Güneş, Merkür kavuşumu, 11 Mart Haftası

1_fY_VUfT3iUD265Sxx09BlQ.jpeg

Geçmişi geleceğe taşıyabilmeye doğru açılan bir kapı.

Geçmişin bize kazandırdığı değerler ile geleceği inşaa edebileceğimiz oldukça hareketli ve bir o kadar da -kadersel diye niteleyebileceğimiz- fırsatlara açık bir hafta bizi beklemekte. Haftayı birçok açıdan bize faydalı olacak şekilde değerlendirebiliriz.

Balık burcunda Güneş ve Merkür kavuşumunun Ay Düğümleri ile kurduğu köprü bizi bir nevi gelecek ve geçmiş arasında barış sağlamaya, geçmişin deneyimlerini alıp, geleceğe taşımaya, zamanı yeniden inşaa etmeye çağırıyor.

11 Mart haftasına astrolojik olarak baktığımızda; Bu hafta;
Güneş’in Pluto ve Jüpiter ile yaptığı iki açı egolarımız üzerinde oldukça etkili. İki açınında kişisel olarak güç ve güven getiren etkilerini hissediyor olacağız. Retro hareketinde olan Merkür hafta boyunca Güneş’e doğru yaklaşıyor. 15 Mart günü Güneş ile kavuşum yapacak.
Merkür’ün de bu tablonun içinde yer alması kararlarımız ve düşüncelerimiz üzerinde oldukça etkili. İsteklerimizi açıkça ortaya koyarken, diğer kişiler üzerinde etkin ve kontrol sahibi bir profil çizebilir ve durumların gidişatına hakim olma gücünü kendimizde bulabiliriz.

Önem verdiğimiz, gözümüzde yükseklere koyduğumuz bir nevi bizim için ideal haline gelen amaçlarımızı gerçekleştirmek için yoğun istek duyuyoruz. Psikolojik olarak, inandığımız şeylerin (duygu, düşünce, fikir, kişi) peşinden git arzusu içindeyken, bunları gerçekleştirebilmenin fırsatları ile de tüm hafta boyunca karşılaşmak mümkün.
Merkür geri giderken, Ay Düğümleri ile irtibatını yineliyor. Ay Düğümleri arasında köprü kuran Merkür bu açısını 15 Mart günü kesin derecesine vardırmakta. Bizi bir nevi geçmiş ve gelecek arasında yolculuğa çıkarabilecek olan görünüm, geçmiş ve gelecek arasında barış sağlamamızı, olaylara daha geniş bir çerçeveden bir daha bakmamızı sağlayabilir.

Boğa burcunda Mars, Satürn ile üçgen açıya gidiyor. 14 Mart Perşembe günü kesin derecesine varacak olan Mars/Satürn üçgeninin etkisi tüm haftaya yayılıyor. Bu etkiyi; gerçekleştirmek, somut hale getirmek isteklerimiz için harekete geçmek, inisiyatif almak ve olaylar üzerinde kontrol sağlayabilmek adına olumlu olarak değerlendirebiliriz.

Bir nevi mücadelesini verdiğimiz şeyler bizim için kazanım halini alabilir.
Satürn ve Mars’ın orta noktası Balık burcundaki Vesta. İçinde bulunduğumuz şartları iyileştirmek, maddi ve manevi olarak güçlenmek, geleceğe güvenle bakabilmek için bizi harekete geçiren durumlar haftanın önemli göstergesi halini almakta.
Parasal ve maddesel konularda bağlantılı olduğumuz diğer kişilerin kazançlarını gözetmek, şartları biraz daha karşımızdaki kişi yada kişilerin lehine çevirmek, kendimizden fedakarlık yapmak gerekliliği ile karşılaşabiliriz. Ortak bir zemin bulmak, biraz fedakarlığa hazır olmak, parasal yada maddi konularda esnek olabilmek, katı olmamak, kazanç sağlayıcı olabilir.

Hepimizi güzel bir hafta bekliyor olsun diliyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: