Yengeç Burcunda Dolunay

9e91428112a63a4e25e9266ed230a3f6.jpg

Evlilik, aile, yuva, çocuklar ve birlikteliklere dair dikkat çeken gelişmelerin yaşanabileceği bir süreçteyiz. Bugün gerçekleşen dolunay da bu yönde etkileri açığa çıkartabilecek gösterge oluşturmakta.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Bugün, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü (20:48) Yengeç burcunun 0. derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay, bir yere ait olma ihtiyacı ile karşılıklı kurulan ve empati içeren tüm duygusal bağlar üzerine hassaslık, duyarlılık getirmekte. Koruma, kollanma, sahip çıkma gibi şefkat , ilgi, merhamet hisleri yönünde artan bir motivasyon içinde olacağımız bu dönem, kişisel olarak güvence altında olmaya yönelik arzularımız artmakta. Duygusal anlamda güvence isteği ile şekillenen sağlam temeller üzerine kurulmuş olan sistem ve düzenlere ihtiyaç hissetmekteyiz. Dolunay ile birlikte bu yönde artan güdüler ile başbaşa kalacak olabilir, ailevi konular, evlilikler, duygusal bağ içeren her türlü ilişki için özellikle önümüzdeki 15 günlük süreçte yeniden şekillendirici olaylar ile karşılaşacak olabiliriz. Oğlak burcunda Güneş’in -her ne olursa olsun- ayakta kalmaya, varolan yapıyı korumaya veya yeniden yapı oluşturmaya yönelik bakış açısını hayatımızda ön planı alırken, güvenlikli, bir nevi korunaklı alan yaratma ihtiyacı ile sevmek, sevilmek, sağlam bağlar kurmak arzumuz aynı anda kapımızı çalmakta ve bizi yeni arayışlara, sorgulara, hesaplaşmalara ve beraberinde yeni yapılanmalara yönelik hareketlenmelere doğru götürmekte.

Yengeç burcunda gerçekleşen dolunay ülkemiz natal haritası ile de oldukça dikkat çekici etkileşimler içinde. 12. Ev yerleşimli natal ay derecesine -burç dışından- çok yakın kavuşum yapan Yengeç burcu dolunayı yine ülkemiz ilerletilmiş natal haritasının Ay derecesi üzerinde gerçekleşmekte. Hem natal, hem ilerletilmiş haritada böylesi bir etkileşim özellikle toplumsal ve sosyal konulara yönelik ön plana çıkabilecek durumların gelişebileceğine işaret etmekte. Haritada natal Ay için bir tetiklenme yaratacak olduğunu düşünebileceğimiz dolunay, ulusal konuları, milli duyguları, milli temaları ve güvenliğe yönelik arayışları ön plana çıkarabilecek gibi görülmekte. Dolunay, 4. Ev yerleşimli natal Mars ile 7 derecelik orbla bir t-kare açı kalıbı oluşturmakta. Ülkemizin toprak bütünlüğünü, birliğini savunmak, korumak amaçlı mücadele ve efor sarf etme gerekliliğini işaret eden yerleşimin, dolunay ile tetikleniyor oluşu ülkemiz toprakları, toprak bütünlüğü, vatan sınırları adına bir mücadele gündeme gelebileceğini düşündürmekte. 6. / 12. Ev aksını tutan dolunay ile birlikte okuduğumuzda askeri anlamda öne çıkabilecek olan savunmaya yönelik bir tutum bekleyebiliriz. Natal Mars’ın yönetiminde olan evlere dair konular üzerinde de hareketlenme getirebilecek olan Dolunay, meclis içinde oluşan gelişmeler, yeni çıkabilecek olan yasalar, yasa değişimleri gibi aktifleşen milli konuları gündem haline getirebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: