16 Nisan – 22 Nisan Haftası Gökyüzü Ne Diyor

b82546ddc9a199ae0ab43b201f687d8b

16 Nisan haftası neler getiriyor olacak, astrolojik olarak gökyüzüne baktığımızda, haftanın ilk gününe Koç burcunda oluşan Yeniay ile başlamaktayız. Sıradışı etkiler getirebilecek olan Yeniay, oldukça girişimci, aktif, harekete geçme konusunda hızlı, sabırsız ve dürtüsel bir anlayış ortaya çıkarmakta. Yeniay derecesinin Uranüs ile yapmış olduğu kavuşum bu dürtüselliği arttırdığı gibi güçlü bir yenilik ve değişim arzusu da katmakta. Bağımsız olma, tek başına hareket etme ve eyleme geçme güdüleri getiren Yeniay ile birlikte özgürlük, bağımsızlık amacı ile aktifleşen, harekete geçen, mücadeleye girişilen türde isteklerin öne çıkmakta olduğu bir hafta bizi beklemekte. Merkür retrosu bitiyor ve Merkür Koç burcunda ileri hareketine başlıyor. Hızlı düşünmek, hızlı ve ani kararlar verebiliyor olmak, kendini, fikirlerini rahat ve spontane biçimde ifade edebilmek Koç burcunda düz harekete dönen Merkür’ün pozitif yaratımları olacak. Sabırsız ve benmerkezci bir düşünce şekli, hızlı ve yanlış alınabilecek kararlar, savaşçı bir üslup ise negatif yaratımları oluşturabilecek. Chiron Balık Burcu ilerleyişini tamamlamakta ve 17 Nisan günü Koç burcu ilerleyişine başlamakta, Kiron hakkında ayrıntılı bilgi verdiğim yazıma https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/04/05/chiron-kiron-koc-burcunda/ linki ile ulaşabilirsiniz. Satürn Perşembe günü retro hareketini başlatıyor olacak. Bu gezegenin retro hareketi devlet, devlet sistemleri, devlet yöneticileri, devlet kurumları, İş dünyası, ekonomi, büyük ölçekli ve köklü şirketler, inşaatlar, inşaat sektörü, madencilik sektörü, toprak, topraksal kaynakları içine alan geniş çaplı bir alanını etkilemekte. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz. Ve Güneş Boğa burcu yolculuğuna Cuma günü başlamakta. Güneş’in bu burçta hareket ediyor oluşu sağlamlaştırma, güvenli hale getirme güdülerini ön plana çıkarır olacak.

16 Nisan Pazartesi (04:57) Koç Burcunda Yeniay
Koç burcunun 26. derecesi içinde gerçekleşecek olan Yeniay, oldukça girişimci, aktif, harekete geçme konusunda hızlı, sabırsız ve dürtüsel bir anlayış ortaya çıkarmakta. Yeniay derecesinin Uranüs ile yapmış olduğu kavuşum bu dürtüselliği arttırdığı gibi güçlü bir yenilik ve değişim arzusuda katmakta. Bağımsız olma, tek başına hareket etme güdüleri getiren Yeniay ile birlikte özgürlük, bağımsızlık amacı ile aktifleşen, harekete geçen, mücadeleye girişilen türde istekler öne çıkmakta olacak. Diğer kişilerden yada diğer olgulardan farklı ve çoğunlukla diğer kişilere yada olgulara karşı çıkan, onlara aykırı olabilecek türde davranışlar geliştirebilen yönde etkiler ile karşılaşmak mümkün. Hızlı kararlar almak, varolan düzeni değiştirmek adına kuvvetli istekler duymak, geleceğe doğru yeni hedefler adına artan istekler bu Yeniay’ın bize taşıyabilecek olduğu enerjileri ifade etmekte. Yeniay’dan hemen sonra Merkür’ün durağanlığını sonlandırıp Koç burcunda ileri hareketine başlaması ise sabırsız, aceleci, düşünmeden karar veren bir yapının dışa dönük aktive olacağını göstermekte. Tüm bunlar ile birlikte şunu söyleyebiliriz ki; bu yeniay dönemi kontrolü elde tutmanın zor olacağı bir sürece işaret etmekte. Dürtüsel davranışların getirisi ile harekete geçmek oldukça olası. -Ben- psikolojisinin hakim olduğu bir davranış biçimi ön plana çıkabilecek gibi görülmekte. Bu açıdan dikkatli olmakta fayda var. Yeniay’ın yönetici gezegeni Mars ve Mars gökyüzünde Pluto ile kavuşuma doğru yaklaşmakta. 26 Nisan günü gerçekleşecek olan bu kavuşum önümüzdeki 15 günlük süreci etkiliyor olacak. Koç burcunda gerçekleşen bu yeniay’ın dolunay fazı 30 Nisan günü ve Mars, dolunaya doğru büyüyen Ay süresince Pluto ile kavuşum yapıyor. Öyle ki bu durum önümüzdeki 15 günlük sürecin oldukça güçlü enerjiler ile yüklü olduğunun işaretçisi. Bu yüklü enerjiler, güç, kontrol ve kazanma isteği, tutkusu, hırsı ile hareket etme anlayışı getirmekte. Satürn’ün de retro hareketine bu hafta başlıyor oluşunu birlikte okuduğumuzda, herşeye gücüm yeter duygusu ile hareket etme anlayışına işaret eden gökyüzü cesaret, dayanıklılık, azim, kararlılık ve bunlarla birlikte, savaşçı, asi, hırs ve öfke sergilemekte olacak.
Ülkemiz natal haritasının üzerinden çıkarılmış Güneş dönüşü haritasında Yeniay derecesi burada yerleşik olan Uranüs’ün üzerinde gerçekleşiyor oluşu Uranüs için harekete geçirici bir unsur olmakla birlikte dönüş haritasında mevcut olan Satürn, Uranüs üçgen bağlantısını da bir nevi tetiklemekte. Satürn ve Uranüs arasında oluşan bağlantı yeni yapılanmalar, yeni oluşumlar sağlama yönünde uyum, kararlılık ve kolaylık anlamı taşımakta. Özgürlük, bağımsızlık amacı ile yeni oluşumlar sağlama içine girmek demek olabilecek görünüm ülkemizin şu an içinde bulunduğu sınır ötesi güvenlik sağlama çaba ve politikası ile doğrudan bağlantılı görünmekte.
16 Nisan Yeniay’ı özellikle natal haritalarımızda 26 derece Koç burcunun düştüğü evlerimize dair konular üzerinde aktifleşme getiriyor olacak. Haritalarını bilenler bu evlerin anlamlarına göre oluşabilecek etkileri öngörebilirler. Özellikle gezegen bağlantıları oluşuyorsa Yeniay’ın etkisi çok daha kuvvetli olacaktır. Yeniay’ın birkaç saat sonrası Satürn durağanlaşıyor ve Perşembe günü retro hareketine başlıyor. Oluşan güçlü ve eyleme dönük hareket anlayışını kontrol altına alabilmek, artan mücadeleci ruhumuzu gerçekten yapıcı bir şekilde elde etmek istediğimiz değişimlerin üzerine yoğunlaştırabilmek Yeniay’ın oluşturacağı enerjilerin faydalı kullanımına olanak verecek görünümde.

16 Nisan Pazartesi, Merkür ileri hareketine başlıyor (12:21)
Merkür, 16 Nisan Pazartesi (12:21) günü ileri hareketine başlamış olacak ve 13 Mayıs’a kadar Koç burcunda ilerleyişini sürdürecek. Retro hareketini sonlandıran Merkür’ün Koç burcunda ilerlemeye başlaması iletişim ve karşılıklı kurulan bağlantılar, kontaklar üzerinde hissedilebilir şekilde değişimlere yol açıcı olacaktır. Gerek düşünce biçimimiz, gerek düşüncelerimizi ortaya koyuş biçimimiz bu değişimin en fazla kendini gösterdiği yönlerimizi oluşturuyor olacak. Hızlı düşünmek, hızlı ve ani kararlar verebiliyor olmak, kendini, fikirlerini rahat ve spontane biçimde ifade edebilmek ve fikirlerinin savunuculuğunu yapabiliyor olmak pozitif anlamda fayda getirecek bir kullanım tarzı yaratmak açısından oldukça değerli öte yandan 13 Mayıs’a kadar kapsayan süreç içinde; Heves yada macera isteği ile şekillenen düşünmeden ve sabırsızca verilmiş kararların sonrasında pişman olmak, gerçekten istemeyen durumlar içine girmek söz konusu olabileceğini göz önünde bulundurmak oldukça önemli. Meydan okuyucu, rekabet yanlısı, cesur, sabırsız, benmerkezci, düşünmeden konuşan, öfkeli, kırıcı, yıkıcı, yazan, çizen türde enerjilerin baskın olabileceği bir iletişim ve kontak kurma dilinin hakim olabileceği durumlara karşı kontrollü ve dikkatli olmak fayda sağlayıcı olacaktır. Merkür ileri hareketine başlaması ile birlikte Satürn ile tekrarlamakta olacağı kare açı, Merkür’ün bu burçta oluşturacağı düşünce ve iletişim şekline disiplin getiriyor olacak. Sağlam ve kalıcı olma prensibi ile düşünme gerekliliğine işaret eden görünüm, gerçek olmaktan uzak, iyi düşünülmemiş, sabırsızca ortaya atılan düşünceler, fikirler için kolay ilerleme vermeyecek.

17 Nisan Salı, Satürn retro öncesi durağanlaşıyor, 19 Nisan Perşembe retro hareketine başlıyor (04:47)
Satürn 19 Nisan 2018 – 6 Eylül 2018 tarih aralığı içerisinde Oğlak burcunda retro hareketini sürdürüyor olacak. Oğlak Burcunda retro hareket etmeye başlayan Satürn’ün yaratacağı etkiler bu gezegenin kendi ifade ettiği konular üzerinde ve yönettiği psikolojik süreç üzerinde oluşuyor. Satürn düzen, disiplin, sorumluluk temsil eden gezegen olarak en temel anlamında tüm yapısallık taşıyan oluşumları sağlayan gezegendir. Retro hareketinde iken Satürn kendi ifadesinde olan yapı oluşturma fonksiyonlarında güven arayışını arttırmakta olur. Bu yeni oluşumlara karşı daha kapalı olmak ve daha sorgulayıcı bir bakış içersinde bulunmak demek. Varolan düzeni kabul etmekte zorlanma, dayatılmış kurallara, kaidelere karşı tepkisellik yine Satürn retrosunun getirisi olabilir. Psikolojik olarak Satürn kendi doğrularını kendi bünyesinde oluşturmak isteyen, aşırı görev ve aşırı sorumluluk anlayışı ile dolu olan, değişime direnç gösteren bir yapı hali anlamı taşıyabilir. Satürn’ün retro hareketi süresince Oğlak burcuna geçiş yapmış olduğu Aralık 2017 tarihinden bu yana hayatımızda varolmaya başlamış oluşumları tekrar gözden geçirmek, tüm bu süreçte kendimize dair görev anlayışımızı gerçekçi bir gözle değerlendirmek faydalı olabilecektir. Satürn retrosu geriye dönük bakış ve yeniden ele almak için fırsat sağlayıcı bir gösterge halini de alabilir. Bu yönü ile değerlendirebilmek en olumlu ve en pozitif geçebilecek süreci oluşturur.
Devlet, devlet sistemleri, devlet yöneticileri, devlet kurumları, İş dünyası, büyük ölçekli ve köklü şirketler, inşaatlar, inşaat sektörü, madencilik sektörü, toprak, topraksal kaynaklar Satürn’ün Oğlak burcu ilerleyişinde ifade ettiği başlıca alan ve konular. Retro süresince bu alan konu ve kişilerine dair oluşabilecek zayıflıklar, yeni gelişimlere uyum sağlamakta zorluklar, artan sorumluluk ve görevlere yönelik sorunlar oluşabilir.

17 Nisan Salı, Venüs, Jüpiter karşıtlığı (09:59)
Venüs ve Jüpiter arasında oluşan karşıtlık kendine dönük istekleri arttırma eğilimi taşımakta. Aynı gün Venüs ile Pluto’nun da açı yapıyor olduğunu unutmamak ve aşırı hale gelebilecek olan istekler ve arzuların yarattığı hoşnutsuzluk ve tatminsizlik duygusunun yol açabilecek olduğu olumsuzluklara karşı dikkatli olmakta fayda var.

17 Nisan Salı, Chiron Koç Burcu ilerleyişine başlamakta (11:09)
Balık Burcu ilerleyişini tamamlayan ve Koç burcu ilerleyişine başlayan Kiron hakkında ayrıntılı bilgi verdiğim yazıma https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/04/05/chiron-kiron-koc-burcunda/ linki ile ulaşabilirsiniz.

17 Nisan Salı, Venüs, Pluto üçgeni (16:03)
Bir yandan Jüpiter ile karşıtlık yapan Venüs, Pluto ile üçgen açı yapıyor olduğunda duygular, istekler ve özlemler önemli hale gelebilecektir. Sevdiği şeye karşı olan istek ve duyguları güçlendiren açı, ilişkilere yönelik ihtiyaç olan değişimin kolayca akmasını sağlayıcı olabilecektir. İlişkilerin değişim içine girebilecek olması anlamına gelen görünüm yine ilişkilere dair yeni form kazandırmak için istekli olmak demek.

18 Nisan Çarşamba, Güneş, Uranüs kavuşum (17:00)
Koç burcunun son derecelerinde Uranüs ile kavuşum yapan Güneş’in taşıdığı atılgan, heyacanlı, değişim ve yenilikçi cesaret taşıyan enerjiler tüm hafta boyunca etkin konumda olacaklar. Neptün ile 45’lik derece ile ilerleyen kavuşumun yönetici gezegeni olan Mars’ın da Neptün ile açısı bulunmakta. İdealler, ideal hale gelmiş amaçlar, istekler için mücadele etmek ve elde etmek güdüsü ile hareket etme anlayışı yükselmekte. Sıradışı çıkışlar, genel kabul görmüş kural ve düzenlere karşı duruş, isyankar ve aykırı davranışlar yine bu açının ortaya çıkarabileceği etkiler.

20 Nisan Cuma, Güneş Boğa Burcunda (06:13)
Cuma günü Güneş Boğa burcu ilerleyişine başlamakta. Boğa burcu, ayakları yere basan, soğukkanlı ve içe dönük tabiatı ile sakinliğin, dinginliğin, huzurun ve güvenlik ihtiyacının oluşturduğu temel niteliksel özellikleri taşır. Güneş’in bu burçta hareket ediyor oluşu sağlamlaştırma, güvenli hale getirme prensibi ile birlikte somut, gerçekçi kararlar, ne istediğini bilerek hareket etmek güdüsünü belirgin hale getirmekte olacak.

Sevgiyle…
Dilâra B. Efeoğlu

 

 

https://www.instagram.com/p/BhjzcNYg8EU/?hl=tr&taken-by=dilarabasarefeoglu

One Reply to “16 Nisan – 22 Nisan Haftası Gökyüzü Ne Diyor”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: