Oğlak Burcunda Venüs/Gad kavuşumu

d02ced73aca47b5dbe5eca48cb8031ef

Sevdiğimiz, bağımlılık hissettiğimiz, alışkanlığımız yada konforumuz haline gelen bir çok olgu içinde bulunduğumuz süreçte yerinden sarsılmaya başladı. İstekler, değer yargılarımız, huzur ve mutluluk anlayışımız, duygusal ihtiyaçlarımız önemli bir dönemden ve güçlü bir testten geçiyor.

Oğlak burcu geçişinden sonra 11 Şubat gibi Satürn’e iyice yaklaşan Venüs, bu gezegenin sınırlayan, sorgulayan, kurallar getiren etkisini bize yansıtmaya başladı. Değersel bir sorgulama içine girerken bir diğer yandan ilişkilerimizde veya karşılıklı sevgi alışverişi içinde bulunduğumuz tüm bağlarımızda bizi disipline olmaya, gerçekçi olmaya yönelten enerjiler var.

Bu yönden zorlu başlayan ve zorlu devam eden Şubat ayı, Venüs’ün Pluto ile kavuşumun (23 Şubat) gerilimini hâlâ taşımakta. Ve Güney Ay Düğümü ile birleşen Venüs, kaçınılmaz dönüşümü hayatlarımıza bir şekilde katıyor.

Oğlak burcu yerleşimli Satürn, Pluto, Güney Ay Düğümü etkileşiminin yarattığı güç, Venüs için çok yüksek miktarda bir yaratım gücü oluşturuyor. Yukarıda saydığım tüm arayış ve anlayışlarımızın dönüşmesini sağlayacak olaylar ile karşılaşabiliyor olmak mümkün. Oluşan enerjiyi yapıcı olarak kullanabilmek gerçekten geçmişin izlerinden dersler almış olmak, dersleri hayatlarımıza yansıtabilmek ve birçok açıdan dönüşüme izin vermek ile mümkün.

Tüm hafta boyunca sürecek olan etki Cuma günü kesinleşecek Uranüs karesi ile birlikte, olayları hızlandıran, kontrol dışına çıkma ihtimalini güçlendiren bir görünüm almakta. Duygularımız ile olan bağlantıyı kurmak zorundayız, onları yok saymak, geri plana atmak bize yol aldırmayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: