13 – 19 Ağustos Haftası Gökyüzü Ne Diyor

b0a0d90fec0911b77244ffa14d144d1b.jpg

Mars, Oğlak Burcuna geriliyor, 13 Ağustos Pazartesi (05:41) Mars Oğlak Burcunda
28 Haziran gününden bu yana Kova burcunda retro hareketini sürdürmekte olan Mars, 13 Ağustos Pazartesi günü Oğlak burcuna gerilemekte. Mars, Oğlak burcunun 28. derecesine kadar gerileyecek ve 28 Ağustos günü bu dereceden ileri hareketine başlıyor olacak. Oğlak burcunda Mars, hedefe odaklı, kararlı, kontrollü, güçlü ve sabırlı bir hareket tarzını ifade eder. Retro Mars’ın Oğlak burcuna geri dönüşü ile birlikte bu burçta olduğu süre zarfı rekabetçi, mücadeleci, hırs ve agresifliğe açık bir hareket tarzı getiriyor olabilecek. Kuralları kendi koyma güdüsü yada benzer şekilde kurallara uyma yönünde oluşabilecek sorunlar agresif yada pasif agresif tavırlar oluşturabilir olacak. Hem kişisel hem toplumsal, sosyal konularda kontrol mekanizmasının üzerinde önemli bir gerilim yaratacak olan Oğlak geçişi krize, öfkeye, strese yönelik enerjilere işaret etmekte. Mars’ın düz hareketine döneceği 28 Ağustos gününe değin bu açıdan farkındalık sahibi olmakta fayda var.
İş dünyası, büyük ölçekli şirketler, devlet ve devlete bağlı kurumlar, finansal kuruluşlar, ekonomi, inşaat sahası şirketleri Mars’ın Oğlak burcunda gerileyecek olduğu süreçte en fazla etkilenecek sistemleri ifade etmekteler.

 

Merkür/Venüs sekstil açısı, 18 Ağustos Cumartesi
Retro hareketini sonlandırmak üzere durağanlaşmış olan Merkür, Terazi burcu ilerleyişini sürdürmekte olan Venüs ile destekler görünüm sergileyen bir açı yapıyor olacaklar. İletişimsel anlamda karşılıklı kurulan bağlar, işbirlikleri, ortaklıklar üzerinde pozitifsel gelişmeler yakalayabilmenin mümkün olabileceğini ifade eden açı, sosyal anlamda etkileşim yönünde artan iyimserlik ve uyum içinde olma etkileri taşımakta. Merkür’ün her ne kadar ileri hareketine yönelik durağan konumunda olsa da yine de durumunu gözönünde bulundurmak ve yanıltan, fazlasıyla hayalci kalan, gerçeklerden kopuk fikirler içinde olmamaya karşı dikkat etmekte fayda var.

Jüpiter/Neptün üçgen açısı, 18 Ağustos Pazar
Duygusal ve ruhsal yönde fazlalaşan arzular ve manevi olarak güçlü, inançlı ve düşüncesel olarak bütünsele yönelik fikirler içinde olacağımız bu hafta Jüpiter/Neptün açısı kesinleşmekte.
Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşmekte olan açı tüm hafta boyunca etkisini aktif olarak sürdürmekte olacak. Uzun süreli etkili mekanizması oluşturan Jüpiter/Neptün arasındaki açı Jüpiter’in retro hareketi ile kendini yenilemekte. 3 Aralık 2017 günü, içinde bulundukları Akrep/Balık burçlarında kesinleşen açı, 25 Mayıs tarihinde ve 18 Ağustos tarihinde tekrarlanmakta. Jüpiter’in Neptün’den almakta olduğu üçgen açı hem kişisel olarak hem de kolektif üzerinde idealler, inançlar, manevi olarak ulaşılmak istenilen değerler, mutluluk ve zengin duygular hissi ile birlikte oluşan istekler üzerine odaklanma, ruhsal ve manevi bir güç birliği oluşturma yönünde artan pozitifsel etkiler taşımakta.
Açı, idealize edilmiş fikirleri gerçekleştirme yönünde duygusal ve ruhsal yönde fazlalaşan arzular ve manevi olarak güçlü, inançlı ve düşüncesel olarak bütünsele yönelik fikirler içinde olmanın, birlik duygusu ile hareket edebiliyor olmanın olumlu göstergesi. Toplumsal ve sosyal olaylara yönelik hassaslık ve duyarlılık getiren görünüm iyimserlik, şefkat ve merhamet gösterme duygularını arttırmakta. Açının kesinleştiği tarihlere göre bakarak hem kendinizde hem sosyal, toplumsal olaylar üzerinde bu yönde gelişmelerin olduğunu görebilirsiniz.
Bir diğer yandan iki gezegenin arasında oluşan açının fanatikleşmiş fikirleri yada inançları sabit fikir altında sergiliyor olmaya yönelik durumlar oluşturabilecek olduğunu söyleyebilriz. Fazlasıyla idealize edilmiş görüşlerin bir nevi kurbanı durumuna düşmek, başka görüşlere kapalılık sergilemek, kolay kabullenicilik, yanılgılı bakış açısı, bağımlılık geliştirmeye meyletme açının yaratmakta olduğu negatif etkiler. Körü körüne bir fikre, bir görüşe bağlı kalmak, adalet ve düzenin sağlayıcısı olduğuna inanmak, hayalperest görüşlerin ortaya çıkarabildiği rehavet ile yanılgılı, sorumsuz, gerçeklerden uzak davranışlar geliştirebiliyor olmamak adına dikkatli olmakta fayda var.

Görsel, “Peace” by German artist Ludwig Knaus

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: