3 Eylül – 9 Eylül Haftası Gökyüzü

653b15c9e1c21403be150d33e37cc853.jpg

 

İçinde bulunacağımız 3 Eylül haftasında Merkür’ün yapmakta olduğu açılar bize zihinsel olarak odaklanma ve belli bir konu yada konular üzerine yoğunlaşma içinde olacağımıza işaret etmekte. Gerçekçi düşünebilmek, üzerimize yeni sorumluluklar alabilmek ve plan, proje oluşturma güdümüz artmakta. Özellikle haftanın ikinci yarısında plan ve projeri ele alma, gerekli düzenlemeler yapma, bir nevi ayıklama, eleme ve yeni bir sistem kurma dürtüsü ile hareket edebiliyor olacağız. 9 Eylül Pazar günü Başak burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sonrası ise bu haftanın bir nevi plan ve projelerini hayata geçiren, ivme katan etkilerini taşıyor olacak. 9 Eylül Pazar günü oluşacak Yeniay sonrasına kadar içinde bulunduğumuz haftanın özellikle iletişim ve zihinsel faaliyetlere yönelik taşıdığı pozitif etkisini değerlendirebilir ve elimizdeki işleri gözden geçirebilir, yeni kurulacak bağlantılara yönelik etkileşime geçebilir ve tüm bunların startını 9 Eylül Pazar günü sonrası verebiliriz.

Bu hafta içi Satürn retro hareketini sonlandırıyor olacak. 5 Eylül Çarşamba günü ileri hareketi öncesi durağan konumuna geçecek olan Satürn, 7 Eylül Cuma günü ileri hareketine başlıyor. Satürn retrosunun geriye döndüren, kendi içinde sorgulamaya ve geri çekilmeye iten etkileri sonrasında ileri hareketine geçişi ile birlikte geleceği yapılandırmak, hayatımıza yeni oluşumlar katmak üzere harekete geçiyor olacağız. Uzunca bir süredir beklemek zorunda kalan plan ve projeler gün yüzüne çıkabiliyor olacaklar. Oğlak burcunda ilerleyen Satürn’ün sorumlulukları almaya yönlendiren etki mekanizması yeniden yapılandıran, düzen kuran, sistem getiren, geleceğe yönlendiren yönde hayatlarımıza aktiflik getirmekte olacak.

Merkür ve Venüs arasında oluşan sekstil açı haftanın ilk günü olan Pazartesi günü kesin derecesine ulaşmakta. İki gezegenin arasında birbirini destekler türde oluşan açı her türlü yazılı, sözlü iletişim üzerinde kolaylık ve karşılıklı uyum sağlama yönünde haftaya pozitifsel etkiler getirmekte. Anlaşmalar, oluşturulacak işbirlikleri, fikir paylaşımında bulunmak, karşılıklı ilişkilerde ortak bir noktada buluşmak yönünden değerlendirilebiliriz.

Tüm haftanın oldukça etkili açılarını yaparak öne çıkan gezegenlerinden biri olan Merkür, 7 Eylül Cuma günü Uranüs ile olan üçgen açısını kesin derecesine vardırmakta. Merkür ve Uranüs arasında oluşan açılar zihinsel olarak hızlandıran, aktifleştiren türde etkiler oluştururlar. İki gezegenin arasında oluşan üçgen açı farklı fikir ve görüşleri öne çıkaran, geleceğe yönelen bakış açısını destekleyen ve yenilikçi, sıradışı, özgün düşüncelerin ortaya çıkarılmakta olacağı bir süreç içinde olacağımızı göstermekte. Yepyeni projere girişmek, varolan projeler üzerine çok daha yapıcı ve geleceğe yönelik düşünceler ile yoğunlaşıyor olmak için uygun bir dönem içinde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Bir diğer yandan Güneş ve Neptün arasında oluşan karşıtlık daha sonraki haftaya da yayılan etkileri ile tüm haftanın oldukça önemli bir göstergesini oluşturmakta. Neptün’ün kendine has duygularının etkisi ile aşırı hassas, aşırı gerçeklerden kopuk olmaya meyilli hatta hayalgücünün olumsuz etkileri altında olabileceğimizi aklımızda tutmakta fayda var. İki gezegen kavuşum yaptıklarında gökyüzünde Ay Balzamik fazını yaşıyor olacak. Amaçları fazlasıyla idealize etmek, kendini bir fikrin savunuculuğunu yaparken kurban rolünde bulmak yine açının ortaya çıkarabilecek olduğu olumsuz etkileri oluşturabilir.

9 Eylül Pazar günü (21:01) Başak Burcunun 17. derecesi içinde gerçekleşen Yeniay, sistem kurma, düzen sağlama, organize olma, geleceğe hazırlanma, fayda- zarar arayışı içeren işler ve kazançlar içinde olma güdüsüne dair önemli gelişmelerin başında olacağımız bir sürecin bizi beklediğine işaret etmekte. Akıl ve mantığın devreye girmeye başladığı, plan ve projere ihtiyaç duyduğumuz bir süreç bizi bekliyor. Yeniay, içinde bulunduğumuz durumlara analizci bir bakış açısı geliştirmeye başlayacağız.

Hepimize mutlu bir hafta olsun dilerim, sevgiyle…

One Reply to “3 Eylül – 9 Eylül Haftası Gökyüzü”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: