9 – 15 Nisan Haftası Gökyüzü Ne Diyor

low_poly___the_lost_planet_of_love__speed_art_vid__by_skigzdoesart-d7kfdp9.jpg

9 Nisan haftasına astrolojik olarak baktığımızda, Güneş, Pluto karesi güçlü istekler, kazanma güdüsü ve başarı arzusunu yükseltmekte. İsteklerimizi hafife almaya uzak kalmakta zorluk çekecek olabilir, güç peşinde olabiliriz. Diğer kişiler ile olan ilişkilerimize yönelik ihtiyacımız olan uyumu, ortak hareket edebiliyor olmayı sağlamamıza olanak verecek olan Venüs ve Mars üçgen açısı tüm hafta içi boyunca etkisini gösteriyor olacak. Mutlu olmak, sevgiyi paylaşmak ve isteklerimizi elde etmeye yönelik hareket anlayışımızı hayallerimiz, duygularımız şekillendirmekte. Neptün hafta boyunca hem Venüs hem Mars ile şans getirici, fırsatlar sağlayıcı türde bir görünüm sergilemekte. Önümüzdeki Pazartesi ileri hareketine başlayacak olan Merkür için bu son retro haftası olacak. Daha fazlası yazının devamında.

9 – 15 Nisan Haftası Gökyüzü Ne Diyor

Güneş, Pluto kare, 11 Nisan Çarşamba (07:53)
Koç burcunda Güneş ile Oğlak burcunda Pluto arasında gerçekleşecek olan kare açı Çarşamba sabah saatlerinde en etkili derecesine ulaşmakta. Hafta başından bu yana aktifliğini hissettirecek olan açı, istek ve amaç duygusuna odaklanmış olmanın ve ben merkeci bir yapı içinde hareket edebiliyor olabilmenin işaretçisi. Kişisel olarak hırs, kazanma dürtüsü, güç savaşı, başarılı olma arzusu ile hareket etmeye yönelmekte olabileceğiz. Kişisel isteklerimizde hırs, güç ve kazanma tutkusu öne çıkacak olabilir. Aşırılaşmış istekler ve aşırılaşmış kontrol duygusuna karşı dikkatli olmakta fayda var. Toplumsal olarak ve siyasi düzlemde güç ve denetim adına hareket edebiliyor olmanın yaratacağı sert, yıkıcı, öfkeli durumlar gelişebilir.

9c100a746d248dcb51e9499b6e0b956f

Venüs, Mars Üçgen açı, 11 Nisan Çarşamba (09:02)
Venüs ve Mars arasında toprak elementi burçlarda oluşan üçgen açı kişisel olarak isteklerimizi elde etmeye yönelik hareket etme anlayışımıza güven ve denge sağlayıcı enerjiler taşımakta. İkili ilişkiler, ortaklıklar, işbirliklerine yönelik hareketlenme getiren görünüm; Ne istediğimiz konusunda daha dengeli ve kararlı davranabilecek olabileceğimizi göstermekte. Açının etkili olduğu hafta içi boyunca, istediğimiz şeyi elde etmeye yönelik daha uyumlu ve daha yapıcı hareket edebiliyor olmanın getireceği desteği kullanabiliriz. Özellikle ikili ilişkilerimize yönelik ihtiyacımız olan, anlaşma, barış, sorunların güzellikle çözülmesi gibi durumlar adına uyum sağlayıcı olabilir.

c0e95dd2cf2dbf95492194def1763d59

Venüs, Neptün sekstil, 12 Nisan Perşembe (19:26)
Venüs’ün, Neptün ile olan sektil açısı duygusal açıdan çok daha uyuma , anlayışa, inceliğe, düşünceli olmaya yönelik enerjilerin özellikle ikili ilişkilerimize yansıyabilecek olan etkilerine işaret etmekte. Ruhsal olarak kendimizi çok daha sevgi ve şefkat duyguları içinde bulabilir ve bu duyguları karşılıklı kurulmuş olan her türlü dostluk, arkadaşlık, evlilik, işbirlikleri, ortaklıklar gibi beraberliklere pozitifsel olarak yansımış olarak bulabiliriz.

Merkür retrosu bitiyor, 14 Nisan Cumartesi (12:21)
22 Mart Perşembe günü retro hareketine başlayan Merkür, Cumartesi günü ileri hareketi öncesi durağan konumuna geçiyor. Merkür, 16 Nisan Pazartesi (12:21) günü ileri hareketine başlamış olacak ve 13 Mayısa kadar Koç burcunda ilerleyişini sürdürecek. Retro hareketini sonlandıran Merkür’ün Koç burcunda ilerlemeye başlaması iletişim ve karşılıklı kurulan bağlantılar, kontaklar üzerinde hissedilebilir şekilde değişimlere yol açıcı olacaktır. Gerek düşünce biçimimiz, gerek düşüncelerimizi ortaya koyuş biçimimiz bu değişimin en fazla kendini gösterdiği yönlerimizi oluşturuyor olacak. Hızlı düşünmek, hızlı ve ani kararlar verebiliyor olmak, kendini, fikirlerini rahat ve spontane biçimde ifade edebilmek ve fikirlerinin savunuculuğunu yapabiliyor olmak pozitif anlamda fayda getirecek bir kullanım tarzı yaratmak açısından oldukça değerli öte yandan 13 Mayıs’a kadar kapsayan süreç içinde; Heves yada macera isteği ile şekillenen düşünmeden ve sabırsızca verilmiş kararların sonrasında pişman olmak, gerçekten istemeyen durumlar içine girmek söz konusu olabileceğini göz önünde bulundurmak oldukça önemli. Meydan okuyucu, rekabet yanlısı, cesur, sabırsız, benmerkezci, düşünmeden konuşan, öfkeli, kırıcı, yıkıcı, yazan, çizen türde enerjilerin baskın olabileceği bir iletişim ve kontak kurma dilinin hakim olabileceği durumlara karşı kontrollü ve dikkatli olmak fayda sağlayıcı olacaktır.

Jüpiter, Pluto sekstil, 14 Nisan Cumartesi (12:58)
Pluto ile uyumlu açı yapan Jüpiter henüz retro hareketini sürdürmekte. Jüpiter retro hareketi süreci bir nevi kendi içimize dönmemiz gereken , kendimize, hayatımıza bakmamız, yeni beklentiler, yeni anlamlar, yeni gelişmelere yönelmeden önce varolanı hazmetmiş olmanın, kazanılmış değerler ile bütünleşebilmiş olmanın muhasebesini yapmış olmamız gereken bir zaman dilimine işaret etmekte. Pluto gibi güçlü dönüşümler ile kendini yansıtan bir gezegen ile etkileşime giren Jüpiter bu dönüşümün sağlayıcısı olacak enerjilerin kuvvetli etki alanına girmiş durumda olacak. İnançlarımız, fikirlerimiz hatta idealize etmiş olduğumuz isteklerimiz, ihtiyaçlarımız üzerinde gerçekleştirmek istediğimiz dönüşümün sağlayıcısı olacak durumlar ve bunu bize sağlayacak olan ruhsal bakış ile karşılaşacak olabiliriz.
İki gezegen arasında oluşan görünüm aynı zamanda 16 Nisan Pazartesi günü sabaha karşı (04:57) de Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritasında da aktif konumda. Yeni gelişmeler, yeni oluşumlar içinde olma arzusu ile birlikte, iş bağlantıları, ticari yada finansal bağlantılar açısından destekler nitelikte etkiler de taşımakta. Jüpiter’in retro hareketinde olduğunu unutmamak yeni girişimlere özel dikkat ile yaklaşmak yerinde olur.

visam-haine.jpg

Mars, Neptün sekstil, 14 Nisan Cumartesi (20:27)
“Hayallerinin peşine yalnızca çok cesur insanlar düşebiliyor.” Randy Gage
Oğlak burcunda ilerleyen Mars, Neptün ile 60 derecelik açı yaptığında, hareket etme anlayışımıza hayallerimiz yön vermekte olacaktır. Ruhumuzun gitmek istediği yöne doğru gitmenin cesareti, azmi ve çabasını kolayca yakalayacak olabileceğiz. Cumartesi günü Ay, Balzamik. Duyguların oluşturabileceği aşırı hassaslığın ortaya çıkaracağı yanlış kararlardan ve gerçek olmaktan uzak, yanıltıcı şeyler adına hareket ediyor olmaktan uzak kalmak faydalı olacaktır. Bir gün sonra, Pazar günü gerçekleşecek Yeniay’ın yöneticisi olan Mars bir sonraki haftaya doğru hayallerimizi gerçekleştirmek adına yepyeni girişimlere yönelebilecek olacağımıza işaret etmekte.

Sevgiyle…
Dilâra B. Efeoğlu

 

 

https://www.instagram.com/p/BhRldDkHJQj/?hl=tr&taken-by=dilarabasarefeoglu

 

 

 

One Reply to “9 – 15 Nisan Haftası Gökyüzü Ne Diyor”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: