Mars, Uranüs kavuşumu

51679336_2328212017243450_6376158991369633792_n

“Kendimi özgür bırakmak için çılgınca bir istek hissediyorum. Her şeye yeni baştan ve farklı bir şekilde başlamak için.” Milan Kundera

Mars, Uranüs kavuşumu

Mars, Uranüs’e doğru ilerleyişini sürdürüyor. Kişisel olarak, yol açıcı bir yön çizmek adına oldukça fayda getirebilecek olan birleşim Koç burcunun son derecesinde.


13 Şubat Çarşamba günü kesinleşen kavuşum, iki gezegenin arasında yaklaşık 2 yıl önce başlayan kısa döngüsünün sonu.


Bir diğer yandan Mars ve Uranüs Koç burcunda bir daha ki kavuşumlarını ancak 30 Ocak 2096 yılında gerçekleştiriyor olacaklar.


Döngü -arzu ve istekleri gerçekleştirme güdüsü- üzerinde güçlü etkiler yaratmakta. Tek başına hareket etmek, inisayif alma gücü, öncü davranışlar, bireysel olarak varlığını ortaya koyma amacı, -ben- ve özgürlük savaşları iki gezegenin arasındaki döngünün evrelerini oluşturmakta.


Gökyüzünde etkisi aktif olan kavuşumun getirisi olan; Ani, şaşırtıcı kararlar ile hareket etmeye veya beklenmeyen kararlar ile karşılaşmaya açık olabiliriz. Bireysel istekleri gerçekleştirme güdüsü yükselirken, bağımsız olma, özgür olma arzusu artmakta. Hızlı gelişen olaylar çok farklı yönlere doğru gidişat sergileyecek olabilir. Yeniliklere, değişime cesaret göstermek, başkalarının iradesi ile hareket etmeye karşı isyankar tavırlar, sabırsız ve aceleci bir ruh hali kavuşumun etkilerinden bazıları.


Yol açıcı bir yön çizmek adına oldukça fayda getirebilecek olan birleşim, kriz yaratmaya, kaos çıkarmaya yönelikte çalışabilecek görünümde. Sosyal ve toplumsal olaylar üzerinde de sarsıcı etkiler oluşturabilir. Bu yönüne dikkat etmek gerekmekte. Kişisel olarak düşüncesizce yapılan davranışlardan, alınan kararlardan uzak durmaya çalışmakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: