9 Temmuz-15 Temmuz Haftası Gökyüzü Ne Diyor

 

e9699ad29787670009319c513ec0c45e.jpg

9 Temmuz haftası için astrolojik olarak gökyüzüne baktığımızda bu haftanın en önemli gezegen hareketi olan Yengeç burcunda Güneş Tutulması 13 Temmuz Cuma günü. Tutulma kişisel ihtiyaçlarımız, yaşama bakış açımız, ailevi bağlarımız, alışkanlıklarımız üzerinde etkisini hissettirebilecek. Pazartesi günü ve sonrasındaki özellikle 3 gün toplumsal konular, siyasi arena üzerinde de etkisini görebileceğimiz fanatikleşmiş inançlar, fazlasıyla idealize edilmiş fikirler tartışma zemini oluşturmakta olabilecek. 10 Temmuz Salı günü itibari ile Venüs burç değiştiriyor, kendimizi, beğeni, istek ve değer anlayışımızı değişmiş bulacak olabiliriz. Fayda ve Zarar görüş açısı taşıyan türde enerjileri ilişkilerimize yansımakta olurken, kişisel olarak kendimize doğrulttuğumuz eleştirel bir göz ile değişime açık olabileceğiz. Ve Jüpiter ileri hareketine başlıyor, içsel olarak bize anlam katan şeyleri artık dışsal olarak yaratmaya yönelik istekler ile çalışabilir olacağız.

Merkür/Jüpiter karesi, 9 Temmuz Pazartesi
Merkür, Jüpiter arasında oluşan kare, Jüpiter’in retro hareketinden çıkmasının hemen öncesinde gerçekleşiyor olacak. Özellikle 4 gün boyunca sözlerimizi, konuşmalarımızı abartılı bir seviyeden sarf ediyor olmamaya özen göstermek yerinde olur. Aşırı sabit fikirlilik sergileyen türde fikirler ortaya sunmak, kendi fikirlerini ısrarla bir diğer kişiye yada kişilere kabul ettirmeye çalışmak etkisi doğurabilecek olan açının olumsuz yaratımlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. Toplumsal konular, siyasi arena üzerinde de etkisini görebileceğimiz fanatikleşmiş inançlar, fazlasıyla idealize edilmiş fikirler tartışma zemini oluşturabilir.
Venüs, Başak Burcunda, 10 Temmuz Salı (05:32)
Venüs’ün Başak burcuna geçişi, sevgi, güzellik, aşk ve değer anlayışımıza değişkenlik getirecek. Başak burcunun gerçekçi, analizci ve eleştirel yapısı ile her şeyi kolay beğenmeyecek, her şeyde fayda ve verim arayacak ve ancak bir fayda, bir verim içeren şeyleri güzel bulacak olabiliriz. İlişkilere karşı temkinli yaklaşmak, sosyal hayatı daraltmak, iş hayatına yönelmek Venüs’ün Başak burcunda ortaya çıkaracağı etkiler olacak.
Jüpiter ileri hareketine başlıyor, 11 Temmuz Çarşamba
10 Mart 2018 ‘den bu yana retro hareketinde olan Jüpiter, 9 Temmuz günü durağan konumuna geçiyor ve 11 Temmuz Çarşamba günü Akrep burcunun 13. derecesinden ileri hareketine başlıyor. Jüpiter’in retro dönemleri dışa yansımasına nazaran daha çok içselleştirilmeye alınan duygular ve düşünceler oluşturmaktaydı. Anlam arayışı, sorgulanmaya alınan düşünceler ve inançları içermekteydi. İleri hareketine başlayan Jüpiter, düşüncesel olarak büyütmek genişletmek istediğimiz fikirlerimiz, yaratmak istediğimiz, oluşturmak istediğimiz yeni koşullar için dışa açık ve inançlı, güvenli bir psikoloji getirmekte olacak. Genişleme ve ilerleme kaydedebilecek yeniliklere açık olmayı ifade eden Jüpiter’in soyutsal, inançsal, felsefi, filozofik bakış açısı Akrep burcunun güç deneyimleme ve dönüşme, dönüştürme yaratan formunu şekillendirmeye devam ediyor olacak. Jüpiter’in Akrep burcunda ne ifade ettiğini paylaştığım daha önceki bir yazımı https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/10/06/jupiter-akrep-burcunda/ linki ile okuyabilirsiniz.
Venüs/Uranüs üçgeni, 12 Temmuz Perşembe
Perşembe günü kesinleşecek Venüs/Uranüs üçgen açısı, Başak burcu ilerleyişine başlayan Venüs ile birlikte, ilişkilerimize, bağlılıklarımıza ve ne değer veriyoruz, ne istiyoruz neyi seçiyoruz türü tutumlarımıza karşı yenilikçi, gözden geçirici, değişim arzulayıcı bir bakış açısı takınıyor olacağız. 13 Temmuz Güneş Tutulmasınında etkili bir açısını oluşturan Venüs/Uranüs açısı, gerçekçi, verim ve fayda/zarar anlayışını psikolojik düzeyde yükseltiyor ve özellikle ilişkilere bakış açımıza yansıtıyor olacak.
Güneş/Pluto karşıtlığı, 12 Temmuz Perşembe
Güç çekişmelerine sahne olabilecek olayların ve durumların gelişebileceğinin işaretçisi olan Güneş-Pluto karşıtlığının aktif etkisi hafta boyunca sürmekte olacak. Baskıcı, zorlayıcı türde enerjilerin hakim olacağı hafta ortaya çıkabilecek olan gerilimi yüksek, kriz yaratmaya dönük olaylar ile karşılaşma olasılığının yüksek oluşuna karşı hazırlıklı ve dikkatli olmak önemli. Kişisel olarak istek ve irademizi olaylar üzerinde yıkıcı, yok edici biçimde kullanıyor olmaya yönelmek yerine, güçlenen, artan kontrol güdümüzü gerçekten değiştirmek istediğimiz, bir dönüşüm aradığımız yönlerimize doğru çevirmek arzu edilen değişimleri sağlamamız açısından fayda getirici olabilecektir.
Güneş Tutulması, 13 Temmuz Cuma
13 Temmuz Cuma günü saat 05:47 dolaylarında Yengeç Burcunun 20. derecesi içinde bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor olacak. Yenilikler, değişimler, farklılaşımlar, başkalaşımlar yaratma güdüsü doğurabilecek olan tutulma özellikle önümüzdeki 1 ay boyunca hem psikolojik seviyede hem de psikolojik seviyeden davranış biçimimize yansıyan biçimde, alışkanlıklarımız, bağlılıklarımız, bağımlılıklarımız üzerinde yenilenmeye, dönüşmeye, dönüştürmeye yönelik etkiler yaratmakta olacak. Tutulmanın oluşturduğu enerjiyi kişisel olarak en üst seviyede ailevi bağlar, kadın-erkek ilişkileri, sevgi, paylaşım, duygusallık temalı konular ve durumlar üzerinde görebiliyor olacağız.
Kuvvetli bir başlangıç yaratma enerjisi taşıyan tutulma; sevgiye, ilgiye, güvenlikli ve korunaklı alan oluşturmaya yönelik amaç ve isteklerimizi güçlendirmekte. Sevgi, ilgi, duygular üzerine kurulmuş ilişkilere, bağlılıklara ihtiyaç hissetmenin getirdiği kararlar, ani çıkışlar, hızlı yeni hedef belirlemelerin getirisi olabilecek davranışlar ve durumlar ile karşılaşabiliyor olmak mümkün.
Venüs, Satürn ve Uranüs arasında toprak elementinde oluşan büyük üçgen görünümü, tutulma derecesinin Pluto ile yapmış olduğu güçlü karşıtlığın şekillendirici, dönüştürücü, yenileyici etkisinin odak noktası alanını halini alacak gibi görülmekte. Sağlam, kalıcı, güven veren ve sorumluluk duygusu taşıyan ilişkiler kurmaya yönelik pozitif yönde istekler ve yapılanmalar içinde olabilmeyi destekleyen, şans ve fırsat sağlayabilecek olan büyük üçgen kalıbı Uranüs ile birlikte, bizi değişime götürebilecek, yeniliklere ve geleceğe pozitifsel bakış açısı sağlayabilecek. Bu arada asıl önemli noktayı oluşturabilecek olan ve gözden kaçması mümkün olmayan bir gösterge var ki o da tutulma derecesi ile böylesi etkili bir karşıtlık oluşturan Pluto. Pluto, yapılandırmak güdüsünü taşıdığımız sevgi, ilişkiler, karşılıklı bağlar üzerine sorgulayan, denemeye tabii tutan, sınayan ve gerektiği yerde kriz çıkararak dönüşüme sebep olacak güçte etkiler ile kendisini gösterebilir olacak. Biz oluşturmak istediğimiz sevgi temalı, duygu temalı ve güven arayışı temalı her türlü isteğimizi elde etmenin derin arzusunu duyarken, maddi ve manevi güvenli alanımızı oluşturmak için mücadeleci, kontrolcü, denetimci ve baskılayan, sınırları elinde tutmak isteyen bir yapı içinde olabileceğiz.
Tutulma Castor sabit yıldızı ile kavuşum yapmakta. Yaratıcı enerji ile ilişkilendirilen Castor’u , Bernadette Brady’ i kolay ve sorunsuz bir şekilde elde edilebilecek olan başarı ve yaratıcılık olarak ifade etmekte. Tutulmanın açığa çıkardığı enerjileri doğru bir şekilde değerlendirebilmek; dönüşüme ihtiyacı olduğunu farkettiğimiz duygusal yapımıza artık dönüşümünü gerçekleştirmesi için izin vermeyi seçmek ve olayların alt yazısını gerçekçi, güçlü ve objektif bir bakış açısı ile görebilmeyi sağlayabilir olduğumak, bizi geçmişin eksik ve tamamlanmamış sorumluluklarından, tortularından kurtaran, ileriye taşıyan gelişmeleri ruhsal olarak kazanabilmek demek.
Ülkemiz natal haritasının 1. evi üzerinde gerçekleşen tutulma, toplumsal boyutta da milli duygular, vatan ve milletin birliği ve beraberliğine dair duygulara dair temaları ön plana çıkmaktalar. Tutulma ülkemiz için güvence arayışının getirisi olabilecek birlik olmaya, koruyucu ve kollayıcı olmaya dair duygusal ihtiyaçların getrisi olabilecek bir hareket anlayışının doğacağına işaret etmekte. Ailevi konular, ailevi konu halini alabilecek bir psikoloji taşıyan şekilde korumak, koruyucu olmak, annelik etme benzeri anaçlık içeren duyguların ortaya çıkaracağı duygusallığın yükselen etkisi ile yeni girişimler, değişimlere yönelik istek ve girişimler ortaya çıkacak olabilir. Fazlasıyla korumacı ve içe dönük davranışlar, fazlasıyla savunmacı, savunmacı olacağım derken yıkıcı bir psikoloji içine girmek ile doğrudan bağlantılı bir profil çizen toplum yüzü haline gelebiliriz. Bu durum diğer ülkeler ile olan ilişiklerimize yansıyan gergin bir atmosfer yaratacak olabilir.
Tutulma özellikle 8 Temmuz-17 Temmuz arası doğumlu Yengeç burcu kişilerini ve haritalarında Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçlarında 20 derece +/- 5 derece ‘de bir gezegen yada noktası olan kişileri daha belirgin etkileyebiliyor olacak.
Venüs/Satürn üçgeni, 14 Temmuz Cumartesi
Venüs’ün Satürn ile oluşturmakta olduğu açı, gerçekçi, kalıcı, yapılandırılabilir bir anlayış taşıyan ilişkilere yönelik şans ve fırsat sağlayıcı olabilecek. Bir ilişkinin yada işbirlikleri, ortaklıklara yönelik olarak gereken sorumluluğu üzerine alabilmek, uzun vadeli planlara ve yatırımlar yapabilmek demek olan açı, istekler, ihtiyaçlar, arzular üzerinde sağlamcılık ve kalıcılık beklentileri ile hareket etme dürtülerini desteklemekte. Olumlu, geleceğe yönelik güçlü adımlarla ilerleyebilecek, kalıcı yönde alınan kararlar isteklerimizi, ilişkilerimize yönlendirebiliriz.

Mutlu bir hafta olsun dileklerimle…

Dilâra B.Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: