Mars/Uranüs Kare açısı 2 Ağustos Perşembe

54e3feec84e6e5a7f0f535dc47248c62.jpg

İçinde bulunduğumuz 30 Temmuz haftası Mars ve Uranüs gezegenleri arasında oluşan kare açı iki gezenin arasında gerçekleşmekte olan döngünün son kare açısı fazını oluşturmakta. 27 Temmuz Ay tutulmasının baş aktörü olan Mars şimdi Uranüs ile açısını tam derecesine vardırmakta ve bunu yaparken retro hareketini sürdürmekte. Retro öncesi, içinde bulundukları Kova/Boğa burçlarında gerçekleşen açının ilk kesinlik kazandığı tarih 16 Mayıs. Açı, iki gezegenin retro hareketleri dolayısıyla kendini 2 Ağustos, 19 Eylül günleri tekrarlıyor olacak ve döngü 13 Şubat 2019 günü Koç burcunda iki gezegenin kavuşumları ile yenisi başlamak üzere son bulacak.

Boğa burcunda Uranüs sistem ve düzen kurma güdüleri üzerine oluşturduğu etkileri bu gezegenin kendini ifade etme tarzı olan asi, sıradışı, öngörülemez, dediğim dedik, inatçı ve terör estiren biçim ve form alarak sürdürmekteyken Mars ile kapanan kare açısına girmiş olması aşırılaşacak, sabitlik arayışı getirecek tarzda bir hareket anlayışı oluşturmakta. Kova Burcunda Mars’ın devrimci, reformist, özgürlükçü hareket anlayışı ile oluşan gerilimli bir süreç açığa çıkmakta.

Mars ve Uranüs açıları, istekleri elde etmeye yönelik yüksek bir motivasyon ve yüksek bir harekete geçme anlayışı barındırır. Mars’ın Uranüs ile oluşturdukları açı niteliksel olarak mücadeleye, harekete, eyleme yönelik dinamizm yaratmakta. İki gezegenin içinde bulundukları burçlar direnç enerjisini arttıran türde enerji oluşturmaktalar. Ulaşmak istenilen hedefe doğru odaklanılan bir yapı sağlayan gezegenlerin açısal bağlantısında – açı kare görünümü aldığında – ısrarcılıktan, isyankarcılığa doğru ilerleme gösteren bir çizelge oluşturabilir.

Uzun döneme yayılan etkiler ile birlikte kendi bildiğinde aşırı ısrarcı davranışlar, plansız ve düşüncesiz hareketler, ani karar vermek, riske açık davranışlar, kural ve düzen karşıtı güdülerin getirisi olan isyankarlık, sıradışı, alışılmadık çıkışlar açının oluşturabileceği ve olumsuzluk yaratabilecek bazı davranış biçimleri. Toplumsal, global boyutta etkisi ile açı bütünseli kapsayan mekanizması ile kendini hissettirmekte. Ay Düğümleri ile olan bağlantısı Mars’ın taşıdığı hareket anlayışına önemli etkiler katmakta. Bu konu hakkında daha önce paylaşmış olduğum makalemi https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/07/14/global-karma-mars-guney-ay-dugumu-kavusumu-uranus-karesi/ adresinden – Global Karma – Mars/Güney Ay Düğümü Kavuşumu/Uranüs Karesi başlığı ile okuyabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz sürecin getirebileceği olaylara karşı verdiğimiz dürtüsel tepkilerimizi kontrol altına alabiliyor olmak açının yarattığı yüksek motivasyonu olumlu şekilde hayatlarımıza yansıtma imkanı tanıyor olabilir. Hareket anlayışının diğer etkenlerden bağımsızlaşma yönünde güçlenmesi istekleri cesaret ile ortaya koyabilmek, mücadele gücünün, efor ve enerjinin fazlalaşması, inisiyatif alma cesareti açının pozitifsel yaratımı halini alabilir.

Doğa koşulları üzerinde de etkisini gösterebilecek olan açı, yerküre hareketlenmelerinin artmasına sebep olabilir. Depremlerde, yanardağ patlamalarında artış olma ihtimali ile taşımacılık, ulaşım alanında oluşabilecek büyük kazalara dikkat etmek faydalı olur. Ülkemiz içinde açı, ekonomik istikrarı sağlama zorluğu getirmekle birlikte meclis içi dengeleri zorlayan, ayrılık, değişim rüzgarları getiren etkiler taşımakta.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: