Kova Burcunda Yeniay

51295901_2318528718211780_4079510630963347456_n.jpg

İleriye yönelik planlar, yaratıcı fikirler ve idealleri gerçekleştirmek için verimli bir süreç başlıyor.

Kova Burcunda Yeniay

5 Şubat Salı günü (00:03) Kova burcunun 15. derecesi içinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay’ın genel göstergelerine baktığımızda öncelikle Merkür etkili bir yeniay olduğunu söylemeliyiz. Bu demek oluyor ki yeniay itibari ile önümüzdeki en az 15 günlük süreçte zihinsel, akılsal, mantıksal, plansal ögeler hayatlarımızda ön plana çıkacaklar. Özelliklegeleceğe yönelik projeler için akıl yürütmek, yeni yapılanmalar içine girmek, varolan sistemler üzerine yeni düzenlemeler getirmek için uygun bir dönem içinde olacağımızı söyleyebiliriz.
Düzen ve sistem değişikliğine ihtiyaç hissederken, ihtiyacını hissettiğimiz bu gibi durumlar için harekete geçmenin gücü, cesareti ve mücadeleci ruhunu da taşımaktayız. Koç burcu ilerleyişinde Mars, Uranüs ile kavuşuma giderken özellikle 13 Şubat günü dolaylarında bu etkiyi çok daha fazla hissedeceğiz.

Düzen ve sistemlere yenilikçi bir bakış açısı ile bakmaya ihtiyaç hissederken, yeniay derecesi ile 60 derecelik açı yapan Jüpiter’in sağladığı güven ve ileri görüşlülüğün Kova burcu ile birlikte entegre oluşu – ileriye yönelik planlar, yaratıcı fikirler ve idealler için- bugünden iki adım sonrasını görmek ve gerçekleştirebilmek fırsatı ile karşılaşmanın potansiyelini taşıyor.

Bir diğer yandan Yeniay’ın yönetici gezegeninin Oğlak burcu ilerleyişinde oluşu ve yeniay derecesi ile 30 derecelik açı yapması, yine Oğlak burcu ilerleyişinde olan Venüs’ün ise yeniay ile 45 derecelik açı içinde olmasını da göz ardı etmemekte fayda var. İlişkiler, ortaklıklar, sosyal, toplumsal hayat mücedelesini verdiğimiz en önemli alanımız halini alacak gibi görülmekte. Yapıcı sonuçlar almamızı, hedeflerimizi gerçekleştirmemizi sağlayacak adımalrın ne olduğunu görmekte zorlanma, psikolojik olarak kendini sınırlandırılmış hissetme gibi etkiler ile karşılaşabilecek olacağımızı bilmek bu gibi sorunları aşabilmek için çözüm olabilir.

11 Ağustos’da Aslan burcunun 18. derecesinde gerçekleşen Güneş tutulması derecesi için bir tetikleyicilik oluşturabilecek olan yeniay, o dönemlerde ön plana çıkan güçlü arzular ve egosal isteklerin oluşturduğu hedefler, kararlar için bir nevi yeniden gözden geçirmeye zorlayan, sorgulayan gösterge halini de alabilir.
Ülkemiz natal haritasında 8. evinde gerçekleşen tutulma, ilerletilmiş Güneş derecesi ile kavuşum yaparken, natal Venüs ile kare açı yapmakta. Finansal alanda yeni düzenlemeler, yeni alınacak kararları bekleyebiliriz. Diğer ülkeler ile oluşabilecek diplomatik görüşmelerin içinde bulunacağımız dönem hızlanmakta olacağı ve ön plana çıkabileceğini de söylemek mümkün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: