28 Mayıs – 3 Haziran Haftası Gökyüzü Ne Diyor

2beda49ebfe402f81f64cff16b987bcc.jpg

28 Mayıs haftasına astrolojik olarak baktığımızda, Salı günü (17:19) Yay burcunda gerçekleşecek bir dolunay var. Dolunay’ın enerjisi içinde bulunulan koşulları yeniden şekillendirmek gerekliliği ve arzusunu, değişiklik yaratma ve harekete geçme ihtiyacını doğurabilecek. Fikirsel ve görüşsel farklılıkların oluşturabileceği kutuplaşmalara dikkat etmek gerektiğini düşündüren dolunay enerjisi ülkemiz açısından diğer ülkeler ile olan ilişkileri yönünde varolabilecek gerilime işaret etmekte. Ülkemiz natal haritası üzerinde 6-12 aksına düşen dolunay derecesi, ilerletilmiş natal Mars’ın tam olarak üzerinde gerçekleşmekte. Ordu, askeri güçler, polis teşkilatı gibi güvenlik ile ilgili birimleri ifade eden konulara dair aktiflik getirebilecek olan görünüm dolunay ile birlikte zorlu karşıtlıklar oluşturabilir. Çarşamba günü İkizler burcuna geçiş yapan Merkür’ün etkisi, bilgi edinme, bilgiyi dağıtma, paylaşma, yazılı ve sözlü olarak ifade etme yönünde hızlanan ve öne çıkan güncel etkileri ile görünür olabilecek. Haberleşme ve iletişimsel olarak hızlanan trafik aynı zamanda Mars’ın desteği ile dışa dönük ve akıcı bir hal almakta. Yeni kararlar almak, alınan kararlar için harekete geçmek bu hafta için oldukça kolay olacağa benzemekte. Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında oluşan üçgen açı, sevgi, aşk, ilişkiler, hayaller ve inançlara dair güçlü etkiler barındırmakta. Karşılıklı kurulan ilişkiler üzerine uyum getirebilecek özellikleri ile birlikte artan ve hassaslaşan duygusal değerler öne çıkıyor olacaklar.

29 Mayıs 2018 Salı (17:19) Yay burcunda Dolunay
29 Mayıs Salı günü Yay burcunun 8. derecesi içerisinde bir dolunay meydana gelmekte. Dolunay sabitlikten kurtulmak isteyen, geleceğe yönelme arzusu duyan ve kişisel özgürlüğe ihtiyaç hissedişi ile özgür ve bağımsız hareket etmek isteyen psikolojik bir süreci ifade etmekte. Kişisel olarak içinde bulunulan koşullara ait yeniden düşünmek ve yeniden şekillendirmek gerekliliği doğurabilecek olan dolunay, yenilik ve değişiklik yaratma arzusunu ortaya çıkartmakta. Özellikle 15 Mayıs’dan bu yana gelen süreç içinde geliştirmek ve verim almak için uğraş vermekte olduğumuz planlar yeni gelişmelere ve genişlemelere açıklık sergilemekte olabilecekler. Dolunay’ın Antares sabit yıldızı ile olan etkileşimi bu yıldıza ait ifadeler olan güçlü bir savaş yönetimi, başarı hırsı ve hedeflere odaklanma etkisini ortaya çıkaracak. Antares sabit yıldızı acımasızlık, kıskançlık ve takıntılı fikir ve inançlardan kaçınmak koşuluyla büyük başarı sağlayan bir yıldızken takıntılı, fanatik ve acımasız davranışlar büyük yıkım getirecek olabilir (Brady).
Mars ile destekleyici bağıntı içinde olan dolunay, birden fazla yöne doğru ilerleme yönünde gelişmeler bekleyebileceğimizi, yenilik ve genişleme imkanı sağlama yönünü pozitifsel ivme kazanabileceğimizi gösterirken çok fazla yöne dağılmak, limit belirlemekte zorlanıyor olmak ihtimalini gözönünde tutmak gerekmekte.
Ülkemiz natal haritası üzerinde 6-12 aksına düşen dolunay derecesi ilerletilmiş natal Mars’ın tam olarak üzerinde gerçekleşmekte. Ordu, askeri güçler, polis teşkilatı gibi güvenlik ile ilgili birimleri ifade eden konulara dair aktiflik getirebilecek olan görünüm dolunay ile birlikte zorlu karşıtlıklar oluşturabilir. Transit Satürn’ün de natal Mars ile olan gerilimli açısının etkin olduğu bir dönem içine giriyor oluşumuz diğer ülkeler ile olan ilişkilerimizde sorunlar, baskılar ve kısıtlamalar içinde olabileceğimizi ifade etmekte. Toprak, sınır güvenliğine yönelik artan sorumluluklar oluşmakta. Bu konu hakkında daha önceki paylaşımımı https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/02/12/turkiye-acisindan-onemli-gezegen-gecisleri-dikkat-ceken-zamanlar/ linki ile okuyabilirsiniz. Dolunay derecesini dispozite eden gezegen Jüpiter retro ilerleyişinde ve Zuben el Genubi sabit yıldızı ile kavuşum yapmakta. Topluma ait, toplumsal olan gelişmelere yönelik etkiler içinde olacağımızı gösteren yıldız, toplumsal, sosyal reform sağlama isteği ve arzusunu ifade etmekte (Brady).

Merkür İkizler burcunda, 30 Mayıs Çarşamba
İkizler burcu ilerleyişine başlayan Merkür, 30 Mayıs-12 Haziran günlerinde bu burçta hareketini sürdürmekte olacak. İkizler burcunda Merkür yöneticilik sahibidir ve Merkür’ün temel fonksiyonları olan akılsal, zihinsel, mantıksal süreç rahat ve güçlü ifade olanağı bulur. 12 Haziran’ı içine alan önümüzde ki süreç iletişimsel bağların güçleniyor olması ile birlikte haber ağında kuvvetlenme ve genişlemenin artışını getirecektir. Bilgi edinme, bilgiyi dağıtma, paylaşma, yazılı ve sözlü olarak ifade etme yönünde hızlanan ve öne çıkan güncel etkiler ile karşılaşıyor olmak mümkün.

Merkür, Mars üçgeni, 1 Haziran Cuma
Kendimizi rahat, özgüvenli ve dışa açık hissedebilecek olacağımızı ifade eden açının etkili olduğu hafta ortasından hafta sonunu içine alan süre boyunca fikirlerimizi, kararlarımızı, düşüncelerimizi rahatça ifade edebiliyor olabileceğiz. Mars ile üçgen açı yapan Merkür, güçlü ve kararlı bir iletişim ifadesi sağlarken, zihinsel olarak kolay odaklanma, kolay ve hızlı harekete geçme, hızlı düşünmek ve çabuk algılamak sağlayıcı etkilerinin pozitifsel yaratımı ile karşılaşmakta olacağız. Yeni kararlar almak, alınan kararları uygulama geçebilmek için destekler bir enerji olan görünümün etkisi süresince yinede başkalarının etkisi altında kalmış olmamaya, yanılgıya düşmemeye, kendi kararlarımızı kendimiz veriyor olmaya dikkat etmek yerinde olur.

Venüs, Jüpiter üçgen, 1 Haziran Cuma, Venüs, Neptün üçgen, 2 Haziran Cumartesi
Venüs, Jüpiter, Neptün gökyüzünde üçgen oluşturmaktalar. Sevgi, aşk, huzur, duygular, inanç ve hayaller ile ilgili olan görünüm hafta ortasından itibaren etkili. Duygusal olarak hassaslık, şefkat, sevgiye verilen değer anlayışının artışı ile birlikte ilişkiler ve karşılıklı kurulan tüm bağlar üzerinde uyum, akıcılık ve ahenk getirebilecek nitelikte enerjiler oluşmakta. İlişkiler ve ilişkilere bakış açısını çok daha kabullenici, fedakar, merhamet duyan, yardım eden ve şefkat duygusu ile zenginleştirecek olan görünümün etkili olduğu süreci yeni bağlar kurmak, diğer kişiler ile olan ilişkilerimizde uyumu sağlamak açısından da pozitifsel etkisi ile değerlendirebiliriz. Sanatsal, sezgisel ve yaratıcılık barındıran uğraşlar için oldukça ideal bir süreç olarak görebiliriz. İlhamsal enerjiler ile getireceği duyarlılık yaratıcılığı ve hayal gücünü arttırmakta olacak.

Mutlu bir hafta olsun dilerim, sevgiyle…
Dilâra B. Efeoğlu

 

#astroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: