Gianni Versace

Versace.jpg

Gianni Versace, 2 Aralık 1946 doğumlu İtalyan modacı.

20. yüzyılın en renkli ve yetenekli modacılarından biri kabul edilen Versace, moda dünyasına kazandırdığı farklı tasarımlarının yanısıra yine tasarımlarını yapmış olduğu ünlü tiyatro ve sinema kostümleri ile de yeteneğini ve başarısını ortaya koymuştur. Doğum saati güvenilir notu yüksek olan Versace’nin natal haritasında mesleğinde göstermiş olduğu beceri ve sergilediği sıra dışı yaratıcılığını 12. evde yerleşmiş olan Merkür, Venüs ve Jüpiter ile görmekteyiz. Kariyeri ve tanınırlığı ile bağlantılı yerleşimde olan Merkür ve Venüs kavuşumu Versace’nin mesleği olan terzilik, tasarım ve çizim kabiliyetini anlatmakla birlikte almış olduğu mimarlık eğitimini ve yaptığı mimari tasarımları da ifade etmekte. Bu gezegenlerin Akrep burcu yerleşimi tasarımlarının taşıdığı sıradışı çizgiler, kullanmış olduğu iddialı, parlak renkler ve seksi, gizemli, dikkat çekici modeller ile Versace’yi moda dünyasının devrimcisi olarak tanınmaya götürmüş. Güçlü bir 12. ev vurgusu ile birlikte Merkür, Venüs ve Jüpiter’i dispozite eden gezegen olan Mars’ın Yay burcu yerleşiminin oluşturduğu ateşli, coşkulu, enerjik ve idealist yapısının Uranüs ile yapmış olduğu karşıtlık ise Versace’nin moda dünyasının devrimcisi olarak iz bırakmış olmasının bir nevi imzasını taşımakta.

33769764_1926688414062481_3151849535282610176_n.jpgHarmonik Haritalar, Görünmeyeni Görebilmek
Doğum haritasında görünmeyeni görebilmek bir nevi ruhun ve benliğin katmanlarına inebilmek demek olabilecek harmonik haritalar ile çalışmak natal harita okumalarımda özellikle yer vermeye ve derinleşmeye çalıştığım bir alan. Oldukça kapsamlı ve zor bir alan olan bu konu hakkında öğrenecek ve söylenecek çok şey var ama Harmonik haritalara bir örnek teşkil etmesi açısından çok kısaca Gianni Versace’nin haritası üzerinden bahsediyor olacağım.
Gianni Versace’nin natal haritasını 5. ve 7. harmoniğine göre çıkardığımızda; akılsal, zihinsel ve ruhsal kavrayış modeline dair ayrıntılar elde etmiş olmaktayız. 7. harmonik haritasında Mars/Jüpiter/Neptün büyük üçgeni ile Versace’nin ruhsal olarak oldukça zengin bir hayalgücüne, sezgisel ve ilhamsal yeteneklere sahip olduğunu görebiliyoruz. Onu harekete geçiren en önemli güdü ilhamsal yetenekleri ve hayallerini gerçekleştirme dürtüsü olmalı. İlhamsal yetenekleri somutlaştırma form verme yönünde beceri ve yapılandırma gücünü ise natal haritasında da varolan Güneş/Satürn uyumlu açısının burada da kendini tekrarlaması ile görmekteyiz. 5. Harmonik haritasında Güneş/Jüpiter/Satürn arasında varolan 120 derecelik açı irtibatı yine Versace’nin kendine inanan, gerçekleştirmek istediği hedeflere sabırla ilerleyebilme azmi, çalışkanlığı ve inancı hakkında bilgi vermekte. Merkür ve Güneş arasında oluşan kare açı ise olayları farklı bakış açıları ile görmeye ve değerlendirmeye alabiliyor olmanın diğer kişiler ile görüş ayrılığı ve muhalefete düşmeye sebep olabileceğini ifade etmekte. Bununla birlikte akılsal, iletişimsel yönde bağlantı kurma, kıvrak zeka, analiz etme, fikir yürütme konularına dair güçlü bir dinamiğe sahip olabildiğini de görmekteyiz.

Dilâra B. Efeoğlu, Astrologer ASA, APAI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: