2 – 8 Temmuz Haftası Gökyüzü Ne Diyor

9a2642a6e8ae4676c8185aac5ce62c8d.jpg
2 Temmuz haftasında bizi neler bekliyor, astrolojik olarak gökyüzüne baktığımızda yeni haftada iyimserlik, mutluluk, geleceğe odaklanmak ve umut ile ilgili duyguların getireceği pozitifsel bakış açısı ile karşılaşabilecek olacağımızı söyleyebiliriz. Kendimize olan güvenin artmakta olduğunu fark edebilir ve yapmak, gerçekleştirmek istediğimiz şeyler için başarabilecek olmaya inanmanın getireceği gücü bulacak olabiliriz. Artan duygusallığın ortaya çıkarabilecek olduğu duyarlılık, yardım severlik ve empati ile birlikte çevremizde gelişen olaylara yaklaşımımız çok daha ilgili, sevgi içeren ve özverili bir hal alacak olabilir. Kendimize olan güvenin artması, iyimserlik duygusunu pozitifsel yaratımı ile kullanabilmek hayatımıza olumlu gelişmeler sağlayabilirken sözlere ve konuşmalara dikkat etmek yerinde olur. Özellikle, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri bu açıdan dikkatli olmakta fayda var. Amacını aşan konuşmalar, acele verilen kararlar, öfkeli, tartışmacı bir tarz ve  iletişimsel uslup zarar verici olabilir.

Merkür, Satürn 150’lik açısı, 3 Temmuz Salı
Aslan burcu ilerleyişinde olan Merkür’ün, Satürn ile 3 Temmuz Salı günü kesinleşecek olan 150 derecelik açısı Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü için etkili olacak. Zihinsel olarak kendimizi baskı altında hissedecek olabilir, fikirlerimizi, görüşlerimizi karşımızdakilere iletmekte sorun çekecek olabiliriz. Anlaşılamama korkusu ya da kendi fikirlerinden emin olmama ve kararlarını uygulama koymakta zorlanıyor olma etkisi yaratabilecek açının etkin olduğu günler, zihinsel olarak kendi düşünce ve kararlarımıza odaklanmayı başarabilmek faydalı olacaktır.
Güneş, Jüpiter üçgeni, 5 Temmuz Perşembe
Güneş ve Jüpiter arasında uyumlu gösterge oluşturan açı, 5 Temmuz Perşembe günü tam derecesinde olmakla birlikte tüm hafta için etkili olabileceğini söyleyebiliriz. Yaşam enerjisini, amaç duygusundaki coşkuyu, isteği, geleceğe ve kendine olan güveni, inancı arttıran ve destekleyen açı, Salı ve Çarşamba günleri, Balık burcu ilerleyişinde olan Ay ile büyük su üçgen kalıbı oluşturmakta. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri yoğunlaşan duygular ile kendimizi bir amaca adamak, aile bağları, birlikteliklere yönelik artan iyimserlik hisleri ile davranabiliriz. Yardım etmek ve fedakarlık içinde bulunmak yönünde duygularımızın artacak olacağı tüm hafta boyunca yapıcı olmanın, olaylara pozitifsel yaklaşabiliyor olmanın getirebileceği olumlu enerjileri gerek aile yaşantılarımıza gerek amaç ve isteklerimizi gerçekleştirmek için aradığımız güven ve inanç duygusuna çevirebilir ve bir fırsat yada şans olarak değerlendirebiliriz.
Merkür, Mars karşıtlığı, 5 Temmuz Perşembe
Merkür ve Mars arasında oluşan karşıtlık, yazılı, sözlü, görsel her türlü iletişim üzerine gergin, agresif, fazlasıyla ben merkezci yada yanlı, tartışmaya açıklık sergileyen türde enerjiler taşıyor olacak. Fikirleri ortaya koymanın, kendini, düşüncelerini güvençli bir şekilde ifade edebiliyor olmanın gerektirdiği dinamikliği sağlayabilecek olmak açının pozitifsel yaratımı olmakla birlikte açı, iletişimin dilini sertleştiren, kavgacı, iddiacı, baskın ve öfkeli bir hal almasına sebep olabilecek etkiler de taşımakta. Özellikle Merkür/Mars karşıtlığının etkisinin maksimumda olduğu Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri bu açıdan dikkatli olmakta fayda var. Amacını aşan konuşmalar, acele verilen kararlar, öfkeli, tartışmacı bir tarz taşıyan iletişimsel uslup zarar verici olabilir.
Güneş, Neptün üçgeni, 8 Temmuz Pazar
Güneş ve Neptün arasında oluşan üçgen açı, yaşamsal enerjimiz üzerinde hassas duyguların oluşturduğu koşulların artmakta olduğunu göstermekte. Artan duygusallığın ortaya çıkarabilecek olduğu duyarlılık, yardım severlik ve empati ile birlikte çevremizde gelişen olaylara yaklaşımımız çok daha ilgili, sevgi içeren ve özverili bir hal alacak olabilir. İsteklerimiz ve amaçlarımız hayallerimizin, ideallerimizin izlerini taşımakta olabilir. İlhamsal duyguları ve sezgileri arttıran görünüm, sanatsal yaratıcılık, ruhsal yönelimler açısından da güçlendirici etkileri ile değerlendirilebilinir.

Dilâra B. Efeoğlu

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: