18 – 24 Haziran Haftası Gökyüzü Ne Diyor

b84212f0b6be939503b6efca4e52153e.jpg
18 Haziran haftasına astrolojik olarak baktığımızda, Merkür, Jüpiter ve Neptün arasında oluşan görünüm duygusallığın ve sezgiselliğin hafta boyunca artışını ve yine kararlarımızda korumacı, savunmacı olmaya yönelik hislerin öne çıkarak etkili olacağını göstermekte. İdalize edilmiş fikirler, inançlar, duygusal anlam yüklü konular ön plana çıkmaktalar. 21 Haziran Perşembe günü Yengeç burcuna geçen Güneş Yaz gündönümünün işaretçisi. O gün Kuzey Yarım Kürede en uzun gün yaşanmakta olacak. Yine 21 Haziran Perşembe günü kesinleşen derecesine varacak Venüs/Mars karşıtlığı haftanın ilk günlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayabilir. Bu açının getirisi olabilecek durumlar özellikle ilişkilere yönelik zorlayıcı durumlar oluşturabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Merkür’ün Pluto ile yapacak olduğu karşıtlık hafta sonu, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü için önemli görülmekte. Kavgacı, savaşçı, rekabetçi ortamların oluşabileceğine yönelik etkilere işaret edebilen açı, gerilimli, stres yüklü, çekişmelere müsait enerjileri ifade etmekte. Sertleşen iletişimsel dil, yıkıcı, kırıcı olmaya müsaitlik sergilemekte. Akıl oyunları, yanıltıcı bilgiler, manipülasyon adına dikkatli olmakta fayda var.
Merkür, Jüpiter üçgeni, 19 Haziran Salı
Merkür ve Jüpiter arasında oluşan üçgen açı duygusal zekanın güçlenmesine olanak sağlıyor olacak. Aynı anda gökyüzünde varolan Neptün üçgeni ile birlikte bu üç gezegen arasında oluşan büyük üçgen görünümü yoğunlaşan hisler ile birlikte duygusal yönde çalışan ve derinleşen zihin ve algıları öne çıkarmakta. Jüpiter ile uyumlu açı yapan Merkür’ün oluşturacağı etkileri genişleyen haber bağlantıları, iletişimsel yönde artan trafik, konuşmalarda, yazışmalarda, fikirleri ifade etmede kendine güven şeklinde görebilecek olacağız. İyi bir iletişimci gücü verebilecek olan açı, etkili, duygulara hitap eden, yaratıcı zihni arttıran etkiler yaratmakta olacak.
Neptün geri hareketine (Retro) başlıyor
19 Haziran Salı günü durağanlaşan Neptün 20 Haziran Çarşamba günü retro hareketine başlıyor. Balık burcunda retro hareketini 26 Kasım’a kadar sürdürmekte olacak. Neptün’ün retro konumu iç dünyamızda bir takım değişimler yaratıcı olabilecektir. Kendi içine çekilen, duyguları ile daha fazla bağlantı kurabilecek olan bir psikolojik süreci ifade edebilen Neptün retrosu pozitif anlamda; duygusal derinlik, hayal gücünün yaratıcılığı ve ruhsal olarak yenilenen, geçmişin katı ve istenmeyen düşüncelerinden kurtulma anlayışına sahip olabilen bir yapı getirmekte. Fazlasıyla hayal gücünün derinliklerinde kaybolmak, kendini bir duygu yada olaya feda etmek, adamak yoluyla kurban durumuna düşürmek, gerçekleri red etmek ise Neptün retrosunun olumsuz yaratımları olabilir.
Güneş, Yengeç Burcunda, 21 Haziran Perşembe (13:07)
Güneş’in Yengeç burcuna geçiş yaptığı 21 Haziran Yaz gündönümü olarak Kuzey Yarım Kürede en uzun gün yaşanıyor olacak. Yengeç Dönencesine dik bir şekilde gelen Güneş ışınları, Güney Yarım Kürede ise en eğik şeklinde olacak. Yengeç burcuna geçen Güneş, beslemek, büyütmek, korumak, savunmak temelli oluşabilecek bir yapıyı güçlendirmekte olacak.
Merkür, Neptün üçgeni, 21 Haziran Perşembe
Geri hareketine başlamış olan Neptün ile üçgen açı yapan Merkür, hayal gücünün ve yaratıcılığın oldukça duygusal, sezgisel, duyarlı ve güçlü bir konumda olabileceğine işaret etmekte. İlhamsal algılar, hislerin dile getirildiği iletişimsel bir uslup, duygusal yönde çalışan zeka ile karşılaşmak çok mümkün. Artabilecek olan yaratıcı ve derin algılar farklı olanı görmek, olaylara başka bakış açısı ile bakabilmek, yepyeni fikirler oluşturabilmek etkisine sahip. Fazlasıyla duygusal bağ kurulmuş, idealize edilmiş görüş ve fikirlerin sözcüsü olmak, gerçeklik algısını kaybetmek yada hayali inançlar ve istekler peşinde dağılabiliyor olmak ise oluşan açının olumsuz tarafını oluşturabilir.
Venüs, Mars karşıtlığı, 21 Haziran Perşembe
Venüs ve Mars arasında oluşan karşıtlık Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günü oldukça etkin. İsteklerimizi elde ederken nasıl bir uslup içinde olduğumuza dikkat etmemizin faydalı olacağını gösteren açı, kendi bildiğinde ısrar eden, inatçı, dik başlı, kavgacı bir hareket tarzı oluşturabilir. İlişkilere yansıyan yüzünde bu gibi durumlara yol açabilecek olan açının aktif olduğu günler süresinde özellikle ilişkilerimize yönelik davranışlarımızda karşılıklı dengeyi tutturabilmek faydalı olacaktır. Sosyal ve toplumsal olaylar üzerinde de etkisini hissettirebileceğinden kavgacı, fazlasıyla müdehaleci, ben merkezci yönde şekillenen olaylara dikkat etmek gerekmekte.
Güneş, Uranüs sekstili, 23 Haziran Cumartesi
Kişisel olarak farklılığını, kendine has olanı ortaya çıkarmak, benliği özgür ve bağımsızca ortaya koyabilmek açısından Güneş’in Uranüs’den almakta olduğu açı destekler, güçlendirir görünüm oluşturmakta. Yenilikçi bakış açısını arttıran açı ile Amaçlarımızı gerçekleştirmek konusunda kendimizi daha güvenli ve istekli hissedecek olabileceğiz.
Merkür, Pluto karşıtlığı, 23 Haziran Cumartesi
Cuma, Cumartesi, Pazar günleri en etkili günleri olabilecek olan Merkür/Pluto karşıtlığı iletişimin dilini sertleştiren, güç çekişmelerine, güç savaşlarına dönüştüren etkiler yaratmakta. Kavgacı, savaşçı, rekabetçi ortamların oluşabileceğine işaret eden açının etkili olduğu süreç içinde amacını aşan konuşmalar yapmaktan, istemeden yaralayıcı, kırıcı şekilde fikir yada görüşleri açıklamaktan kaçınmakta fayda var.

Mutlu bir hafta olsun dilerim, sevgiyle…

Dilâra B. Efeoğlu

 

 

One Reply to “18 – 24 Haziran Haftası Gökyüzü Ne Diyor”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: