18 Mart Haftasına astrolojik olarak baktığımızda;

 

53716284_382791632558655_2051450283795415040_n

18 Mart Haftasına astrolojik olarak baktığımızda;

Merkür’ün Mars ve Satürn ile oluşturduğu sekstil açı sırasıyla Pazartesi ve Çarşamba günü kesinleşmekte. Aklımızdan geçen plan ve projeleri uygulamaya geçmek, reel hale getirmek için mücadele veriyoruz. Mars ve Satürn ile sekstil açı yapmak Merkür için bir yandan hızlandıran bir etki yaratırken bir yandan somut olanı ortaya koymayı sağlayıcı olur. Fikirlerimizin, hayallerimizin ilhamı ile oluşan enerjilerin getirisiyle hareket etmekte kolay bir akış bulabilir, hayallerimizi gerçeğe dönüştürme amacı ile ciddi kararlar alacak olabiliriz. Merkür’ün 29 Mart’a kadar Balık burcunda ve retro ilerleyişinde olduğunu dikkate aldığımızda, yeni kararlar almaktan kaçınmak gerekmiyor fakat ayağı yere basan kararlar almış olmaktan emin olmak önemli. Merkür ve Satürn arasındaki destekleyici açı 12 Nisan’a kadar etkinliğini sürdürecek. İleri hareketine başlayan Merkür, 7 Nisan günü Satürn ile sekstil açısını tekrarlamakta. Bu bize şu an için karar vermekte zorlandığımız birçok durum için acele etmemizin gerekmediğini, kolay karar vermemiz ve yanılma ihtimalinden uzak durmamız için zamanımız olduğunun işeretini verebilir.

Venüs ve Mars tüm hafta boyunca birbirleri ile kare açı ilerlemekteler. Perşembe günü iki gezegenin arasında kesinleşecek olan açı, ilişkiler üzerine dinamiklik getirebilir.
Hafta sonu Pazar günü 0 derece Terazi burcunda bir dolunay meydana gelmekte. Dolunay’da ilişkiler üzerine vurgu taşımakta. Her ne kadar ilişkilerimize dair denge unsurları aramaya çalışsakta bu bazılarımız için kolay olmayabilir. Bir yandan aidiyet arzusu içindeyken bir diğer yandan özgürlüğümüzün ihtiyacını duymakta olabilir veya bu yönde gelişen durumlar içinde kalacak olabiliriz.

Merkür tüm hafta boyunca Neptün’e doğru gerilemekte. İki gezegenin kavuşumu Pazar günü kesin derecesine varıyor. Duygusal bakış açısına doğru yönelen bir zihin anlamına gelen görünüm kararlarımızda; arzularımızın, hayallerimizin, iç sesimizin etkin olacağına işaret etmekte. Sezgilerimizin yükselen sesine fırsat vermek bizim için neyin iyi olup neyin iyi olmadığı kararını duymamızı sağlayabilir..

Hepimize güzel bir hafta olsun dilerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: