25 Haziran – 1 Temmuz Haftası Gökyüzü

e63895f2ec38980a5c7b17c97e4f19d8.jpg

25 Haziran haftasına astrolojik olarak baktığımızda; Venüs’ün Jüpiter ile olan karesi ile başlayan hafta, kendine güvenmekten aşırı kendine güvenmeye doğru gidebilecek bir ivme çizebilecek. Ne istediği konusunda kararlı ve gerçekçi olmak sayesinde istekleri elde etmek konusunda kolaylık ve imkan yaratıcı olabilecek olan açı, kendi isteklerine fazlasıyla yönelmiş olmanın, kendini beğenmişlik içerisine girmenin oluşturabileceği zararlara da dikkat etmek gerektiğini göstermekte. Çarşamba günü retro hareketine başlayan Mars, 12 Ağustos’a kadar geri hareketini sürdürmekte olacak. Doğru zamanlama ve enerjinin doğru kullanılmasının önemi bu süre içinde oldukça artmakta, dikkate almakta fayda var. (Mars retrosu yazımı ayrıca okuyabilirsiniz). Mars retrosu ile birlikte, Güneş/Satürn karşıtlığı ve Oğlak burcunda gerçekleşen Satürnyen Dolunay önümüzdeki uzunca bir süreci şekillendirmekte olacak göstergeler halini almakta. Perşembe günü gerçekleşecek Dolunay, alınması gereken sorumlulukları gündeme getiren, gerçekçi ve geleceğe yönelik düşünce tarzı ile hareket etme anlayışı taşıyor oluşu ile geçmişte yarım kalmış, tamamlanmamış bir çok oluşumu da tekrar hayatımızda gündem haline getirebilir. Ülkemiz natal haritası Güneş’i ile açısal bağlantı kuran derecesiyle; ülke yönetimi, Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili süreç, devlet yönetimi ile ilgili oluşacak ciddi yapılanmalar, değişimler, alınacak yeni kararlar, yeni oluşumlar üzerinde vurgu taşımakta. Haftaya ait tüm yorumlarımı profilimde yer alan sayfa adresini tıklayarak okuyabilirsiniz.

Venüs/Jüpiter kare açısı, 25 Haziran 2018 Pazartesi
Kendine güvenmekten aşırı kendine güvenmeye doğru gidebilecek bir ivme çizebilecek olan Venüs/Jüpiter kare açısı istek ve zevklere yönelik sınır koymakta zorlanmalar, fazlasıyla kendi isteklerine yönelme, arzu ve taleplerde artış etkisi getirecek olabilir. Ancak bu açı ne istediği konusunda kararlı ve gerçekçi olmak sayesinde istekleri elde etmek konusunda kolaylık ve imkan yaratıcı da olabilir. Kendine, kendi isteklerine fazlasıyla yönelmiş olmanın, kendini beğenmişlik içerisine girmenin oluşturabileceği zararlara dikkat etmek faydalı olacaktır.

Mars Retrosu, 27 Haziran-12 Ağustos
27 Haziran Çarşamba günü geri hareketi öncesi durağan konumuna geçecek olan Mars, aynı gün geri hareketine başlıyor ve 28 Ağustos gününe değin retro hareketini sürdürmekte olacak. Kova burcunda başlayan retro hareketini Mars, 12 Ağustos günü geçiş yaptığı Oğlak burcunun 28. derecesi içerisinde sonlandırıyor ve ileri hareketine başlıyor.
Mars’ın dışa dönük bir yapı içeren aktif enerjisi bu gezegenin retro hareketinin etkili olduğu süre içerisinde dışa dönük olan yapısını kaybeder ve daha fazla içselleştirilmiş, duyguların denetimine girmiş olan bir yapıya bürünür olur. Bu gezegenin retro dönemi boyunca geleceğe yönelik hareket etmek, istekler yada amaçlar adına mücedele ediyor olmak zor olmaya başlayabilecektir. Kendini, isteklerini, arzularını açıkça ifade etmek güçleşir. Enerjinin bir nevi içe dönüş halini ifade edebiliyor olan Mars retrosu, baskılanan, sınırlandırılan, kontrol altına alınmaya çalışılan eylem ve hareket güdüsünün ortaya çıkarabileceği pasifize edilmişlik, içe kapanıklık, pasif agresiflik, öfke, korku ve tereddüt içinde olma, sürekli bir savunma hali geliştirme, yanlış zamanlama ve yanlış kararlar gibi durumlara yol açıcı olabilir. Retro süresi boyunca yeni alınacak kararlara ve girişimlere yönelik dikkatli ve ayrıntılı düşünebilmek, yanlış yada acele kararlar ile hareket etmiyor olmak sonrasında olumsuz durumlar ile karşılaşıyor olmamak adına oldukça önemlidir.
Enerjinin kanalize edilebileceği alan, yeni başlangıçlar yerine, tamamlanması gereken, bitirilmesi gereken işler, projeler olduğunda bu durum retro Mars’ın doğru bir kullananımı halini alabilir. Yeni proje üretmek yerine varolan projelerin elden geçiriliyor ve yanlış, eksik yönleri ile tamamlanıyor olmasına olanak verebilecek olan süreci bu yönüyle değerlendirebiliriz.
Sabit hali almış bir fikir ile hareket etmek, kurallara uymakta zorlanmak, kuralları yıkmak üzere gelişen bir hareket tarzı, inatçı ve direnişçi bir yapı içinde olmak yönünde enerjier oluşturabilecek olan Mars retrosu, hem kişisel olarak hem sosyal, toplumsal davranışlar, olaylar üzerinde savaşçı, reformist, radikal çıkışlı etkiler ile görünebiliyor olacak.

Güneş/Satürn karşıtlığı, 27 Haziran 2018 Çarşamba
Yengeç burcuna geçen Güneş, Oğlak burcunda ve retro hareketinde olan Satürn ile karşıt açı ile ilerlemekte. Önemli görevler, yükler ve sorumlulukları üstlenmek zorunda kalabilecek olduğumuzu gösteren açı, bugüne kadar yapmamız gereken ve üzerimize almakta geciktiğimiz yada kaçındığımız görevleri yerine getirmemiz için çalışan bir zaman dilimi halini alabilir. Tüm hafta boyunca etkili olan açı, zorlayan, sınırlar ve mecburiyetler getiren etkileri ile Perşembe günü gerçekleşecek olan Oğlak burcu dolunayı haritasınında önemli bir göstergesini oluşturmakta.

Oğlak Burcunda Dolunay, 28 Haziran Perşembe (07:52)
Oğlak Burcunun 6. derecesi içinde gerçekleşen dolunay, gerçekçi, ciddi, sorumluluk duygusu yüksek, görev anlamı taşıyabilen ciddiyette gelişen durumlar ve olayların gelişimi içerisinde olabileceğimiz bir sürece işaret etmekte. Dolunay zamanları kutupsallık ilkesi taşırlar. Güdüsellik taşıyan Yeniay zamanlarına göre çok daha fazla farkındalık içinde olmaya yönlendiren türde enerjilere açık olan gelişmelere işaret ederler. Karşıtlık ilkesi her türlü ilişkiler üzerinde bir ayna görevi görürcesine çalışarak tamamlanma sağlama akışı yaratırlar. Oğlak Burcunda Ay, retro ilerleyişinde olan Satürn ile kavuşum yapmakta. Yengeç Burcunda Güneş, Ay tarafından diposite edilmekte. Sağlamcılık, verim arama, düzen ve sistem oluşturma yönünde artan duygular ve ihtiyaçlarımızın öne çıktığı bu süreçte gerek ailevi, gerek toplumsal konulara dair yeni alınacak kararlar, önemli gelişmeler, önemli değişimler içerisinde olabileceğiz. Alınması gereken sorumlulukları gündeme getiren, gerçekçi ve geleceğe yönelik düşünce tarzı ile hareket etme anlayışı taşıyan dolunay geçmişte yarım kalmış, tamamlanmamış bir çok oluşumuda tekrar hayatımızda gündem haline getirebilir. Ülkemiz natal haritası Güneş’i ile açısal bağlantı kuran Dolunay derecesi, ülke yönetimi, Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili süreç, devlet yönetimi ile ilgili oluşacak ciddi yapılanmalar, değişimler, alınacak yeni kararlar, yeni oluşumlar üzerinde vurgu taşımakta. Türkiye natal haritası Mars yerleşimi için önemli bir tetikleyici halini alan Oğlak burcu dolunayı, gençler ve gençleri içine alan gelişmeler, meclis çalışmalarına yönelik hareketlenmeler ile stres gündem yaratacağa benzenmekte.

Merkür, Aslan Burcunda, 29 Haziran Cuma (08:34)
29 Haziran Cuma günü Aslan Burcuna geçiş yapan Merkür, 25 Temmuz günü bu burçta retro hareketini gerçekleştiriyor olacak ve 6 Eylül günü Başak burcuna geçene değin Aslan Burcu ilerleyişini sürdürüyor olacak. Aslan burcunda ilerleyen Merkür, güçlü, yönetken, otoriter, dikkat çekici yönde bir uslup içeren iletişimsel bir dil ve zihinsel yapı oluşturacaktır. Kendi bildiğinde, kendi fikirlerinde ısrar etmek, kendi fikirlerini kabul ettirmek yada düşünceleri ile takdir, onay almak arzusu ve arayışı artış içinde olacaktır. Tüm bu süre içinde oldukça baskın hali alacak fikir dayatmaları, sözünün dinlemesini talep eden tavır ve beklentilerin yaratacağı gerelimli bağlantılar ön plana çıkacaktır. Güvenli bir sözcü, güvenli ve gösterişli bir iletişimci ortaya çıkaracak olan Merkür,Aslan yerleşimi tüm yaz ayları boyunca, fikirler, konuşmalar, söylemler ile öne çıkan figürleri işaret etmekte.

Merkür/Uranüs kare açısı, 30 Haziran Cumartesi
Yönetkenlik, buyurganlık ve asilik taşıyabilecek bir iletişimsel dil getirebilecek olan Merkür/Uranüs kare açısı haftanın Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü için aktif olacak. Kendine güvenen, fikirlerini ortaya koymak konusunda cesaret getiren görünüm olumlu anlamda kullanıldığında yepyeni fikirleri ortaya çıkarabilen, fikirlerini, düşüncelerini paylaşma cesareti ve gücü getrien, etkili iletişim kurma tarzı yaratan enerjileri artırmakta olacak. Olumsuz anlamda ise, tutarsız söylemler, aşırı güç ve beğeni peşinde olma amaçlı konuşmalar, sabırsız, aceleci kararlar ile gelişen davranışlar oluşturabilir.

Dilâra B.Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: