29 Ocak – 4 Şubat Haftası Gökyüzü

98dd38600afeaf8e336fd2b970e23cc7.jpg

Üzerine düşünmemiz gereken, hakkında mücadele etmemiz gereken, bize yepyeni kapılar açabilecek olan yepyeni bir haftaya başlamaktayız. Çarşamba günü Aslan burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile iç dünyamıza doğru yolculuk yapacak olabilir, geleceğimizi yeniden çizmeye, belki hayatımızı gözden geçirmeye, hedeflerimiz üzerinde bir sağlama yapmaya yönelecek olabiliriz…

Merkür, Neptün 45’lik açı, 30 Ocak Salı

Haftanın ikinci günü olan Salı günü zihinsel olarak dağılmaya, kafa karışıklığı yaşamaya müsait olabileceğimizi bilmeliyiz. Özellikle duygusal dalgalanmaların etkisinde kalarak kararlar verebilecek olacağımızı göz önünde bulundurmalı ve gerçeklik algımızı koruyor olmayı önemsemeliyiz.

Güneş, Kiron 45’lik açı, 30 Ocak Salı günü

Olmak istediğimiz her şey için, gerçekleştirmek istediğimiz her hedefimiz için mücadele etmek gerektiğini bize hatırlatan olaylar ve durumlar ile karşılaşabilecek olacağımızı gösteren açı ile birlikte mücadele gücümüzü sınayan durumlara karşı üretebileceğimiz yeni çözümlere hazırlıklı olmalıyız.

29ce9c6365b867435b9c5cc75c8ac4e6.jpg

Tam Ay Tutulması, Mavi AY

31 Ocak 2018 Çarşamba günü (16:26) 11 derece Aslan Burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşmekte olacak. Kuzey Amerika, Büyük Okyanus, Rusya, Asya ve İskandinavya’nın kuzeyinden gözlenebilecek  tutulma, Türkiye’den gözlenemeyecek. Tutulmaya Mavi Ay denilmesi Ay’ın tutulma esnasında mavi görülecek olduğu sanısı doğursada aslında Mavi Ay burada sadece bir takvim yılı içerisinde gerçekleşen 13. Dolunaya ait tanımlama anlamına gelmekte. Bir yıl içerisinde 12 defa gerçekleşmekte olan dolunay evreleri 19 yıl da 7 defa olma üzere 13 kez oluşmakta ve bu bir ay içinde fazladan oluşmuş olan Dolunay’a ‘Mavi Ay’ adı verilmekte. Bir sonraki Mavi Ay 18 Temmuz 2019 tarihinde görülecek. Ay Tutulması hakkında geniş bilgiyi https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/01/27/mavi-ay-aslan-burcunda-ay-tutulmasi/  yazımda bulabilirsiniz.

31 Ocak Çarşamba Merkür Kova burcuna geçiyor (16:41)

Merkür, Ay Tutulmasının hemen sonrasında Kova burcuna geçiş yapıyor olacak. Sosyal, toplumsal amaçlı içerik taşıyan iletişimin aktifleşeceği bir dönem. Merkür en rahat ettiği burçlardan biri olan Kova burcuna geçiş yapmakta. Merkür, Kova burcunun yenilikçi, reformist, buluşçu zihinsel yapısını rasyonel bir şekilde ortaya koyacağı bir burçtur. İçinde bulunduğumuz dönem bilgi alışverişi içinde olma, yeni bilgiler toplama, grupsal bağlantı ve paylaşımlar içinde olma güdülerini arttıracak etkiler taşıyor olacak. Merkür’ün Kova burcunda yerleşimi sosyal, toplumsal içerikli amaçlar üzerine yoğunlaşan zihinsel algıları ifade eder. Bu alanlarda yeni fikir ve görüşler gelişmesi, yazılı, sözlü ya da karşılıklı iletişim içeren şekillerde kurulan aktif bağlantılarda artan hız bu sürece ait gelişmeler olacaktır. Fikirlerde sabitlik ve inatçılık göstermek, katı ve kendi bildiğinde ısrar ediyor olmak yine Merkür’ün Kova burcu geçişine ait özellikleri olarak ortaya çıkabilir.

Venüs, Satürn 45’lik açı, 3 Şubat Cumartesi

Tutulma haritasında da aktif olan açı, duygusal olarak bizi zorlayan, kendimizi engellenmiş hissettiren, aradığımız yada hak ettiğimizi düşündüğümüz değerlere sahip olmamızı kısıtlayan nitelikte etkiler ile karşılaşabilecek ve bunun mücadelesini verebilecek bir günde olabileceğimizi göstermekte. Satürn’ün sert açısı altında olan sadece Venüs değil, Venüs’ün kavuşum yaptığı Juno ‘da Satürn ile etkileşimde. Anlaşmalar, ilişkiler, bağlar, bağlantılar, ortaklıklar içinde bulunacağımız haftanın en önemli konusu haline gelmekte. Aynı gün Mars’ın Pluto ile oluşan yine aynı türden açısını gözardı etmeyerek ne kendimiz ne de diğer kişi yada kişilere yönelik sert, yıkıcı, öfkeli, kontrolsüz hareketlerden uzak durmakda fayda var.

Ülkeler arası ilişkiler açısından da gerilime davetiye çıkarmak, zorlayıcı türde hareketler ile karşılaşmak, patlayıcı, bir nevi infilak edici enerjiler ile karşılaşmak türü etkilere işaret edebilen gökyüzüsel görünümü dikkate almak ve aşırıya kaçan her türlü hareketten uzak kalmak önemli görülmekte.

Merkür, Mars sekstil, 3 Şubat Cumartesi

Düşünceleri harekete dökme, fikirler ile harekete geçme kolaylığı sağlayacak olan açı, hızlanan zihinsel algılar ile birlikte hızlı kararlar verme, kendi görüşlerini ortaya koyma adına güven içinde hissetme, kendi aklının onayladığı şeyleri elde etme yönünde harekete geçme adına fırsatlar sağlayıcı görünüm sunmakta. Gökyüzünde diğer oluşan açılar ile birlikte düşündüğümüzde oluşan bu açının etkisini doğru, faydalı bir şekilde kullanabilmek içinde bulunabileceğimiz  dinamik olaylara karşı hızlı fikirler geliştirebilmek, çözüm yolları üretebilmek ve kendimizi cesaret ve güvenle ifade edebilmek şekli olacaktır.

Venüs, Jüpiter kare, 4 Şubat Pazar

Sevgiye, ilgiye, mutluluğa, zevklere, değer verdiğimiz bize güzel, hoş görünen herşeyin bizde yaratttığı istekleri kontrol etmek belki çok fazla verici olduğumuz için ya da belki çok fazla talepkar olmak ile kaçırdığımız güzellikleri tekrar elde etmemizin sağlayıcısı olabilir.

Sevgiyle kalın…

Dilâra B. Efeoğlu

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: