21 Mayıs – 27 Mayıs Haftası Gökyüzü Ne Diyor

a8ca01f62c03a7ecc9642b6be0e9c2dc.jpg

Bilgi almak-vermek, iletişim, haberleşme, öğrenme, yabancı kültürlerle ilgilenme, eğitim ve seyahat açısından oldukça destekleyici enerjilerin oluşturduğu yeni bir haftaya başlıyor olacağız.

21 Mayıs haftasına astrolojik olarak baktığımızda, Pazartesi günü İkizler burcuna geçen Güneş, yazılı, sözlü iletişim, haberleşme, zihinsel konulara yöneliş, akıl ve mantık geliştirmeye yönelik dürtüleri arttırıcı olacak. Gelişen durumlara ve olaylara karşı hızlı bir adaptasyon yetisini arttıracak olan Güneş, İkizler burcu süreci aynı zamanda düşüncesel, kararsal değişiklikler yapmaya yönelik etkilerde taşımakta.
Güneş’in Mars ile olan görünümü kendimizi, isteklerimizi, olmak istediğimiz, gerçekleştirmek istediğimiz şeyleri elde etmenin, kazanabilir olmanın güveni, cesareti ve girişkenliğini güçlendirirken, Merkür, Jüpiter, Neptün ve Pluto arasında güçlü kontaklar ile birlikte; iletişim, haberleşme, bilgi alma, verme, öğrenme, paylaşma trafiği yoğunluk kazanmakta. Yeni şeyler öğrenmek, başka kültürlerle ilgilenmek, yeni bilgiler edinmek arzusunu güçlendirmekte. Eğitim, seyahat, gezi ve uzak yerlerdeki kişiler ile yapılacak olan işbirlikleri, bağlantılar, anlaşmalar da doğurabilecek olan açı, bilgisel, eğitimsel yada öğrenimsel olarak genişleme, büyüme imkanı sağlamakta ve bu açıdan değerlendirmeye çok müsait bir hafta bizi beklemekte.
26 Mayıs Cumartesi günü kesinleşecek olan Venüs, Satürn karşıtlığı ise özellikle hafta ortasından itibaren ilişkiler yönünden zorlayıcı etkiler yaratacak olabilir. Duygusal olarak sınırlandırılmışlık, yeterli ilgi ve sevgiyi bulamama, daha fazla sorumluluk almak üzerine mecbur kalma benzeri durumlar ile karşılaşmaya yönelik çalışacak olan etkiler zorlayıcı, engel çıkarıcı ve fazlasıyla ciddiyete davet edici şekilde gerçekleşmekte olabilir. Özellikle karşılıklı ilişkilerimize yönelik oluşabilecek gerginliklere açık olabileceğimiz hafta sonu, gerçekçi isteklerde bulunmak, fazlasıyla talepkâr olmak yerine sorumluluk ve görev anlayışımızı yüksek tutabiliyor olmak fayda sağlayıcı olacaktır.

Güneş, İkizler Burcuna Geçiyor, 21 Mayıs Pazartesi (05:14)
21 Mayıs Pazartesi günü Güneş İkizler burcu ilerleyişine başlamakta. Tanrıların Habercisi Hermes bu burcun sembolizmasında, zihinsel yetkinliğini, analiz yeteneğini, konuşma becerisini, ikna kabiliyetini, yaratıcı aklını, hızlı ve gelişkin kavrama gücünü, kıvrak zekasını, bilgiye sahip olma ve bilgiyi aktarabilme becerisini ifade etmektedir. İkizler burcu akılsal, zihinsel yetileri ifade eden bir burç olarak, bilmek, düşünmek, öğrenmek ve öğretmek yeteneği ile yüklüdür.
Güneş’in bu burçta hareket ediyor oluşu yazılı, sözlü iletişim, haberleşme, zihinsel konulara yöneliş, akıl ve mantık geliştirmeye yönelik dürtüleri arttırıcı olacaktır. Gelişen durumlara ve olaylara karşı hızlı bir adaptasyon yetisini arttıracak olan Güneş, İkizler burcu süreci aynı zamanda düşüncesel, kararsal değişiklikler yapmaya yönelik etkilerde taşımakta. Bu burç hakkında daha ayrıntılı bilgi için https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/05/20/ikizler-burcu/ linkli yazımı okuyabilirsiniz.

Güneş, Kiron sekstil, 22 Mayıs Salı
22 Mayıs günü Kiron ile sektil açı yapan Güneş, zihinsel ve düşüncesel olarak hızlanan, aktifleşen, dışa dönüklük kazanan bir yapı getirmekte. Kendimizi ifade etmek, iletişimsel bağlar kurmak, yeni hedeflerimize yönelik koşullar sağlamak ve yeni koşullara adapte olmak açısından destekleyici enerjilerin olduğunu tanımlayan açı hafta boyunca etkin.

Merkür, Neptün sekstil, 23 Mayıs Çarşamba
İkizler burcu ilerleyişinde Merkür, Çarşamba günü Neptün ile uyumlu bir açı görünümünde. Balık burcu ilerleyişini sürdüren Neptün’den açı alan Merkür içinde olduğu burcun yaratıcılığını güçlendiren, yeteneğini arttıran, sezgiselliği öne çıkaran etkiler getirmekte olacak.
Gökyüzünde Merkür, Neptün sekstili ile birlikte, Merkür’ün Jüpiter ile olan karşıtlığı da etkin ve Jüpiter’in Neptün ile olan üçgen açısı Neptün’ün köprü vazifesi gördüğü bir görünüm oluşmakta. Tüm hafta boyunca etkin olan görünüm, ideallerin, fikirlerin, düşüncelerin oldukça önemli hale geliyor olmasını ifade etmekte.

Merkür, Jüpiter karşıtlığı, 23 Mayıs Çarşamba (08:53)
İletişim, haberleşme, bilgi alma, verme, paylaşma trafiği artmakta. Daha fazla konuşmak, daha fazla kendimizi ifade etmek isteyebileceğimiz bugün, yeni şeyler öğrenmek, başka kültürlerle ilgilenmek, yeni bilgiler edinmek arzusunu güçlendirmekte. Eğitim, seyahat, gezi ve uzak yerlerdeki kişiler ile yapılacak olan işbilikleri, bağlantılar, anlaşmalar da doğurabilecek olan açı, bilgisel, eğitimsel yada öğrenimsel olarak genişleme, büyüme imkanı sağlamakta. Abartılı ifadeler, abartılı paylaşımlar, geçici hevesler kaçınılması gereken unsurlar olmakla birlikte doğru kullanılabildiğinde özellikle tüm hafta boyunca eni bağlantılar kurmak, yeni eğitim yada öğretimlere başlamak, belik yeni dil öğrenmeye yönelmek için oldukça elverişli görülmekte.

Güneş, Mars üçgeni, 24 Mayıs Perşembe (05:39)
Kendimizi, isteklerimizi, olmak istediğimiz, gerçekleştirmek istediğimiz şeyleri elde etmenin, kazanabilir olmanın güveni, cesareti ve girişkenliğini güçlendiren Güneş, Mars üçgen açısı mücadeleci ve gayretli bir yapı oluşturmakta. İsteklerimizi elde etmek için girişimlerde bulunmanın güvenine sahip olabileceğimizi ifade eden açının etkin olduğu özellikle Çarşamba, Perşembe, Cuma günlerini yeni başlangıçlar, girişimler için değerlendirilebiliriz.

Jüpiter, Neptün üçgeni, 25 Mayıs Cuma (12:52)
İnanç ve güven duygusu ile bağlantılı olan Jüpiter, Neptün görünümleri iki gezegenin arasında 25 Mayıs Salı günü kesinlik kazanan üçgen açı ile birlikte güçlendiricilik ve kuvvetli akış sağlayıcılık yaratıyor olacak. Fikir ve düşüncelerde derinlik kazanmak, soyut kavramlar ve görüşlere yatkınlık sergilemek, geleceğe yönelik daha geniş bir vizyondan bakabilmek yönünde oldukça uyum sağlayıcı etkiler yaratacak olan açının etkin olduğu hafta ortasından bir sonraki haftaya uzanan süre boyunca, hayal gücümüzü daha etkin kullanabilir, gerçekleştirmek istediğimiz ideallerimize yönelik etkin bir şekilde davranış geliştirebiliriz.

Merkür, Pluto üçgeni, 25 Mayıs Cuma (16:37)
Boğa burcu ilerleyişinde Merkür’ün Pluto (R) ile oluşturmakta olduğu görünüm zihinsel ve akılsal fonksiyonlar üzerinde güçlendirici, derinleştirici, netlik sağlayıcı etkiler yaratma. Somut ve gerçekçi düşünmek, sağlam kararlar almak adına olumlu etkiler yaratan açı bu haliyle değerlendirilebilinir. Gerek yazılı gerek sözlü ifade yeteneğinin güçlenen ve kendine güven kazanan yönü ile birlikte kendini, fikirlerini güvenle ifade etmek adına kolaylık sağlacı enerjiler karşılıklı iletişimsel ilişkilerde kararlılık, etki sağlama, değişim yaratma becerisini arttırmakta.

Venüs, Satürn karşıtlığı, 26 Mayıs Cumartesi (09:39)
Yengeç Burcu ilerleyişinde Venüs, Oğlak burcu ilerleyişinde satrün ile karşıtlık oluşturmakta. Duygusal olarak sınırlandırılmışlık, yeterli ilgi ve sevgiyi bulamama, daha fazla sorumluluk almak üzerine mecbur kalma benzeri durumlar ile karşılaşmaya yönelik çalışacak olan etkiler zorlayıcı, engel çıkarıcı ve fazlasıyla ciddiyete davet edici şekilde gerçekleşmekte olabilir. Özellikle karşılıklı ilişkilerimize yönelik oluşabilecek gerginliklere açık olunabileceğimiz hafta sonu, gerçekçi isteklerde bulunmak, fazlasıyla talepkar olmak yerine sorumluluk ve görev anlayışımızı yüksek tutabiliyor olmak fayda sağlayıcı olacaktır.

Mutlu bir hafta olsun dileklerimle, sevgiyle…

Dilâra B. Efeoğlu

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: