Venüs, Uranüs Kare Açısı

b29f4867f986acacb66d6e464beea41b.jpg

Varmak istediğimiz hedeflerimiz, gerçekleştirmek istediğimiz amaçlarımız, tatmin olmasını beklediğimiz değerlerimiz saygınlık, takdir ve başarı ile oldukça ilintili. Bu yönde bizi tatminden uzak olan ilişkilerimiz bitmeye, kopmaya yönelik etkiler içinde olabilirler. İlişkilerimizin form değiştirmesi gerektiği yerlerini tespit etmek, gerekli değişiklikleri ilişkilerimize ve ilişkilerimiz içerisindeki bizim davranış modellerimize yansıtabilmenin gerekli olduğu bir süreç yaşamaktayız…

Venüs içinde bulunduğu Oğlak burcunun son derecelerinde hareket ediyor ve yine içinde bulunduğu Koç burcunun son derecesinde olan Uranüs ile kare açı yapıyor. Hafta sonundan beri etkili olan açı, ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi bağlarımız üzerinde gerilimli ve yüksek bir enerji oluşturmakta. Açı, yarın (1 Mart) günü kesin derecesine varıyor.
Bağlılıklarımızın dışına çıkmak ve bağımsız hareket edebilmek arzusu duyarken, ilişkilerimize, evliliğimize, ortaklıklarımıza bu gözle bakmak ve özgürlüğümüzü kısıtlayan olgulardan kurtulmak, özgür hareket edebilme alanına sahip olmaya istek duyuyoruz.

Varmak istediğimiz hedeflerimiz, gerçekleştirmek istediğimiz amaçlarımız, tatmin olmasını beklediğimiz değerlerimiz saygınlık, takdir ve başarı ile oldukça ilintili. Bu yönde bizi tatminden uzak olan ilişkilerimiz bitmeye, kopmaya yönelik etkiler içinde olabilirler. İlişkilerimizin form değiştirmesi gerektiği yerlerini tespit etmek, gerekli değişiklikleri ilişkilerimize ve ilişkilerimiz içerisindeki bizim davranış modellerimize yansıtabilmek açının pozitif ve en yumuşak yaratımı olur. Ani bitişler, sıradışı ve beklenmeyen ayrılıklar yine Uranüs/ Venüs kare açısının etkisi olarak ortaya çıkabilir.
İsteklerimizi gerçekleştirmek adına harekete geçme güdümüz desteklenmekte. Güneş ve Mars arasında kurulmuş sekstil açı kendimize güvenerek eyleme geçebiliyor olacağımızı gösteriyor. Tüm bu etkiler önümüzdeki 5 gün boyunca devam edecek.

Yarın Venüs, Uranüs ile açısını kesinleştirdikten hemen sonrasında burç değiştirecek ve Kova burcu ilerleyişine başlayacak (Venüs’ün Kova burcunda nasıl çalışacağını ayrıca paylaşacağım). Gezegenlerin oluşturduğu bu etki mekanizması önümüzdeki günlerde çok daha özgürlük yanlısı kişisel kararları ortaya çıkaracağa benzemekte. Her ne olursa olsun olayların getirdiği farkındalığa açık bir bakış açısına izin veriyor olmak önemli…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: