Merkür Boğa Burcunda

Masaüstü1.jpg

Merkür 13 Mayıs Pazar günü Boğa burcunda ilerleyişine başlamakta. Merkür bu burçta, somut, sağlamcı, düzen yanlısı nitelikleri öne çıkaran zihinsel bir yapı modelini ifade eder. Merkür’ün temsil ettiği rasyonel zihin, Boğa burcunun gerçekçi bakış açısı, sağlamcılık ve sabitlik arayışı içeren düşünme ve karar verme süreçleri ile şekil almakta olur.

İçe dönük bir burç olan Boğa burcunun, güvenlik ihtiyacı, içinde bulunacağımız Merkür, Boğa ilerleyişi süresince; düşünme, karar verme, fikrini söyleme, akıl yürütme süreçlerinde emin adımlar içinde olmaya ve temkini ön planda tutuyor olmaya işaret etmekte. Güvenlik ve sağlamlık arayışı ile olaylara gerçekçi yaklaşım getirecek olan geçiş, somutsal kazanımlar ve uzun vadeli planlar üzerine düşünüyor olma eğilimini arttırmakta olacak.

Sağlamlaştırma prensibini öne çıkaran akılsal fonksiyonlar ile Boğa burcu geçişi süresince (13 Mayıs-30 Mayıs) süresince sağlamlık ve güvenilirlik arayışı ile hareket edecek ve olaylara daha gerçekçi daha rasyonel bir bakış açısıyla bakıyor olacağız.
Dikkat etmemiz gereken önemli noktalar: olaylara tek yönlü bakmamak, esnemezlik göstermek yerine biraz esnek düşünebilme becerisini gerçekleştirebilmek, sabit fikir içine düşebilecek olmak adına farkındalık geliştirmek olmalıdır. Merkür Boğa burcunda olduğu süre içerisinde güvenilir ve kalıcı kazançlar sağlayacak girişimlere yönelik istikrarlı ve sağlam atılan adımlar ile olumlu sonuçlara ulaşmak mümkün olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: