmiş  şekilde işlere başlamak şartıyla başarılı neticeler alınacak girişimlere çok açık bir dönem içindeyiz özellikle yeniay sonrasında ki gün başlayarak değerlendirebileceğimiz bu dönem önümüzdeki 15 gün boyunca etkili.

Güneş, Ay ve Venüs, Uranüs ile yaptıkları kare açıyı henüz geçmişler. Kişisel isteklerimizi ortaya koyarken kimsenin müdahale etmesini istemiyoruz, geçmişi değiştirmek, yeni olana öncülük yapmak ve kararlarımızı gerçekleştirirken özgür olmaya ihtiyaç hissediyoruz. Duygular, istekler üzerinde değişkenlik hissedebilecek olacağımız bu dönem ancak gerek duygusal gerek egosal dengemizi koruyabilir ve kontrol edebildiğimizde yeni değişimlere, yeni gelişimlere yönelik başarılı başlangıçlar yapabiliriz.

Ülkemiz haritasının 7. Evinde gerçekleşen Yeniay, Oğlak burcu gezegen yoğunluğu ile birlikte dış ilişkiler, diğer ülkeler ile olan bağlantılar, siyasi ilişkiler üzerine vurgu getirmekte olacak. Uranüs’ün natal Merkür ve Satürn’ e yapmakta olduğu karşıtlığı t-kare olarak adlandırılan kendi içinde olaylar üzerinde büyük bir dinamik enerji getiren açı türünü oluşturmakta. Gerek dış siyasi ilişkiler ve gerek ülke içinde muhalefet kaynaklı gerilim yaratıcı etkiler, ülke aleyhine karşı güç oluşturan siyasi platformlara ait oluşan sorunlar meydana gelebilir.

 Mars, Kiron üçgen , 18 Ocak Perşembe

Elde edilmek istenilen her şey adına güçlü bir harekete geçme dürtüsü hissedecek olmak ve tüm motivasyonun tüm fiziksel ve ruhsal enerjininin odaklanmış bir şekilde isteklere, arzulara yöneltilecek olacağına işaret eden görünüm, kararlılık ile hareket geçmek için uygun bir gün olduğunu göstermekte. Fiziksel yada psikolojik güç, dirayet, azim gerektiren işlere başlamak adına kullanılabiliriz.

Venüs, Kova Burcunda, 18 Ocak Perşembe

Venüs, Kova burcunda iken sosyal ve toplumsal konulara önem verme, kişisel olarak arkadaşlıklar ve grupsal amaçlara yönelme etkisini arttırıcı olur. İsteklerde, mutluluk anlayışında dışa açık, yenilikçi, sıradışı zevkler ve uğraşlar ön plana çıkar. İlişki kurma tarzı özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacı ile şekillenmekte olur.

Merkür, Neptün sekstil, 20 Ocak Cumartesi

Geleceği görmek, vizyon sahibi olmak adına bugün kendinize güvenebilirsiniz. Gelecek planlarını ve hayalleri birbiri ile bütünleştirebilmek adına dengeli olabilmeyi vadeden görünüm, yaratıcı zekayı öne çıkarmakta. Yaratıcılık, ilhamsal fikirler, problemlere kolay çözüm üretmek adına güçlü etkiler veren Cumartesi gününü idealize ettiğimiz fikirlerimizi dile getirmek, karar aşamasına almak, üzerine düşünmek, planlar yapmak açısından değerlendirebiliriz.

Güneş, Kova Burcunda

20 Ocak Cumartesi günü Güneş’in Kova burcu yolculuğu başlıyor. Tüm Kova burçlarının yeni yaşları kutlu olsun.

Güneş’in Kova burcunda hareket ediyor oluşu, Kova burcunun en temel prensibini oluşturan toplumsal, grupsal oluşumlar ve sorumluluklar üzerine vurgu getirmekte. Bireysel olmanın dışına çıkan toplumsal, grupsal kimlik ile hareket etme beceri ve isteği taşıyan bu burçta ilerleyen Güneş ile birlikte önümüzdeki dönem bu çeşit konular vurgu kazanıyor olacaklar. Ortak amaç duygusunun öne çıkması, insanı temel alan ve sosyal tabanlı konular gündemde daha fazla yer tutacak olması yine Güneş, Kova burcunda hareket ederken oluşturabileceği etkiler.

Sevgiyle kalın…

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: