Venüs/Neptün Karşıtlığı, Hayaller, İdealleştirilmiş Sevgi

4674b445dca60965b361684e12a4367c.jpg

Venüs, Neptün ile karşıt açı yaptığında özellikle istekler ve ilişkilerimiz üzerine yansıyan kafa karıştırıcı, gerçeklik algısından uzaklaştıran, hayal gücünün zaaflarının devrede olabileceği etkiler altında olmaya başlarız. Ortaya çıkabilecek olan duygusal aşırılıklar; istekler, arzular ve aranılan güven, konfor, huzur üzerinde fazlasıyla beklentili yada fazlasıyla fedakarlık yapmaya yönelik durumlar yaratmakta olur. Gerçek olabilmekten uzak istekler içine girmek ve kişisel hareket tarzını bu yanıltıcılık barındırabilecek olan arzulara, taleplere göre yönlendirmeye çalışmak aldatıcı, yanıltıcı bir hareket tarzı oluşturur.
24 Temmuz Salı günü kesinleşen derecesine varacak olan Venüs/Neptün karşıtlığının içinde bulunduğumuz süreci, hayal gücünün öne çıktığı, duygusal karışıklıklar yaşayan, gerçeklik algısının kaybedilebilindiği bir süreç haline getirebileceğini bilerek değerlendirmek ve hem kendi isteklerimize hemde karşılıklı ilişki içerisinde edindiğimiz role karşı gerçekçi bakış açısını kaybetmiyor olmakla bakabiliyor olmak faydalı olur.
İçsel farkındalık ile bakmaya çalıştığımızda hayaller ve gerçekler arasında gereken köprüyü kurabilmemizi sağlamaya çalışan görünüm; mükemmelliyetçilik peşinde arzulardan, fazlasıyla gerçekçi olmak adına aşk yada sevgi duygusunu arka plana atmış, kaybetmiş yada değersizleştirmiş hayat görüşünden uzaklaşmak ve yeni bir denge kurmanın zorlayan yaratıcılığı taşımakta. Olayları ve duygu durumumuzu doğru değerlendirebiliyor olmak ile bizde kendimize bir de bu açıdan bakabiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: