6 – 12 Ağustos Haftası Gökyüzü Ne Diyor

0c467befb2018521c97191e91815cc77.jpg

Güneş/Jüpiter kare açısı, 7 Ağustos Salı
Kendine olan inancı arttıran açı, kendi bildiğinde ısrarcı olmak, kendine aşırı güvenmek ile birlikte gelebilecek egosal sorunlara yol açabilir görülmekte. Pozitifsel olarak baktığımızda açı, kendine artan güvenin, cesaretin, iyimserliğin ve inancın desteğini sağlamakta. Kendimizi, düşüncelerimizi, inançlarımızı rahatça ortaya koyabilme olanağı bulabileceğimize işaret eden açının oluşabilecek olduğu negatifsel yönü ise eğer egosal kontrol duygumuzu kaybediyor olursak aşırı iyimserlikten, boşvermişliğe kadar uzanan davranışlar içine giriyor olarak kendimizi bulacak olabileceğimiz. Aynı zamanda her şeye yetebiliyor olduğunu sanmanın, kendine aşırı güvenmenin, riske açık davranışlar sergilemenin ve yüksek ego ile gösterişçi, kibirli tavırlar sergilemenin getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve özenli olmakta fayda var.

Venüs Terazi Burcunda, 7 Ağustos Salı
Venüs’ün Terazi burcunda ilerlemeye başlayışı bu gezegenin ifade tarzını güçlendiren bir gösterge oluşturmakta. Yöneticisi olduğu Terazi burcunda Venüs, karşılıklı kurulan bağlar üzerinde uyum, denge, uzlaşma yanlısı olan bir bakış açısını ifade eder olacak. Sevgi, aşk, ilgi ve değer anlayışı Venüs’ün bu burçta ilerleyişiyle güçlenen güdüler ile ön plana alınan duygular halini alabilecek.

Uranüs Retro hareketine başlamakta, 8 Ağustos Çarşamba
6 Ağustos günü durağan hareketine başlayacak olan Uranüs 8 Ağustos günü içinde bulunduğu Boğa burcunda retro hareketine geçiyor olacak. 7 Kasım günü Koç burcuna gerileyecek olan Uranüs’ün retro hareketi 8 Ocak günü son bulmakta. Koç burcunun 28. derecesinden ileri hareketine başlayacak olan Uranüs, 6 Mart günü uzun soluklu yolculuğunu sürdürmekte olacağı Boğa burcuna tekrar geçiş yapmış olacak. Uranüs öngörülemez, beklenmedik, sıradışı, ani ve sarsıcı değişimler yaratarak bilinç üzerinde reform gerçekleştirmeyi esas alan bir çalışma prensibi işleyişine sahiptir. Şimdi retro hareketi süresince Uranüs, bilinçsel reform yaratma enerjisini ruhun derinliklerine, içsel benliğe doğru çeviren bir bakış açısını açığa çıkaracak ve bilinçsel farkındalık yaratma enerjisini bu yönde ortaya koyacaktır. Uranüs retro konumunda olduğu müddetçe içselleşmiş algılar, özgürlük isteği, yenilik, geleceğe yönelim, kural ve yaptırımlara karşı duruş, düzen karşıtı olmak, bireysellik güdüsü, bağımsızlık arayışı yönünde artan duygu ve davranışlar içeren olaylar ve durumlar yaratma potansiyelini taşımakta olacak.
Retro hareketi ile Koç burcuna gerileyen Uranüs bu burcun temsil ettiği ifadeler ile 7 yıllık dönemin edinilmiş kavrayışlarını testten geçiren, edinilememiş kavrayışların ise sağlayıcısı olmak adına son fırsatları yaratır bir şekil oluşturmakta olabilecek. Uranüs’ün Koç Burcunda kazandırmak istediği edinimler üzerine düşünmek, bilinçsel değişimleri bünyemize katabilmek aydınlanma realitemiz üzerinde yol açıcı olacaktır. Bu konu hakkında daha önceki yazımın tamamını  https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/04/29/uranus-koc-burcunun-29-derecesinde/  – URANÜS KOÇ BURCUNUN 29. DERECESİNDE – başlığı ile bulabilirsiniz.

Venüs/Mars üçgeni, 8 Ağustos Çarşamba
Venüs ve Mars arasında hava elementi burçlarda oluşan üçgen açı kişisel olarak isteklerimizi elde etmeye yönelik hareket etme anlayışımıza güven ve denge sağlayıcı enerjiler taşımakta. İkili ilişkiler, ortaklıklar, işbirliklerine yönelik hareketlenme getiren görünüm; Ne istediğimiz konusunda daha dengeli ve kararlı davranabilecek olabileceğimizi göstermekte. Açının etkili olduğu hafta içi boyunca, istediğimiz şeyi elde etmeye yönelik daha uyumlu ve daha yapıcı hareket edebiliyor olmanın getireceği desteği kullanabiliriz. Özellikle ikili ilişkilerimize yönelik ihtiyacımız olan, anlaşma, barış, sorunların güzellikle çözülmesi gibi durumlar adına uyum sağlayıcı olabilir.

Güneş/Merkür kavuşumu, 9 Ağustos Perşembe
Güçlü bir iletişimci ortaya koymakta olan Merkür/Güneş kavuşumu haftanın oldukça önemli gezegen hareketlerinden. Fikirleri, görüşleri ortaya koymak açısından güvenli bir gösterge oluşturacak olan görünümün meydana çıkaracağı etkileri pozitifsel olarak değerlendirebilir ve etkili, güçlü, ikna edici konuşmalar yapıyor olabiliriz. Bir diğer yandan aşırı egosal tavırlar sergilemekten, baskın, baskıcı, herşeyi biliyorum zanneden tavırlardan uzak kalmakta fayda var.

Venüs/Satürn karesi, 10 Ağustos Cuma
Kendimizi birçok konuda sınırlandırılmış, engellenmiş hissedecek bulabileceğimiz bugün, diğer kişilerden aradığımız desteği bulmakta zorlanabilir, sert ve katı eleştirilerine maruz kalacak olabiliriz. Kendimizle ilgili değer anlayışımızı zorlayan , bizi aşağı çeken, mutsuz hissettirebilecek olan tutum yada duygular içine girmenin yada bu tarz davranışlar ile karşılaşmanın olası olduğu bilir ve kendimizi içsel olarak sınamaya biz tabi tutabilirsek, gerek kendimizde gerek ilişkilerimizde gereken olgunluk ve gerçekçilik taşıyan düzenlemeleri ve kararları alabilecek olabiliriz.

Merkür/Jüpiter karesi 11 Ağustos Cumartesi
İki gezegen arasında oluşan açı iletişimsel faaliyetler, zihinsel faaliyetler üzerine vurgu getirmekte. Kendinden emin olmanın verdiği güven duygusu ile konuşmalarımızda, yazışmalarımızda ipin ucunu kaçıracak olabilir, gereksiz ve fazla abartılı laflar söyleme, sözler verme durumları ile karşı karşıya kalacak olabiliriz. Kendi bildiğinde ısrar etmekten, fikirsel tartışmalara girmekten uzak kalmakta fayda olduğunu bilerek değerlendirmekte fayda var.

Aslan Burcunda Güneş Tutulması, 11 Ağustos Cumartesi
11 Ağustos Cumartesi günü Aslan Burcunun 18. derecesi içinde Parçalı Güneş Tutulması meydana gelmekte (12:57).
Bu tutulma Kanada’nın en kuzeyi, Grönland, İzlanda, İskandinavya, Rusya ve Kazakistan’ın büyük bir kısmı, Moğolistan ve Çin’in büyük bölümünden gözlenecek. Güneş’in yaklaşık %75’inin örtüleceği tutulma en iyi Kuzey Rusya’dan görülecek olup % 68’lik bir tutulma meydana geliyor olacak.

Tutulma hakkında ayrıntılı bilgi paylaşmış olduğum yazımın tamamını https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2018/08/05/aslan-burcunda-gunes-tutulmasi-11-agustos-cumartesi/  linki ile okuyabilirsiniz.

 

Güzel bir hafta olsun dileklerimle…

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: