12 – 18 Mart Haftası Gökyüzü Ne Diyor

 

97d5cfb1475f0758abc4374023be2b7f.jpg

12 Mart haftasına dair astrolojik olarak gökyüzüne baktığımızda; Balık burcu geçişinde olan Güneş, Akrep geçişinde olan Jüpiter ile üçgen açı yaparak ilerlemekte. Tüm hafta boyunca etkili olan bu açı kendimize olan güvenimizi besleyen, tazeleyen, destekleyen türde etkiler taşımakta. Duygusal derinlik barındıran açı, sevgi, fedakarlık, iyimserlik temalarını büyütmekte. Objektif olmakta zorlanabilecek olacağımız tüm hafta subjektif enerjilerin etkisinin yüksekliğini barındırmakta. Bu açıdan dikkatli olmak önemli olabilir. Cumartesi günü Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniay, sevgi, merhamet, fedakarlık hisleri ile şekillendirdiğimiz bir gelecek ihtiyacı hissedecek olabileceğimizin ve yine bu duyguları taşıyan yeni kararlar, yeni girişimler arifesinde kendimizi bulacak olabileceğimizin işaretçisi. 

12 – 18 Mart Haftası Gökyüzü Ne Diyor

Venüs, Satürn kare açısı, 13 Mart Salı
Hafta başından itibaren aktif olan açı, Salı günü en etkili olduğu derecede olacak ve hafta ortasına değin etkisini sürdürecek. Kendimizi birçok konuda sınırlandırılmış, engellenmiş hissedecek bulabileceğimiz bugün, diğer kişilerden aradığımız desteği bulmakta zorlanabilir, sert ve katı eleştirilerine maruz kalacak olabiliriz. Kendimizle ilgili değer anlayışımızı zorlayan , bizi aşağı çeken, mutsuz hissettirebilecek olan tutum yada duygular içine girmenin yada bu tarz davranışlar ile karşılaşmanın olası olduğu özellikle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri için kendimizi içsel olarak sınamaya biz tabi tutabilirsek, gerek kendimizde gerek ilişkilerimizde gereken olgunluk ve gerçekçilik taşıyan düzenlemeleri ve kararları alabilecek olabiliriz. Aynı gün Güneş ve Jüpiter arasında oluşan üçgen açı kendine olan güveni, iyimserliği, mutluluk ve uyumu sağlamakta ve bize içsel görüş kazandırmakta kolaylık getiren etkiler yaymakta.

6608e4d345e2762544a3d9b170707acc
Güneş, Jüpiter üçgeni, 13 Mart Salı
Balık burcu hareketini sürdürmekte olan Güneş ile retro hareketine henüz başlamış olan Jüpiter arasında Salı günü kesinleşmekte olan üçgen açı yine hafta başından bu yana aktif ve hafta sonuna kadar etkisini sürdürmekte olacak. Açı, inançları, amaçları, istekleri, idealleri öne çıkaran ve kişisel olarak kendine olan güveni besleyen, büyüten enerjileri barındırıyor. İki gezegenle de destekler nitelikte açı yapan Pluto ile birlikte Vesta’nın da Güneş ile olan kare görünümünü birlikte okuduğumuzda; kendimizi bir duruma, bir oluşa adamaya, feda etmeye ve üzerimize sorumluluk almaya oldukça meyilli hissedebilecek olacağımız bir dönem bir süreç içinde olabileceğimizi düşünebiliriz. Gökyüzünde balzamik fazına giren Ay ile birlikte oluşan bu enerjisel süreyi kendi içsel gücümüzü tazelemek adına kullanabilir ve varolan değerlerimiz üzerine düşünmek, güçlü ve zayıf yanlarımızı keşfetmek şeklinde değerlendirebiliriz.

Mars, Kiron kare açısı, 14 Mart Çarşamba
Yay burcunun son derecelerinde hareket eden Mars, Kiron ile kare açı yapmakta. İsteklerimizi elde etmenin çok da kolay olamayacağı bugün, mücadele etmenin, kendi inandığımız doğruların savaşçısı olabilmenin sınavını verecek olabiliriz. Zorlu enerjilerin karşımızda durabilecek olacağını ifade eden bu açı, inançlar, idealler, fikirler için savaşıyor olmanın ve savunuculuğunu yapmanın dinamik enerjilerini karşımıza getirecek olabilir. Kendimizle birlikte diğer kişilerin hakları için savaşmak anlamı da taşıyan görünüm sosyal ve toplumsal olaylar üzerinde etkisini bu açıdan gösterecek olabilecektir.

cfda76daf56fdd1e9cc15c7930eba757
Balık Burcunda Yeniay, 17 Mart Cumartesi (16:11)
Balık burcunun 26. derecesi içinde gerçekleşecek olan Yeniay, hayatlarımızda duygularımızın yönlendirici olacağı taraflara doğru çekilebilecek istekler, arzular ve yeni başlangıçlar içinde olabileceğimize işaret etmekte. Sevgi, merhamet, fedakarlık hisleri ile şekillendirdiğimiz bir gelecek ihtiyacı hissedecek olabilir ve yine bu duyguları taşıyan yeni kararlar, yeni girişimler arifesinde kendimizi bulacak olabiliriz. Yeniay derecesi gökyüzünün yaralı şifacısı olarak tanımlanan gökcismi Kiron ile kavuşum yapmakta. Yay burcu yolculuğunu bitirmek üzere olan Mars’ın Kiron ve yeniay derecesi ile kare açısıda aktif konumda. Yeniay’dan hemen sonra Mars, Yay burcu yolculuğunu sonlandırıyor ve Oğlak burcu yolculuğuna başlıyor olacak. Yeniay’ın açığa çıkardığı enerjiler ile kendimizi, hem duygusal kökenli ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz hem de diğer kişilerin ihtiyaçlarına karşı oldukça duyarlı hissedecek olabileceğiz. Hareket anlayışımızı oluşturacak olan bu duygular sosyal ve toplumsal olarakta yansıma bulacak olabilirler.
Ülkemiz natal haritasının 10. evine düşen Yeniay derecesi, ülkenin yönetimini ilgilendiren konular, yönetici konumunda olan kişiler ile ilgili alanlarda etkili olacağına işaret etmekte. Yeniay’ın açığa çıkaracak olduğu girişimsellik, aktiflik, hareketlilik anlayışının duygusal, ruhsal, toplumsal amaçlar boyutunu alabilecek olduğunu göstermekte. Balık Burcunda ve natal 10. ev üzerinde gerçekleşen Yeniay, ülkemizin içinde bulunduğu sürecin belli bir amaca kendini adamış olan roller ile kendini ortaya koyacağına işaret etmekte. Yeniay derecesi ülke natal haritasının 12. ev gezegeni olan Ay ile kare açı yaparken, transit Mars da natal Ay ile karşıtlık yapar konumda. Toplumsal olarak oldukça duyarlı olamamıza yol açabilecek olan açı, gerginlik, stress, çatışma içeren olayların halkın üzerinde rahatsız edici etkiler oluşturabileceğini düşündürmekte.

fca8859c57a549aaac492bcb03e11ec9.jpg

Mars, Oğlak burcunda, 17 Mart Cumartesi günü (20:21)
Mars’ın Oğlak burcu ilerleyişi bu burcun doğası olan gerçekçi, somut, yapılandırılabilir hareket anlayışını aktive ediyor olacak. Ne istediği hakkında çok daha belirgin olmanın enerjisini taşıyan Mars’ın Oğlak burcu ilerleyişi, kararlı, hedefe yönelik, sabırlı ve azimli davranış geliştirebiliyor olmanın anahtarı demek. 17 Mayıs gününe kadar bu burçta hareketini sürdürmekte olacak Mars ile bu süreç içinde kendimizi kişisel olarak daha kararlı, daha hedefe odaklı, daha iyi organize olabilir şekilde bulacak olabiliriz.

Sevgiyle…

Dilâra B. Efeoğlu

 

3 Replies to “12 – 18 Mart Haftası Gökyüzü Ne Diyor”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: