7 Mayıs – 13 Mayıs Haftası Gökyüzü

JACOB-WRESTLES-ANGEL-e1399348796302-720x340.jpg
Astrolojik olarak 7 Mayıs haftasına baktığımızda; Merkür ve Pluto karesi ile başlayan hafta iletişimin, haberleşmenin öne çıkacak bir hafta olacağını göstermekte. Şİmdiye kadar gizli kalmış, gün yüzüne çıkmamış sır olarak korunmuş bir haber, yeni bir gelişme ile karşılaşmak bu hafta için oldukça mümkün. Güç savaşlarına dönüşen konuşmalar ve yazışmalar dikkat çekici görünümdeler. Güneş’in hem Pluto ile hem Jüpiter ile etkin açıları haftaya hakim olmakta. Kendi bildiğinde ısrarcı olabilmek, kendine olan güvenin artışı, kendini çok daha motivasyonlu hissetmek, inandıklarını yaratabileceğine de inanmak görünümün pozitifsel olarak ivme kazandırabilecek olarak değerlendirilebilir yönleriyken, fanatikleşmiş istek ve görüşlerin abartılı kararlara yol açabilecek oluşu, aşırı kendine güvenin getirebileceği yanılgılar, aşırılaşmış sahip olma, elde etme, kazanma arzusu ise negatif yaratımlar olarak kendini gösterecek olabilir. Haftasonu Koç burcunun son derecesinde hareket eden Uranüs ile Merkür son kavuşumlarını yapmakta olacaklar. Düşüncelerimiz ve fikirlerimiz üzerinde tazelenme, farklı görüşlerlere açık olma, algısal olarak boyut atlama, geleceğe yönelen zihin, açının ortaya çıkaracak olduğu pozitifsel etkiler. Koç Burcunda Uranüs’ün Merkür ile yapacak olduğu son kavuşumun ne yönde zihinsel değişimler getirebilecek olduğuna dair https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/04/29/uranus-koc-burcunun-29-derecesinde/ linkli yazımı okuyabilirsiniz.

7 Mayıs Pazartesi, Merkür, Pluto karesi
Koç Burcunda ilerleyen Merkür, Oğlak burcunda retro ilerleyişinde olan Pluto ile kare açı yapmakta. Dik kafalı, kendi bildiğinde ısrar eden, düşüncesiz, sabırsız ve fazlasıyla cesaretli bir iletişim uslubu üzerine artış getirebilecek olan açı özellikle haftanın ilk günü için oldukça etkili görünmekte. Sertleşen, güç savaşlarına dönüşen tarzda iletişimin getirebileceği tartışmaya, kavgaya, çekişmelere dikkat çeken görünüm, konuşmalar, yazışmalar ve haberleşme trafiği üzerinde daha kontrollü olmak gerektiğini düşündürmekte. Gizli kalan, daha önce duyulmamış, gizlenmiş, saklanmış sır yada haberlerin bugün açığa çıkabilecek olma ihtimalide kuvvetli.

8 Mayıs Salı, Venüs, Neptün karesi
Venüs ve Neptün arasında oluşmakta olan kare görünüm hafta başından itibaren etkin ve etkinliği Perşembe gününe değin sürecek. Açı isteklerin fazlasıyla idealize edilmiş ve fazlasıyla duygusal anlam yüklenmiş olabileceğini göstermekte. Gerçeklik algısını kaybetmemek, gerçek olmaktan uzak değerler, istekler yada kazanımlar peşine düşmüyor olmak önemli görülmekte. Yanıltan, yanıltıcı durumların yol açabileceği sorunlar hayalkırıklıklarına, aldanmalara sebep olabilir. Gerçeklik algısını korumaya çalışmak, mümkünleşmesi zor arayışlar ve isteklerin içinde huzursuzluk ve aldanmalara düşmemeye dikkat etmek etmek faydalı olabilir.

9 Mayıs Çarşamba, Güneş, Jüpiter karşıtlığı
Boğa burcunda Güneş ile Akrep Burcunda (R) Jüpiter karştlığının yaratacağı etkiler ön planda aşırılaşmış kendine güven, herşeye gücünün yetebileceği şeklinde kendini gösterebilir. Amaç duygusu üzerine yoğunlaşıp hiçbir şeyin seni durduramayacağını düşünmek yine bu açının yaratımı olarak tüm hafta boyunca etkisini koruyacak. Kendi bildiğinde ısrarcı olabilmek, kendine olan güvenin artışı, kendini daha motivasyonlu hissetmek, inandıklarını yaratabileceğine de inanmak pozitifsel olarak ivme kazandırabilecek olarak değerlendirilebilir yönleriyken, fanatikleşmiş istek ve görüşlerin abartılı kararlara yol açması, aşırı kendine güvenin getirebileceği yanılgılar, aşırılaşmış sahip olma, elde etme, kazanma arzusu ise negatif yaratımlar olarak kendini gösterecek olabilir.

12 Mayıs Cumartesi, Güneş, Pluto üçgeni
Güneş, Jüpiter karşıtlığının etkinliği ile birlikte Güneş, Pluto üçgen açısı da Cumartesi günü kesinleşmekte. Güneş, Pluto arasında oluşan görünüm, egosal dürtüler için oldukça vurgulayıcı, dikkatleri bu yöne çeken etkiler taşımakta ve 9 Mayıs Çarşamba gününden bu yana etkinliği güçlenmekte. Kendine olan güvende artış, kendinden emin olmak, içsel bir güç ile hareket etmek, lider ve yönetici olmaya yönelik nitelikleri kolayca gösterebilmek şeklinde yaratımlar oluşturacaktır.
Açı, gökyüzünde aynı anda varolan Güneş, Jüpiter karşıtlığı ile birlikte etkin bir yönetim, yöneticilik sıfatlarına dair vurgu getirmekte.

12 Mayıs Cumartesi, Merkür, Mars karesi
Yöneticisi ile kare açı yapan Merkür, düşünceleri, fikirleri ısrarla ve savaşçı bir uslup ile ortaya koyabilecek olmanın işaretlerini taşıyor. Gerek sözlü, gerek yazılı her türlü iletişim üzerinde sert, inatçı, savaşçı tarzda etkiler oluşabilir. Kendi fikirlerini, kendi düşüncelerini kabul ettirmek isteğini taşıyan açının aktif olduğu Perşembe gününden bu yana oluşan görünümün etkilerini pozitifsel kullanabilmek ve düşüncelerimizin, fikirlerimizin savunuculuğunu yapabilmek mümkün. Kontrolsüz ve öfkeli konuşmalara, tartışmalara dikkat.

13 Mayıs Pazar, Merkür, Uranüs kavuşum
Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek olan iki gezegenin kavuşumu ile zihnimiz, düşüncelerimiz vurgu kazanıyorlar. Açı, çok daha hızlı karar vermeye, çok daha hızlı ve sıradışı, yenilikçi düşünce ve fikirler oluşturabilecek olmaya işaret etmekte. Yepyeni fikrilerin ortaya çıkabilecek olması, aniden yepyeni bir yöne çekilen zihin, geleceğe yönelen düşünceler, yeni başlangıçlara ihtiyaç duymak bu açının yaratımı olabilecek. Düşüncelerimiz ve fikirlerimiz üzerinde tazelenme, farklı görüşlerler açık olma, algısal olarak boyut atlama, geleceğe yönelen zihin açının ortaya çıkaracak olduğu pozitifsel etkiler.  13 Mayıs Pazar günü Merkür, Boğa burcu ilerleyişine başlıyor. Merkür’ün bu burçta hareketi ayrı bir yazı konusu olarak paylaşıyor olacağım.

Sevgiyle kalın…

Dilâra B. Efeoğlu

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: