Güneş Tutulması 13 Temmuz 2018

d9b3cafa9f6645f2635d753d4241b7a7.jpg

Alışkanlıklarımız, bağlılıklarımız, bağımlılıklarımız üzerinde yenilenmeye, dönüşmeye, dönüştürmeye yönelik etkiler yaratmakta olacak Güneş Tutulmasının etkisini kişisel olarak en üst seviyede ailevi bağlar, kadın-erkek ilişkileri, sevgi, paylaşım, duygusallık temalı konular ve durumlar üzerinde görebiliyor olacağız.

Güneş Tutulması, 13 Temmuz Cuma

13 Temmuz Cuma günü saat 05:47 dolaylarında Yengeç Burcunun 20. derecesi içinde bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor olacak. Yenilikler, değişimler, farklılaşımlar, başkalaşımlar yaratma güdüsü doğurabilecek olan tutulma özellikle önümüzdeki 1 ay boyunca hem psikolojik seviyede hem de psikolojik seviyeden davranış biçimimize yansıyan biçimde, alışkanlıklarımız, bağlılıklarımız, bağımlılıklarımız üzerinde yenilenmeye, dönüşmeye, dönüştürmeye yönelik etkiler yaratmakta olacak. Tutulmanın oluşturduğu enerjiyi kişisel olarak en üst seviyede ailevi bağlar, kadın-erkek ilişkileri, sevgi, paylaşım, duygusallık temalı konular ve durumlar üzerinde görebiliyor olacağız.

Kuvvetli bir başlangıç yaratma enerjisi taşıyan tutulma; sevgiye, ilgiye, güvenlikli ve korunaklı alan oluşturmaya yönelik amaç ve isteklerimizi güçlendirmekte. Sevgi, ilgi, duygular üzerine kurulmuş ilişkilere, bağlılıklara ihtiyaç hissetmenin getirdiği kararlar, ani çıkışlar, hızlı yeni hedef belirlemelerin getirisi olabilecek davranışlar ve durumlar ile karşılaşabiliyor olmak mümkün.

Venüs, Satürn ve Uranüs arasında toprak elementinde oluşan büyük üçgen görünümü, tutulma derecesinin Pluto ile yapmış olduğu güçlü karşıtlığın şekillendirici, dönüştürücü, yenileyici etkisinin odak noktası alanını halini alacak gibi görülmekte. Sağlam, kalıcı, güven veren ve sorumluluk duygusu taşıyan ilişkiler kurmaya yönelik pozitif yönde istekler ve yapılanmalar içinde olabilmeyi destekleyen, şans ve fırsat sağlayabilecek olan büyük üçgen kalıbı Uranüs ile birlikte, bizi değişime götürebilecek, yeniliklere ve geleceğe pozitifsel bakış açısı sağlayabilecek. Bu arada asıl önemli noktayı oluşturabilecek olan ve gözden kaçması mümkün olmayan bir gösterge var ki o da tutulma derecesi ile böylesi etkili bir karşıtlık oluşturan Pluto. Pluto, yapılandırmak güdüsünü taşıdığımız sevgi, ilişkiler, karşılıklı bağlar üzerine sorgulayan, denemeye tabii tutan, sınayan ve gerektiği yerde kriz çıkararak dönüşüme sebep olacak güçte etkiler ile kendisini gösterebilir olacak. Biz oluşturmak istediğimiz sevgi temalı, duygu temalı ve güven arayışı temalı her türlü isteğimizi elde etmenin derin arzusunu duyarken, maddi ve manevi güvenli alanımızı oluşturmak için mücadeleci, kontrolcü, denetimci ve baskılayan, sınırları elinde tutmak isteyen bir yapı içinde olabileceğiz.
Tutulma Castor sabit yıldızı ile kavuşum yapmakta. Yaratıcı enerji ile ilişkilendirilen Castor’u , Bernadette Brady’ i kolay ve sorunsuz bir şekilde elde edilebilecek olan başarı ve yaratıcılık olarak ifade etmekte. Tutulmanın açığa çıkardığı enerjileri doğru bir şekilde değerlendirebilmek; dönüşüme ihtiyacı olduğunu farkettiğimiz duygusal yapımıza artık dönüşümünü gerçekleştirmesi için izin vermeyi seçmek ve olayların alt yazısını gerçekçi, güçlü ve objektif bir bakış açısı ile görebilmeyi sağlayabilir olmak, bizi geçmişin eksik ve tamamlanmamış sorumluluklarından, tortularından kurtaran, ileriye taşıyan gelişmeleri ruhsal olarak kazanabilmek demek.

Ülkemiz natal haritasının 1. evi üzerinde gerçekleşen tutulma, toplumsal boyutta da milli duygular, vatan ve milletin birliği ve beraberliğine dair duygulara dair temaları ön plana çıkmaktalar. Tutulma ülkemiz için güvence arayışının getirisi olabilecek birlik olmaya, koruyucu ve kollayıcı olmaya dair duygusal ihtiyaçların getirisi olabilecek bir hareket anlayışının doğacağına işaret etmekte. Ailevi konular, ailevi konu halini alabilecek bir psikoloji taşıyan şekilde korumak, koruyucu olmak, annelik etme benzeri anaçlık içeren duyguların ortaya çıkaracağı duygusallığın yükselen etkisi ile yeni girişimler, değişimlere yönelik istek ve girişimler ortaya çıkacak olabilir. Fazlasıyla korumacı ve içe dönük davranışlar, fazlasıyla savunmacı, savunmacı olacağım derken yıkıcı bir psikoloji içine girmek ile doğrudan bağlantılı bir profil çizen toplum yüzü haline gelebiliriz. Bu durum diğer ülkeler ile olan ilişkilerimize yansıyan gergin bir atmosfer yaratacak olabilir.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: