Merkür Balık Burcunda

b6d6103b7f9f5fb5f82d019f602bec90.jpg

Rasyonel düşünme biçimine saklı kalmakta zorlanma…

Merkür Balık Burcunda

Merkür, aklın, zihnin çalışma fonksiyonlarını ifade eden bir gezegen olarak, Balık burcu ilerleyişine başladı. Bu ilerleyiş süresince; zihin ve akılsal fonksiyonlar üzerinde duyguların, hislerin etkisi fazlalaşacak. Mantıksal düşünce ve kararlar yerini sezgisel ve hissi olarak alınan kararlara bırakacak.

Balık burcunun sahip olduğu yoğun ve taşkın duygular bu burcun duygusal, sezgisel, empatik, fedakâr, hayalperest, heplik ve bütünlük anlayışını doruğa çıkarır. Şimdi bu burçta ilerleyen Merkür, bu burcun taşıdığı nitelikselliklere hizmet edercesine çalışacak ve yine bu burcun temel özelliklerini Merkür’e özgü prensipler ile ortaya koyacak.

Gerçeklerden kopmak, hayaller, idealler ile şekillenmiş düşünceler, sisli, netlikten uzaklık, kafa karışıklığı, değişkenlik gösteren fikirler ve dolaylı anlatım tarzlı iletişim şekli Merkür’ün bu burçta iken taşıdığı ifadeler. 17 Nisan’a kadar bu açıdan dikkatli olmakta fayda var.

Merkür, Balık burcu hareketinin son derecesine geldiğinde retroya girecek ve böylece bu burçta daha uzun bir süre geçirmiş olacak.

Merkür’ün Balık burcu ilerleyişi, içe dönükleşen, kendi dünyasına çekilen bir zihni ifade ederken, olaylara farklı bir pencereden bakabilmenin, ilhamsal algılar ile yaratıcılığın arttığı bir süreci anlatmakta.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: