Jüpiter Neptün Üçgen Açısı

b0a0d90fec0911b77244ffa14d144d1b

Jüpiter/Neptün üçgen açısı, 18 Ağustos Pazar

Duygusal ve ruhsal yönde fazlalaşan arzular ve manevi olarak güçlü, inançlı ve düşüncesel olarak bütünsele yönelik fikirler içinde olacağımız bu hafta Jüpiter/Neptün açısı kesinleşmekte.
Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşmekte olan açı tüm hafta boyunca etkisini aktif olarak sürdürmekte olacak. Uzun süreli etkili mekanizması oluşturan Jüpiter/Neptün arasındaki açı Jüpiter’in retro hareketi ile kendini yenilemekte. 3 Aralık 2017 günü, içinde bulundukları Akrep/Balık burçlarında kesinleşen açı, 25 Mayıs tarihinde ve 18 Ağustos tarihinde tekrarlanmakta. Jüpiter’in Neptün’den almakta olduğu üçgen açı hem kişisel olarak hem de kolektif üzerinde idealler, inançlar, manevi olarak ulaşılmak istenilen değerler, mutluluk ve zengin duygular hissi ile birlikte oluşan istekler üzerine odaklanma, ruhsal ve manevi bir güç birliği oluşturma yönünde artan pozitifsel etkiler taşımakta.
Açı, idealize edilmiş fikirleri gerçekleştirme yönünde duygusal ve ruhsal yönde fazlalaşan arzular ve manevi olarak güçlü, inançlı ve düşüncesel olarak bütünsele yönelik fikirler içinde olmanın, birlik duygusu ile hareket edebiliyor olmanın olumlu göstergesi. Toplumsal ve sosyal olaylara yönelik hassaslık ve duyarlılık getiren görünüm iyimserlik, şefkat ve merhamet gösterme duygularını arttırmakta. Açının kesinleştiği tarihlere göre bakarak hem kendinizde hem sosyal, toplumsal olaylar üzerinde bu yönde gelişmelerin olduğunu görebilirsiniz.
Bir diğer yandan iki gezegenin arasında oluşan açının fanatikleşmiş fikirleri yada inançları sabit fikir altında sergiliyor olmaya yönelik durumlar oluşturabilecek olduğunu söyleyebiliriz. Fazlasıyla idealize edilmiş görüşlerin bir nevi kurbanı durumuna düşmek, başka görüşlere kapalılık sergilemek, kolay kabullenicilik, yanılgılı bakış açısı, bağımlılık geliştirmeye meyletme açının yaratmakta olduğu negatif etkiler. Körü körüne bir fikre, bir görüşe bağlı kalmak, adalet ve düzenin sağlayıcısı olduğuna inanmak, hayalperest görüşlerin ortaya çıkarabildiği rehavet ile yanılgılı, sorumsuz, gerçeklerden uzak davranışlar geliştirebiliyor olmamak adına dikkatli olmakta fayda var.

Görsel, “Peace” by German artist Ludwig Knaus

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: